Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
Evo meni iz plantele izraslo pol kile. Zasadio bocu plantelle i evo rastu 4 nove boce. :D
Kak opce odgovorit na to pitanje. Postoji milijon gnojiva i boostera i vitamina i stimulatora i ko zna cega sve ne.
Nekima je Hesi zakon, nekome plantella, nekome PF, nekome biobizz..... ne ovisi sve o gnojivu Neko ce bez ikakvog gnojiva imat veci yield nego nekom ko gnoji sa hesijem.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
Netreba ti stiropor uopce...to se nekoristi :)
btw:jedan afgan ispod 250w bit ce taman za mjesec dana ;)
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Ajde da vas pitam,gledam ovde pa ipak ne mogu da se odlucim...

Zelela sam naruciti BIOBIZZ djubriva,kod hidroponike/valjda smem pomenuti radnju?/ ali oni nikako tamo da dobiju-ako bi neko znao gde jos u Srbiji moze da se njihovo kupi,bilo bi lepo da mi kaze...
Rada sam ovo uzeti,jer je organsko.
Ali ako ne stigne uskoro/naime nisam jos nista posadila,narucila zemlju koja treba ubrzo da stigne TM,pa da krenem sa uzgojom/
sta mi onda vi preporucujete da sve uzmem od HESI djubriva onda/kod njih ima : HESI - Bloom Complex,HESI - Boost,HESI - Phosphorus Plus,HESI - TNT Complex,HESI - Power Zyme,
HESI - Super Vit/ nisam nesto uspela negde drugde naci! lli znate gde da to jos pogledam...
Posto ne vidim da je neko bas specijalno djubrivo od ovih,za samu vegetaciju,sva uglavnom za fazu cvetanja koliko shvatih-ili onda hehe,da uzmem ove najobicnije
PLANTELL.u list i cvet,da ne razbijaj glavu vise :)
Svaki predlog mi znacajan,hvala.

 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Mozes da uzmes ceo komplet od hesija ako bas hoces, al u principu TM odradi vegetaciju bez kapi djubriva(stavi posude oko 15l), za cvetanje ti treba boost-bloom-fosfor i supervit.I crvena plantela odradi odlican posao :) sve su ti to finese
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
power,ovo cu onda uzeti/nasla sam da ga treba imati i kod mene u b.apoteci/.samo ako mozes da mi kazes oko koriscenja-koje doze da dajem/procitala sam sta oni kazu oko doziranja,ali opet bolje mi ako si ti vec to isprobao,pa imas iskustvo/.i posto oni kazu da se ono daje u fazi vegetacije,je l da uzmem i neko za cvetanje,ili je ovo za obe faze?
i da,hehe i stipaljku na nos stavljam,nista necu da rizikujem ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
10ml na 1l, organsko je pa moze tokom celog growa, a cvetanje pojacaj sa plantelom i reseno ;) a za snjof se ne salim, videces kad budes razmucivala :) nekad je tako bazdio slavol, sad vise ni za k....
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
aha tako.
a da pitam,kada vec zapocela da ne zapitkujem puno kasnije...a od kada da pocnem,posle koliko vremena od kada biljka nikne iz zemlje/posto zemlja je TM /je l ne odmah,vec posle nekih 20.tak dana-kako ovde citah ili vise?
a kada budem dodala plantelu,je l razmutim u isto vreme i dodajem uz isto zalivanje-istoj vodi ili da razdvojim?
i posto nesto tamo ,dobro za njihove neke povrtarske kulture,ne *nasu* ;) pise zalivanje na 14 dana...jel toga da se pridrzavam,ili dodajem uz svako zalivanje,ili ne bas svako?
hehe,a za .miomirise.bilo mi je jasno kada su i oni sami napisali,da je*neprijatnog mirisa*!...tako da bicu dobro spremna za njegovu svaku primenu /potrazicu i neku gas masku koju negde imam,vidim da nece biti na odmet/ :)