Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Kao šatro nešt univerzalno sa "opreznim" omjerima, dok s druge strane piše da je samo za vegetaciju, a omjeri su slabi po mom. Htjeli su dobiti za obje faze pa su usrali slabim omjerima. Bolje se drži plantele zelene i crvene, jeftine su i provjereno rade ;)
 

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
dal može neko kazat šta se koristi od hesija ili od advanced nutrients u periodu cvetanja ili možda koristit feeding powder od ghs. znaci imat samo taj prasak i nist drugo?
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Pošto se trudim gnjojit organik i pito sam i ovdje je li netko gnjojio sa tekućinom iz kompostatora i nije se niko javio pa evo da objavim da ja jesam.Znači tekučinu koja nastaje raspadanjem kućnog bio otpada u kompostatoru(Organko-ima ih nabavit po većim trgovačkim centrima,cca 300 kn 2 boksa) sam pomješao u omjeru 1/100 (našao na natu omjer) i zalio biljke,svakoj oko 3 litre.To sam odradio prije tri dana,radi se o outdoru i izgleda da im paše,tj. ne vidim nikakve negativne nuspojave,bar za sad!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: aezakmi

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
znač
@dragan1985 Ovisi koju sortu sadis. Imas long flowering, short flowering i hybrid. I motherplants. Pricam za GHSPF
Za cvjetanje i vegu isto gnojivio, ne mijenjas nista ;)
Stipe to sam vidio da ima tih vrsta,reci kako si koristio svako drugo zaljevanje? i ako se ima dobra zemlja znamo koja dal se koristi u vegi ili nije potrebno napiši malo iskustvo s tim gnojivom ako može?pozdrav
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Manje vise je kao i svako drugo gnojivo. Ako je dobra zemlja, prvih ajmorec 3 tjedna ne treba nista. I onda pocnes gnojit. Krenes sa pola doze pa vidis kako primi pa na full dozu. Ja sam svako drugo zaljevanje dao 4g na 5L. Inace ide 1g/L.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dragan1985

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Manje vise je kao i svako drugo gnojivo. Ako je dobra zemlja, prvih ajmorec 3 tjedna ne treba nista. I onda pocnes gnojit. Krenes sa pola doze pa vidis kako primi pa na full dozu. Ja sam svako drugo zaljevanje dao 4g na 5L. Inace ide 1g/L.
ja cu sljedeci grow u potgpoundu h cekat dok biljka ne bude gladna bas da vidim kooolko moze bez gnojiva...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Jel odpocetka bila u tom potu il si presadjivala?' gledam ako covjek sadi autose ko ja prvi grow s presadjivanjem maltene ni nemoras gnojit vegetativno,.. Moje su bile u 18l i mogu rec pune saksije korjena bile,..
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Nije presađivana,od klice pa do kraja je bila u toj saksiji.
U toj zemlji provjereno netreba ništa skoro cijelu vege,zavisi koliko vegetiraš.
Tek nakon tih 30-tak dana je pokazala prve simptome gladi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Pa zato i pitam jer recimo ja sam drzo prvo da izniknee u casi iz meka, i nakon 10-14 dana presadjivo u 18l pot,pa sam od presadjivanja opet racuno da im sljedecih 21-30dana opet netreba, znaci prvih 40 dana nemoras gnojit a pricamo p auto sortama koje teraju cca 80dana znaci gnojim samo u cvjetanju... Ja se od klassmana nemicem,samo ne znam sta se tocno gleda osim npk jer sam skinio njihov pdf katalog,imaju 20ak mjesavina zemlje mozda ima i bolja za grow od h 70..
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da imaju oni 20-tak mješavina u katalogu ali gdje ih kupiti to je već drugo pitanje.
Ja sam nedavno kupovala i jedva sam našla i tu jednu mješavinu a kamoli tih 19 još :)

Sve u svemu tema je o gnojivima pa da ne skrećemo skroz na zemlju.
Meni se pokazalo super do 30 dana,nakon toga sam počela dodavati Sensi grow A i B za vege i super je reagirala biljka.
E sada sljedeći put ću ipak probati malo ranije sa prehranom,
pa ubaciti koji flush više,
jer mislim da bi i bolje rezultate tako postigla.
Biljka ne uzima sve nutriente iz zemlje u jednakoj mjeri,pa joj možda na ovakav način pomoći i osvježiti zemlju.
E sada mi je plan držati 20-tak dana u potground H,
pa onda dobar flush i nastavak sa gnojenjem svako 2-3 zaljevanje.
I malo češće flush,pa opet u krug :)
To je po nekoj mojoj logici,ali rezultati će reći najbolje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DiskoKobaja

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Potgrond H 6l zemlje 4 tjedna...12l 8tjedana bez prehranjivanja bez problema :)
Cak je i preljuta za vecinu strainova (mlade biljke i klonovi )
A ako mislimo poceti sa prehranjivanjem od samog pocetka onda nije dobro imati jaku zemlju....
Tamara 20-ak dana je mozda prekratko ako ides sa H ali ok :)
dobar flush i onda svako drugo zaljevanje pola preporucene.
Vecina strainova odlicno podnosi taj rezim ;)
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da OC,slažem sa tobom skroz :)
Nego čisto bi za probu da vidim rezultate osvježene zemlje i da trošim malo ta AN-ova gnojiva za vege kada sam ih već kupila :p
A još se i volim patit sa flushanjem :crazyd: haha
U svakom slučaju nije uopće potrebno gnojiti i zemlja je savršena za one koji nemaju ili ne žele gnojiti u vege fazi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Zadovoljna skroz :)
Ipak sam svaki puta provjeravala PH ali niti jednom nije trebala korekcija.
Mixala sam svakako od tih 6 vrsta koje imam jedne sa drugima i PH je uvijek bio idealan :)