Grisnakova zimska LED svaštara (120W, E27)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Taman ce biti a lako dodas koju ako zatreba, kako im fino pašu, divotica. Ima u nekom dnevniku, kolega je spojio te zarulje na trozilni kabl (svaku posebno) pa ih dovodi po potrebi i pod raznim kutom obasjava.
Vidio sam takve filtere, jedno 4cm debeli, brijem da bi takav panel mogao kao cijela stranica boksa poslužiti. Haha jos cemo orbitalnu stanicu složit, samo za članstvo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Hola drugari,
vrijeme je za micro update čisto da vidite koliko se raširila i porasla u par dana... Napunila je 34 dana. Dobila je prekjučer pola doze dušika (Cvetal) i dozu Novalona. Poslušao sam kolegu @tiki i spustio je još prema dole, sad je to to. Male grane su počele izbijat na krošnju i bit će dosta vrhova, čini se. Temperatura je standardna, vlagu sam spustio na 45%, maknuo sam posude sa vodom. Jedan klon njezin je iza nje - vidno se slabo razvija pod 2700k, ali pustio je korjenčić. (nije na odgovarajućoj temperaturi, pre malo vlage, krivo svjetlo, ali igramo se). Bitno mi je da vidim hoću li klona od automatika moć održat u vegetaciji mjesec dana. Toliko za sada uz par fotki naravno :)

ww1.jpg ww2.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 
Poslednja izmena:

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
#katana Mod On
Pozdrav i :respect:,
vrijeme je za update. Malena nije više malena. Napunila je 41 dan. Računam da cvjeta već par dana. Raširila se dosta pa sam je na kraju morao natezat prema unutra jer je zavarila na stranice od boxa. Temperatura je standardno 24-26, a vlaga varira oko 45-50%. Jedna grana je čini mi se flat stem - dupla je :D.
Dobila je punu dozu Hesi Bloom i Boost. Ima dosta vrhova ko da sam radio scrog... i to je to za sada uz naravno par fotki.

ww1.jpg ww2.jpg ww3.jpg ww4.jpg ww5.jpg ww6.jpg ww7.jpg ww8.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
#katana Mod On
Hola društvo,
nešto se zbiva u boxu pa bi bilo pristojno da se zabilježi u dnevnik. Pije dosta vode - 3 litre svaka 3 dana. Danas je prije hranjenja fasovala lolipop. Nekako je prodisala. Učinilo mi se da je stala sa izduživanjem pa sam sve gdje nije dobiralo svjetlo oškario. Na par listova je pokazala nedostatak fosfora... sitno ali nije mi drago. Dobila je dozu dušika (učinilo mi se da fali) i Hesi Bloom i Fosfor. Ova flat stem grana se odvojila u dvije grane. To je ukratko to.

ww1.jpg ww2.jpg ww3.jpg ww4.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
:respect:
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
Pratio sam od samoga poćetka ,sada me interesira finiš.Mada nesumljam da će to biti neki veliki problem.Asada nek se pune i sve naj ,rad je odlićan i nakraju dali si mišljenja da je to bolja opcija od hp.pozz!:cool:
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
@samuraj neznam da li je bolja opcija. Imam hps od 250w i da bi bila po meni ok usporedba trebao bi imat panel ledica od 250w, a meni je panel od ledica svega 120w.

Mislim se za sljedeći grow dignit panel na 180w. Napravio sam i veliku grešku šta sam ostavio 30-tak vrhova, a prostor je 50x50 i ona već sad teško diše. Da je bar 70 x 70 da sam mogao više raširit jer svjetlo ne dopire do donjih nodova ni malo. Iako za sada ide ok sve. U cvjetanju je jedno 10/12 dana i dosta tanje pumpa nego hps - ali kako sam već rekao nije iste snage :)
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
kolega e27, lepa ti je biljkica jako. samo mislim da si isto kao i ja previse grana napravio, jel ja imam jednu bas gustu a jednu sa sigurno 7 8 grana manje. i na njoj se bolje pune cvetovi, vise trihoma ima po njima i po liscu, dublje niz stablo se pune cvetovi. razmisljam da ovoj skinem par tankih grana i jos malo lolam ali se bojim da ne stresira puno
 
19.03.2017
8
3
1
41
molim nekog od ekipe ako mu nije bed da mi pomogne oko nabavke led rasvjete stvarno imam dobar prostor i super shemu samo mi ledice fale nekako se mucim sa hp
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
@mala tihana imaš temu u vezi led rasvjete pa tamo pitaj za savjet ;)

@Nothernlights nije meni problem u broju grana samih po sebi već sa malim boxom... Sve se to fino napuni kad se ima mjesta, meni ne prolazi svjetlo dole niti malo jer nemam više prostora da je širim.
I scrog od 80 grana se napuni ali treba imat prostor za to raširit ;)
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
i mene to muci meni je box 60x50 tacnije i malo manji kad sam merio fali po 4 5 cm u svakom pravcu. sta mislis ti na tu dimenziju da li da dodam jos sijalica? imam trenutno oko 150w i oko 14k lumena. a strah me da ne digne temperaturu u boxu jel i napolju otoplilo
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Ako misliš imat dvije biljke u boxu i ako ti težiš dobrom prinosu ubaci još wati, ali onda opet na veličinu prostora vegetaciju ćeš morat odrađivat kratko. Stavi još 50w i jednu biljku u boxu, onda možeš već ozbiljno zatezat, kasapit, usmjeravat kako želiš, a i sva pažnja ti je usmjerena na jedno stvorenje... :)
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Pozdrav i :respect: drugari,
došlo vrijeme za update :) Krenimo redom... Prvo i prvo, zaboravio sam u dnevniku napisat da koristim uz ostalo i mikorizu, eto sad znate :)

Malo sam pretjerao sa gnojivom... učinila mi se nekidan nekako pregladna pa sam bubnuo duplu dozu Hesi bloom, fosfor, boost, a super vita normalnu dozicu. Malčice je spržena ali bit će dobro nadam se. Sljedeće zalivanje ide samo voda, pa ću nakon toga vidit kakvo će bit stanje. Vrhovi su stali sa divljanjem, tri dana je već na istoj visini i to je dobro jer sam ostao na samo jednoj knjizi ispod pitara. Bude li još rasla morat ću je slomit. Donji listovi se suše, svjetlo baš ne dopire do dole tako da je to normalno. Toliko za sada uz par fotki.

ww1.jpg ww2.jpg ww3.jpg ww4.jpg ww5.jpg ww6.jpg ww7.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D