Help need - molim vas pitanja ce te naci na post-u !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
31.05.2013
30
6
8
Underground-freak !!!
Treba mi pomoc !!! Imam dva klona u napravljenoj deep water opremi.
Oni stoje na terasi izlozeni 12/12 suncevoj svetlosti i cekam da puste koren !!!

Posto sam u samom pocetku 4 dana ih drzao u flasi sa vodom prokuvanom pijacom i stavlja sam malko limuntusa vodu, posle ostavim da se hladi i da odstoji 24h, ali kad sam ih zarezao napravio sm gresku namazao sam donji deo sa nekom kremom koncentat ne ali je ona ustvari zaustavila dotok svega u bilku i pose 4 dana, odliucio i kupio sve ne bi li napravio uslove za odgajanje tako da imam spreman box ali ih drzim napolju u naprednoj opremi ima samo svetliosti dnevne, ne cisto sunce posto se przi i sve po p.s.-u.I da naravno kad sam ih pemestao uradio sam jos jedno rezanje malo skratio da bih otklonio taj deo koji video se nije bio zdrav, a sad 8 dan napreduje kao sto sam napisao.

I naravno pitanja :

1.E sad nesto posto me zanima, i trebam hitnu pomoc kako sada tako i ubuduce
koristim vodu flasiranu od 5l baloni i :

Hemijski sastav:

Kalcijum (Ca) 62,7
Magnezijum (Mg) 30,5
Kalijum (K) 0,9
Natrijum (Na) 4,51
Bikarbonati (HCO3) 353
Hloridi 1,4
Sulfati (SO4) 17,6
Suvi ostatak na (180°C) 304
pH vrednost 7,9

Kao sto mozete videti ph je 7,9 !!!
Koji je optimalan ph i kako da resim problem koji je nastao ?
Bez kupovine vise icega, sve sam pare potrosio na ovu sadasnju opremu i box !!!

2.Jedna biljka lepo izgleda a drugoj su se osusila dva lista, donja, ali vrh je zdrav.


Do sledeceg puta G.

Majka :


Treba mi pomoc !!! Imam dva klona u napravljenoj deep water opremi.
Oni stoje na terasi izlozeni 12/12 suncevoj svetlosti i cekam da puste koren !!!
Posto sam u samom pocetku 4 dana ih drzao u flasi sa vodom prokuvanom pijacom i stavlja sam malko limuntusa vodu, posle ostavim da se hladi i da odstoji 24h, ali kad sam ih zarezao napravio sm gresku namazao sam donji deo sa nekom kremom koncentat ne ali je ona ustvari zaustavila dotok svega u bilku i pose 4 dana, odliucio i kupio sve ne bi li napravio uslove za odgajanje tako da imam spreman box ali ih drzim napolju u naprednoj opremi ima samo svetliosti dnevne, ne cisto sunce posto se przi i sve po p.s.-u.

2.E sad nesto posto me zanima, i trebam hitnu pomoc kako sada tako i ubuduce
koristim vodu flasiranu od 5l baloni i :

Hemijski sastav:
Kalcijum (Ca) 62,7
Magnezijum (Mg) 30,5
Kalijum (K) 0,9
Natrijum (Na) 4,51
Bikarbonati (HCO3) 353
Hloridi 1,4
Sulfati (SO4) 17,6
Suvi ostatak na (180°C) 304
pH vrednost 7,9
Kao sto mozete videti ph je 7,9 !!!
Koji je optimalan ph i kako da resim problem koji je nastao ?
Bez kupovine vise icega, sve sam pare potrosio na ovu sadasnju opremu i box !!!
2.Jedna biljka lepo izgleda a drugoj su se osusila dva lista, donja, ali vrh je zdrav.
Do sledeceg puta G.

Majka :

Pogledajte prilog 2628
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
klonove zabi u zemlju, u neku plasticu casu, ako imas neki hormon brze ce pustiti,
klnovima treba vlaga pa bi ti trebao neki klon boksic ili da improvizujes i oko tih casa stavis
kese za firizder npr, klonovi ne vole jaku svetlost, pogotovo ne direktno sunce, dovoljna je i jedna
cfl sijalica od 23w, rezim svetla 18/6 bi bio najbolji. sve ovo sto sam napisao imas na forumu,
da si procitao ne bi ovo pitao, ajde sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KneleBGD
31.05.2013
30
6
8
Underground-freak !!!
Hvala mngo, naravno da sam citao, ali zelim ovde postaviti sva neophodna pitanja, koja se ticu direktno mog growa i pokazati slikama rast i razvoj !!!
I naravno lepo se druziti sa svima !!!
Inace za sajt sam saznao pre 2 nedelje i otada ne izlazim, ali ipak ako me razumes zelim pitati licno za svoj grow pa ako ljudi zele jer svaka poruka je dorbrodosla !!!
3.Zanci jedna cfl 23w 6500k i jel moze koja 2700k ?
4.Opet se ponavljam kako sniziti ph bez trosenja para ?



Inace box je gotov sutra pa cu stavit slike.
 
31.05.2013
30
6
8
Underground-freak !!!
I da, naravno, za sada su vodi,i u novoj posudi sa pumpicom i salvolom izmesanim sa vodom u normalnoj razmeri !!!



Jel da prokuvam vodu ili ne, i koliko limuntusa ili limuna na 1l vode ?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ja stavljam 15 kapi limuna na 1 litru vode, ne prokuhavati. Jbg. to bi si trebao sam odrediti sa ph metrom i naći idealni omjer.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: g-666
31.05.2013
30
6
8
Underground-freak !!!
Smokin` kvalitetan hed ovih dana !!!



Ok hvala !!!
Znaci samo staviti, i sta je bolje limun ili limuntus !!!
Cuo sam da limun ima razlicitu kiselost dok limuntus ima uvek isti omer kiselosti, a meni limun izgleda nekako prirodnija varijanta !!!





Posto su u korpicama i u vodi sa pumpom za mehurice koliko cesto trebam menjati vodu u kontejneru !!!


I da, za koliko dugo da se nadam korenu i dali da ga pored odrzavanja vlaznosti vazduha folijarno zalivam ?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ne piši post za postom, koristi opciju edit u dolnjem desnom kutu. Moderatori su ti alergični na takve stvari :icon_mad:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
a jesi legenda..koliko kapi stane u čep od traubisode :)

pa uzmeš si nešto za izmeriti ph
 
31.05.2013
30
6
8
Underground-freak !!!
Jbg do sledece plate nista od kupovine, a kupio sam sve sem toga !!!
Molio bih sve da mi pomognu da izguram ova prva dva klona, nadam se da mi necete zameriti jer sam prilicno detaljan i zanimaju me tacne sto opsirnije informacije, kao direktan odgovor na pitanja koja cu postavljati !!!


Unapred zahvalan !!!



Ladno prvi put sad cujem za tu traubisodu jel ?


Idem, rolam nesto, da budem stond ponovo !!!
Jutarnja tri dima su me drzala do sad a dimio sam ujutu u 7:30 znci cim sam otvorio oci !!!
Bicu sad malo odsutan dok sve ne sredim a ako ima neko nesto da doda: savet, da dopuni, da poduci !!!


Znaci dva klona u vodi, u posudi za kloniranje, pumpica, na terasi 12/12 temp ok 30-35 stepeni, ne pada ispod 20 u toku noci !!!

Svaka recenica znaci, je dragocena, i nadam se da me razumete kao pocetnika u svemu ovome !!!

Oporavlja se 8. dan jer je 4 dana bila bez icega u flasi sa vodom i 4 dan sam kupio sve namontirao i sljaka vidim oporavak !!!
Dva puta seko posto kao sto sam napisao prvi put 45 i gel koncentrat ali se nije dobro pokazao !!!



Sada samo salvol i kupovna voda !!!
I ide na dobro, pa onda pisite, samo molim vas bez suvisnih pojasnjavanja prostih stvari i bez zezanj znaci ozbiljno !!!
Ok i ponekad sala ali ocekujem odgovornost sa vase strane jer veoma cenij vutra.org i mislim da ste zestoki samo jos uvek ima malo preteranih presipanja iz supljeg u prazno !!!

Zato nadam se odgovornoj saradnji i zahvalan sam sto ste me prihvatili !!!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ti si baš poseban, ja ti rekoh ne piši post za postom a ti naslažeš još više postova jedan za drugim. Di nam je Power da vidi ovo :ludaci_lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.