Hitan poziv u pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
27.01.2014
1
2
0
Dobro jutro dobri ljudi.

da objasnim poziv za pomoć - ja sam bipolaran i kao takav se vodim od 2009-e godine, i nakon neverovatno stresnog perioda, u sred obavljanja velikog broja poslova (pod stresom nakon burnog raskida sa devojkom koja je takođe bipolarac, do duše agresivan i bivši korisnik speed-a), i prvog Januara ujutro sam video toliko straha na licu svog oca za moje stanje da sam predložio da odemo na psihijatriju u NS-u (muško afektivno odeljenje), gde sam (sem 4 dana vikenda) proveo sve vreme do sada (skoro mesec dana).

Imam ozbiljne kontakte, te stoga i ozbiljan i posvećen rad doktora vezano za mene, i slažem se sa svima na odeljenju, od pacijenata, preko "tetkica", medicinskih sestara, medicinskih tehničara i doktora - ali SVE VREME govorim da pušim aktivno marihuanu kroz celo svoje lečenje (bazira se na Eftil-u, google-ujte).

Pre neki dan smo bukvalo u sobi za sastanke sedeli - naspram mene doktor, sa leve strane otac, sa desne majka, i ja sam razmenjivao činjenice sa njim koliko je to bilo moguće, jer sam davno pročitao "The emperor wears no clothes" od Jack-a Herrer-a, te sam malo otupeo u tom smislu.

KONKRETNA MOLBA: Molim vas da mi na mail **********@gmail.com pošaljete u paketu što više kredibilnih studija vezanih za beneficije korišćenja marihuane i kanabisa uopšte (nutritivne vrednosti, gradivne materije, papir, prednosti za vozače), sa što kredibilnijim referencama.

Ja za 35 minuta ulazim na vrata bolnice, i tamo ću moći da primam mail-ove, molim vas, neka neki vaš predstavnik (moderator, administrator) pošalje na mail SVE što možete da skupite, a da je direktno i koncizno kao podršku meni u debati sa doktorima. Uradio bih to sam, ali siguran sam da s obzirom da ću verovatno biti pozitivan na ovom testu (testiraju me) zbog pasivnog uvlačenja dima, voleo bih da mogu da razgovaram sa doktorima tj. da debatujem potkovan činjenicama. Ako to stigne do večeras u 20ak časova, značiće da sutra ujutru već mogu da štampam kod njih i da ulazim u te debate, a to je važan deo mog oporavka.

Pozdrav, hvala vam zajednico,
Srđan
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ako ti to moze pomoci imas ceo podforum Medicina pa potrazi https://vutra.org/forum/10-medicina/
zaista je velik broj clanaka, kako to sve poslati mailom, moras sam odabrati i stampati sta ti treba

ovo mi bas nije najjasnije iz tvog posta

ali SVE VREME govorim da pušim aktivno marihuanu kroz celo svoje lečenje (bazira se na Eftil-u, google-ujte).
da li pusisi vutru ili koristis taj lek (ili i jedno i drugo)

s obzirom da ću verovatno biti pozitivan na ovom testu (testiraju me) zbog pasivnog uvlačenja dima,
gde si u situaciji da pasivno uvlacis dim vutre, shvatio sam da si skoro mesec dana hospitalizovan


edit:
sklonjeni su svi linkovi, anonimnost je pozeljna na forumu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DJFlyHigh and mazar

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ja sam skontala da je njemu dostupan samo e-mail..napisao je da za 35 min ulazi u bolnicu i da ce mu tada samomail biti dostupan..tj. tako sam ga skontala..

a ovo sa pasivnim pusenjem ni meni nije jasno..

btw.znam ponesto o bipolarnom poremecaju....i po ovom njegovom postu.ne znam kako ga tretiraju u bolnici...djeluje mi prilicno manic/high..a uglavnom je prvo sto rade po bolnicama spustanje...tj. "unormljavanje"
kako god..ja bi mu poslala-da mogu-cim vise informacija..ako nista drugo..onda bar da malo napuni jaja psihijatru :p
 

doc_doc

Aktivan Član
13.12.2013
91
103
0
predlog ti je isto da vidis tko jos postoji od psihijatara i prebacis se, ako ima koji subspecijalist biologijske psihijatrije siguran sam da cete lakse naci zajednicki jezik i bolje se razumjeti

uostalom sta ti doktor kaze?
ti njega i da razuvjeris on ce ostat pri svome da bi se pokazao kao dosljedan i toboze potvrdio autoritet, moras imat drugi pristup i pitat ga doctore zelite li vi izgraditi povjerenje sa pacijentom i znat sta se samnom desava ili da ja vama kimam glavom, govorim ''da da'' i kad odem picim svoje
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Meni je čudna ova tema al znate mene.Ja se nebi prebijao dok se gospodin konkretnije ne razjasni ma tko bio i kakvu pomoć trebao. Ne mislim iz sebičnih razloga nego tko je uopče on?
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Sa obzirom da je ostavio sve podatke od imejla do imena, prezimena i adrese (koje smo mi moderisali). I jos ide u ludacku. Kao da je neko stavio njegove podatke namjerno. Kakav je to tek lik i osoba ali ajde necu dubit mozda...mozda sam u krivu.

Ja sam cao ukinuo email adresu jer na njoj pisalo ime i prezime @ gmail.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Pokusavam shvatiti sta se desava sa ovom temom, odnosno sa ovim vapajem upomoc.
Momak je naveo da je bipolaran, sto znaci da je promjenjivog raspolozenja, od duboke depresije do euforije, a priroda bolesti je takva da na raspolozenje ne moze svjesno uticati.
Ostavio je ime, prezime, linkove ka stranicama koje pisu o njemu, njegovoj karijeri, napisao je da se mjesec dana lijeci, da mu je terapija na bazi Eftila, da je tokom hospitalizacije otvoreno dao do znanja svima da je korisnik marihuane (pretpostavljam da nije u to vrijeme dok je bio u bolnici koristio marihuanu) itd.
Malo je zbunjujuce ovo pasivno uvlacenje dima, osim ,ako nije lapsus te je mislio na aktivno a napisao pasivno.
Dakle, momak je konkretno opisao svoj problem, zatrazio je konkretnu pomoc na konkretnu adresu na koju se pomoc moze uputiti, a sta mi od svega toga radimo?!
Pisemo mu ovde, brisemo podatke koje je licno ostavio, pa tako i mail na koji, pretpostavljam, ocekuje pomoc.
Sve i da pretpostavimo, da je neko umjesto njega ovo napisao u namjeri da ga na neki nacin diskriminise npr., zbog zavisti na postignute rezultate u sportu, suparnistva itd., nece mu biti problem da dokaze suprotno. Ali, ako je licno napisao poziv za pomoc, onda mu mi ovakvim pristupom ni malo ne pomazemo. Naprotiv, cinimo suprotno i onemogucavamo mu pruzanje trazene pomoci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
papa, stavio sam linkove, zaista nemam vremena izlistavati peko 200 str sa po 20 postova, ako zelis i imas vremena to procistiti, samo javi, poslacu ti njegov mail. linkove sam ja sklonio (sto je i vidljivo u postu) jer ne znam cemu toliko licnih podataka, jasno je o cemu se radi, a i ne mogu biti siguran da li je osoba sa linkova to kacila ili neko drugi. zao mi je sto se nije javio ranije ako je 4 dana bio na vikendu, al ja sam ucinio koliko sam mogao i u kontekstu zastite privatnosti i usmerenja gde traziti materijale
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Eto "papa" daj sebi zadatak da mu to šalješ jedini ti i samo sa svog majla(da u slučaju budalaštine ne bombardira ostale drugim glupostima reklamama itd. ako je "fejk"). Meni je ovo u stilu "imam milione u saudijskoj arabiji i trebam vašu pomoć da tu lovu prebacim u Srbiju, Hrvatsku". Kako znati da netko nekog ne želi naguziti na neki način?
Na kraju krajeva nije ovo socijalna ustanova, nekad treba nešto i dati da bi dobio a mi ovdje ne znamo ništa. Bilo je ljudi za koje se ispostavilo da su na prevaru žicali pomoć i o tome ima na forumu negdje.
Da ja sad napišem da trebam 10000€ za operaciju vi bi se bacili na donacije bez da provjerite da li je to istina?

Ne šaljite svoj mail neznancima!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
dobro sad, covek ne trazi pare niti bilo sta materijalno samo informacije koje su vec na forumu, al ima preko 4000 postova sa takvim informacijama, to zaista ne moze za 35 minuta ni supermen da odradi ;) uz to i informacija ima svakakvih, treba odabrati sve smisleno i sa adekvatnim referencama... jbg. mislim da bi to morao licno da odradi
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Da sam na njegovom mjestu isto bih postupio. Upravo sto Avantura navodi da je bilo raznih sarlatana to i jeste razlog postavljanja tolikog broja licnih podataka, da dokaze da nije sarlatan i da mu zaista treba konkretna pomoc.

Ono sto sam nasao na forumu o ljekovitosti marihuane rado bih mu poslao, al kao sto sami znate to vise ni ja ne znam gdje sam sve nasao. Sve je svuda rastrkano. Nesto sam nasao u podforumu medicina, nesto je bilo u vijestima iz medija.., trebalo bi mi dosta vremena da to sam uradim, a za pola sata se gibam.

U svakom slucaju to je trebao imati spremno za jutros.

Moramo obratiti paznju da zelja da nekoga zastitimo ne predje u besmisleno mentorstvo i da nam takvo sta ne daje za pravo brinuti tudje brige, osim, kao sto ima mnogo slucajeva kada se clanovi registruju sa imenima, prezimenima, licnim fotografijama, a da to nisu svjesno uradili i da nisu upoznati sa mogucim posledicama, pa im se skrene paznja da to isprave.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ma ovo je google translate iz uvodnog posta i spam i tema je za brisanje.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Misli da je neki spambot koji koristi google translate API da postuje na našem jeziku, ali meni iskreno ovo ne deluje kao google translate

google_translate_administratori.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vutros gali

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Vutragenjo je napisao(la):
Kako mislis google translejta?
A neznam meni izgleda po "pravopisu" i sastavljeno je na način da se ogradi od daljne komunikacije da se previše ne "translatira" i otkrije. Koja bi bila svrha ne znam, ako je računalo več probijeno na neki način i ideš slati mail ako ima ip adresu ili nešto može "ukrasti" mail na šemu "izgubili ste lozinku".
Netko hrabar bi trebao poslati mail i krenuti u dopisivanje da bi saznao šta druga strana zaista želi. Ja to ne želim biti a i jednostavno je neodgovorno od autora da se postavi na ovaj način i ne javlja više.
Ali to je na vama adminima da vidite šta ćete s ovakvim stvarima ali po meni je ovo jako glupo.
A osobni podaci su namjerno stavljeni od nekog random lika baš zbog toga da izgleda vjerodostojno, česta praksa koja dolazi uz spam.
Kako su editirani svi podaci post je ionako posao beskoristan dok se autor opet ne javi.
Moožda se i varam ali nailazio sam na slične stvari koji su bili spam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vutros gali
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.