Horor filmovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Fina tema... Jako nezahvalan žanr. Teško je snimiti dobar horor. Jedino je možda teže snimiti dobar SF.

Preferiram azijske horore, mada pogledam tu i tamo i poneki stari slešer. Ove novije, da kažem teenage horore sam takođe izbistrio, ali nisam neki fan.
Definitivno za mene jedan od boljih horora je "1408" sa Kjuzakom. "Poltergeist" je takođe klasik. "Rosemary's Baby" isto. Zajebaniji su mi ti filmovi što grade brutalnu, jezivu atmosferu, od ovih koji idu na zvukove... Zato volim i japance, ono nema ništa naglo, prvih sat vremena sve lagano ide pričica, a onda zadnjih pola sata najradije bi okrenuo glavu kad krenu mala bleda izlomljena deca da gmižu po plafonima. A kamera se samo polako pomera, nema glasnih zvukova, samo promuklo "aaaaagghhhrrrr" iz dubine utrobe...:eek:

Od novijih bi recimo preporučio "The Babadook". Volim i filmove Jamesa Wana, on je baš dobar.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Uuu dobar trailer,ali trenutno je dostupna samo loša verzija filma...tj.kvaliteta slike :( Čekam 720p barem :)

Smels ja inače skidam samo blu-ray, al nisam mogao odoliti. Skinuo u HDRip-u od 1,4 giga, i na 120cm TV-u mi je bila perfektna slika, jedino je ton bio malo slabiji al mi nije smetalo ;) .
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
E jbt, zaboravih da preporučim najbolji horor koji sam gledao... Znao sam da sam nešto propustio u prethodnom postu. Dobro možda nije horor, al' da je jeziv jeste... "Funny games" se zove, stari film, mislim '97. Postoje nemačka i američka verzija, nemačku ja preporučujem. Čuo sam da je i ova druga ok, ali ja lično gajim animozitet prema američkim rimejkovima, tako da ni ovome nisam pružio šansu, a možda je trebalo.