*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.471
3.198
Bekaa Valley
imam 15-tak biljaka (yellow i red) i ovo je jedini plod koji je dozrio u 3 mjeseca.Ovo nejde vise u moj vrt
ja imam 2 biljke i zauzele su mu cetvrtinu terase, bilo par cvetova koji su otpali, plod ni jedan. nezgodna za uzgoj na nasem podneblju, a bas me interesuje kakav je smek. javi pod obavezno kad probas, ako vredi ja cu biti uporan makar ih seckao i gurao pod lampu :)
juce napravio teglicu svezeg ulja, jolokia + fatalii, lovor, ruzmarin i sareni biber u zrnu ;)
P9060238-horz.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.471
3.198
Bekaa Valley
heh, nisam frend probao, bilo je u planu, imao sam 4 razlicita rokota al ploda za sada nigde, cak ni kod ljudi kojima sam poklanjao biljke. rastu ko lude, zaista velike biljke cak i kad su u posudama, divan ljubicast cvet, al ploda jok. zato sam tonija pitao za smek da javi pod obavezno. kad vec kucam evo prilog sa neta, da bude post malo saren. african bird eye :)
26-chillies.jpg
Sayaca_malagueta.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.471
3.198
Bekaa Valley
Ubacis citave paprike ili ih malo nozem zarezes?
skinem peteljku, otvorim, povadim seme i rokam u ulje, nema greske ;) naravno, upotrebljive su kasnije i same paprike iz ulja. celu mozes na taj nacin konzervirati al uslov je da si siguran da je paprika unutra zdrava, inace moze da se pokvari i ubudja iznutra
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Himalaya

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.738
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Meni se ulje nije svidjelo narocito. Jos mi je ostalo od prosle godine. Stavljao sam jamajkanku i habanero. Solidno ljuto i fin ukus ali sam vise covjek od soseva. Imam dosta suvih paprika sto mislite za neki sosis oce li valjat suve jer ne znam sta da radim sa njima.
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
skinem peteljku, otvorim, povadim seme i rokam u ulje, nema greske ;) naravno, upotrebljive su kasnije i same paprike iz ulja. celu mozes na taj nacin konzervirati al uslov je da si siguran da je paprika unutra zdrava, inace moze da se pokvari i ubudja iznutra

Maslinovo ulje stavljas? Imam previse habanerosa I od dela bi napravio ulje/sos/susenu... sta god...