*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
evo i situacije na mojim terasama
big sun,pech fatali,bishop crow,pimenta,but jolokija sto nije pojedeno,imam jos i cokaladnu habaneru al nema zametaka samo je cvetala celo leto.Cekam da se ofarbaju big sun i fatali pa da ih probam.
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
cudno da bishop nije primio farbu, on bude medju prvim zreo, verovatno ta trska malo smeta suncu. koja pimenta je u pitanju, secas li se? isterace to do kraja, imaju one jos vise od mesec dana, samo ih guraj na sunce dok ga ima ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zli Azra

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Ne secam se.Mislim da si spominjao kako ti je ta omiljena od pimenti i da ima veze sa Portugalom,Lood je bio prisutan kad sam izvlacio al secas se da je bio sav rastrzan hahahahaha tako da slaba vajda od njegovog secanja.U basti bisopica ima crvenih i oooogromne su.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
Mislim da si spominjao kako ti je ta omiljena od pimenti i da ima veze sa Portugalom
auuu buraz, to je pimenta de bico (chupetinha), ja je nemam pa ostavi koju pod obavezno da probam. ako treba dodjem da berem :) i nije portugal, pimenta na portugalskom znaci paprika (chili) a chupetinha je poreklom iz brazila. sjajno da je negde prosla, ja ne znam nikog u okruzenju kome sam delio seme da je ima. seme naruceno preko the hippy seed company iz australije. njihov opis:

"Pimenta de Bico - C. Chinense
Pimenta de Bico is a beautiful chilli pepper from Brazil. It’s also called Chupetinha, that translated means “little Rubber Nipple” and you can see why.
The plants grow to around 50 cm and goes great in pots. It is an amazing producer of little nipple shaped pods, that are 1.5 cm long and 1 cm wide. They start of light green and end up a bright red colour. Pimenta de Bico looks stunning, when it’s full of those little red chilli pods.
The most common way to eat this chilli pepper in Brazil is pickled in vinegar and served as a garnish or as an appetizer with drinks.
Flavour wide: A spicy flavour
Heat level: Upper mid heat, 7/10."

odlicno komsho, sacuvacemo genetiku
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zli Azra

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Pozdrav paprikari :)
Osim sto se ljutim u sve 4 osi :mad: Ljutim se i kada nisam ljut,ali Galapagos me nije naljutio.
Dugo je trebalo ovom cudu da pocrveni :skot:::mario::
Najvise me podsjetio na paradajz,ali ljuti.
Jamajkanac mi je dva zalogaja paprika pa mi je Galap bio blag skroz.
Uglavnom najmanja,ali najsocnija papricica koju sam probao.
Za rucak bi trebalo bar 20 takvih.
20160907_125500.jpg 20160907_125303.jpg
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Meni izgleda kao neka mix genetika, nešto se iskrižalo pa je ispalo svašta. :) Liči mi na kombinaciju Lemon dropa i Bishop's crown-a sa ponekim zalutalim habanerom... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
poslednje dve jesu bishop, a ono gore ne mogu proceniti dok ne sazri, pa da vidimo velicinu, formu i boju + da kazes kakav je smek. strpljivo da sazri pa baci fotku
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Pala proba TMS-a. Prvo odrežem sam vrh cca 3 mm reko šta je sigurno sigurno je, kad ono baš ništa. Kaže žena kak ništa daj meni malo. Ja sjecnem mrvicu cca 3x1 mm i dam joj s noža da ne dira prstima. Nakon pola sekunde je pljunula i odmah počela puhati. Tu sam i ja brže uzeo toliko i onako lijepo prožvakao među zubima. Kad je krenulo, jezik gori, al zanimljivo samo jezik, mislim bilo vruće svuda al jezik baš gori. U prvih pet minuta plač ko na sprovodu, pa malo procuri nos, a da nisam za to vrijeme popio 3 dcl mlijeka ko zna kak bi bilo. Nakon tih pet min malo popusti al peče još dobrih 5. A poslije je lakše. Meni su trnci prolazili po ustima još bar 20 min. I onda sam poslije pola sata jeo 3x toliko u tanjuru graha i bilo jer taman. Aroma nije bogzna šta a i teško se uopće osjeti od silne ljutine. Eto ja prvu sezonu morao probati nisam izdržao;). Ostajte mi ljuti i veseli:thumb:. IMAG0080.jpg
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
Ja nikad nemam brendirano seme sta god da sadim ... i ovo seme paprike sam dobio i ne zna mu se poreklo pa molim iskusne znalce da bace pogled na slike i ako mogu da kazu neku rec dve koja bi sorta mogla biti otprilike,jos su mladi plodovi i polazem nadu u ostro oko znalca .Slike su od najveceg ploda ka najmanjem i poslednja slika celih biljki SAM_0154.JPG SAM_0155.JPG SAM_0153.JPG SAM_0151.JPG SAM_0149-1600x1200.JPG