*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Sjeme je sa semillas.de pa se nadam da je pravo.Bar po izgledu bi trebala biti Jolokia.
A treba i probati koji € zaraditi od hobija :thumb::thumb::thumb:
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
@Anthony Tony DiNozzo
Nisam koristio jer sam lijen... i nisam imao nista pri ruci da lijepo stane.
Sorte su: u teglicama
1x Jamaican Red Mushroom
3x Inca Berry
2x mix. Pimenta Diomar + unknown cross.

Voda-ocat 3:1, zlica soli, zlica secera, papar u zrnu i cimet u kori. Bazicno, bi se reklo.

Nisam neki super fan ukiseljenog, al jednostavno ne znam sto da radim sa tim paprikama.
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Prva ovogodisnja berba :let:
Lemon, Pimenta, Habanero, Bird Eye, Bishop i Starfish
Probao sam Habanera, medjutim izgleda da je Habanero neki fail, prvi sto sam probao bas nista nije ljut, dok je drugi blago ljut i miris mu je kao ukiselito vrhnje, ne dopada mi se nimalo :) . Bishopa sam samo jednog probao i nije ljut, od 0-10 on je 1, jedva osjetis ljutinu i fin je mesnat. Probao sam i Bird Eye, ufff :fuck::fuck::fuck: definitivno naljuca koju sam ikad probao....

20160917_110732 (1008 x 756).jpg

edit: probao sam evo i Starfish, fina i ukusna, samo meso nije ljuto al u kombinaciji sa sjemenkama umjereno ljuto :)
df (810 x 471).jpg
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nanu mu, habanero mora biti ljut. jesi porucivao menke iz nekog shopa il dobio od ekipe. ja nisam uspeo izvuci starfish ove sezone :( a za lemon nista ne kazes :)
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Menke sam sve sa fatalia narucio, vidjet cu jos kakva ce biti sa druga biljke habanera. Jesam, bit ce da ti promaklo, lemon je odlican, nagodinu ide opet sigurno...
Lemon drop za sada favorit, po ljutini mozda malo blaza od Pimente ali puno ukusnija, i ljutina nekako brzo prodje kad se jede, a aroma je fantasticna, pogotovo dodje do izrazaja kad sam haj :thumb:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Četvrta tura na fermentaciji.
IMG_20160923_223346.jpg

Dobio sam privat pitanje kako ide fermentacija. Proces je jednostavan da jednostavniji ne može biti. Paprike operem i cijele ubacim u blender (ponekad je pregusto ako nisu jako zrele pa ubacim malo vode ili maslinovog ulja da ih lakše samelje) i dodam malo soli, po želji se može staviti i malo meda ali nije nužno. Nakon što je dobro izmiješano stavim u teglu u kojoj će fermentirati, stavim preko vrha gazu i elastiku i to je to. Pazite da tegla bude barem 30% većeg volumena jer će vam u protivnom pobjeći van.
Evo slika od danas da vidite kako to izgleda kad fermentira.
IMG_20160924_110754.jpg
Volumen se poveća i na dnu se počne skupljati tekućina. Dovoljno je jednom dnevno promiješati da se ne uhvati plijesan na vrhu i nakon tjedan-dva proces je gotov. Ako želite, može i dulje stajati, vjerojatno je još bolje.
Na kraju sve procijedim i stisnem žlicom kroz veliko cjedilo da ostanu koštice, dolje izlazi gusti umak, skoro kao ketchup. U njega možete staviti malo octa da se prekine fermentacija a može i direkt u frižider, traje mjesecima bez problema (pojesti ćete puno prije nego se počne kvariti).

Koštice i gusto što ostane u cjedilu možete koristiti kao starter kulturu za sljedeću turu da prije počne fermentirati, zato mi je ovaj narančasti umak već počeo raditi a žuti još nije jer nisam stavljao ništa u njega da ostane žute boje.

Evo za kraj i slika sušenoga što sam skupio, JHR, Habanero mix i u velikim teglama mix svega ostaloga.
IMG_20160924_110817.jpg
 
Poslednja izmena: