*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.05.2015
115
229
43
Ljudi znate li sta uzrokuje otpadanje lisca? Ranije su otpadali samo naj donji, naj stariji, blago pozute i posle par dana otpadnu. To mi je delovalo normalno, medjutim sada mi se desava da isto tako otpadaju i listovi sa vrha. Nema nikakvim primetnih ostecenja, tek blago pozute. I nebi se ni razmisljao nego je u pitanju samo desna strana paprike, pogledajte na slici razliku u kolicini lisne mase na levoj i na desnoj strani paprike. Takodje mi ovo lisce na desnoj ima malo svetliju boju.
 

Prilozi

  • IMAG0926.jpg
    IMAG0926.jpg
    333,6 KB · Pregleda: 20
14.05.2015
115
229
43
Ebem li ga moguce je, pre 2 dana sam im dao dozu. Gnojim tek kad primetim da je par donjih listova pocelo da zuti, znaci retko jednom u 3 nedelje odprilike. Ali je moguce da sam preterao sa kolicinom. Sa koliko vode si radio flush?
 
21.02.2015
29
97
18
38
Ova strana sto ti zuti, da li ti je stajala do zida? Odmakni ih od zidova jer kad sunce upekne isijavaju toplotu i stete paprikama, i meni se desilo da se listovi deformisu.
 
14.05.2015
115
229
43
Nije buraz, ovde sam ih juče premestio. Stajale su tako da je strana koja žuti bila okrenuta jugu a zid je bio sa istočne strane. Mada jedine dve stvari na koje sumnjam su pregnojavanje i nekakav toplotni udar. E sad edimanijaku se desila ista stvar, samo što mu je jedna strana paprike potpuno oćelavila, možda će i moja, iskreno se nadam da neće :( . Njegove paprike su ispod mreže za zasenu tako da to donekle isključuje opciju toplotnog udara, ali se te što gube lišće nalaze u saksijama kao i moja a baš to me navodi da mslm da je pregnojavanje jer ni jedna koju je posadio u zemlju nema problem sa opadanjem listova. Pročitao sam na netu da uzrok može biti i nekakvo bakterijsko obolenje ali na listovima nemam baš nikakvih oštećenja koja bi to potvrdila. Tako da ću danas odraditi flush pa ćemo videti...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
aroma se trazi, al nemoj nezreo, i ja sam se tako zebao sa jednom, pa mi sad dodje bez veze. bas malo gnjurao po terasi, nisam ni znao da mi choco habanero izbacio plod, bukvalno sam ga video prvi put pre 10ak min. al mu tesko prici pa fotka bas nije neka. samo nek raste, pa menja boju, pa strpljivo pa onda njam :)
P7060102.JPG
 
14.05.2015
115
229
43
Ja jos nisam resio problem opadanja listova, flus odradjen medjutim bez efekta. Danas mi je gospodja iz poljo apoteke dala neki fungicid, prskao sam, videcemo sta ce biti...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
Jesu li ove crvene spremne za berbu?
ja bih rekao da moz da se klopa al neces pogresiti ako im das jos malo vremena. evo jos malo od mene, al iz outdoora. ovo ce bude zaebano kad sazri mada ovoh momenta ne mogu da skontam sta je, moram da nadjem sta sam uopste nosio u out :)
DSCF2553.JPG

Nema pega, samo ponegde blago pozuti. Evo kako izgleda otpali list...
kod mene se to desava samo na biskupovoj kapi, al nju sam sadio iz semena pokupljenog u paprici sa pijace, znaci ne znam sta je tacno u genetici i koliko je cista
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Po tom listu kao da ima puno vlage,meni se to desavalo na paprikama(ne chili)... list nema nikakve bakterije,nisi trebao prskat fungicidom... uzmi nesto na bazi bakra pa poprskaj listove,ako se ne zaustavi... onda stoji to sto ti je Power zborio,seme ti je u banani...