*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
a znaš kako je, nema growa pa rijeđe zalazim i na forum. tu i tamo malo provirim, pogledam ima li čega zanimljivoga i odem. vjerojatno ću preko zime češće biti tu kad se smanji ova zbrka od silnih dnevnika.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
U zadnjih 2 tjedna je palo toliko kise da je chili poceo odbacivati listove.I da nije od vjetra 100%.
IMAG0083.jpg
Prokomjerna kolicina vode(10 dana 120l kise ) dovodi do pucanja plodova.Doslovno imam primjera koje nisam slikao ali koji su pukli kao kokice.Na slici je C.Habanero

IMAG0084.jpg


vecina ih nije skroz zrela i imaju po krajevima jos zelenih sara ali ako ih ostavim kisa ce uci u plod i evo :poop:
Danas bi po najavama trebao biti zadnji dan kise za 10. mjesec
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells and Stipe

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
da zaebano vreme za sve biljke koje su u zemlji. ja imam srece pa su one iz outdoora rano sadjene/rano zavrsile i vec skinute a na terasi nema kise pa su nedozrele sasvim ok sem sto nisu zrele :) neke sam tokom ovog vremena uneo u sobu, i kod mene tu i tamo otpada lisce al jos se drze i uskoro ce se seckati za zimsko mirovanje. bar one bez plodova nedozrelih, sa njima vise nemam sta cekati a ostale cu razvlaciti terasa/soba pa koliko izdrze. u medjuvremenu mi prima farbu tepin sadjen krajem 7 meseca. on je na prozorskoj dasi poslednjih par sedmica
PA190351-vert.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
***INFO***

NOW 10% DISCOUNT and FREE SHIPPING for ALL ORDERS from fataliiseeds.net
ordered before next tuesday (27th) discount with this coupon code: FATALIIFB10
Minimum order is 15.00€. Shipping seeds all around the world!

porucio sam od njih 6 sorti pocetkom 7 meseca, zasadio sredinom istog i na istocnoj terasi su mi uspele: murupi amarela i cheiro roxa, a na juznoj fatali. black naga i caramel bhut jolokia su jos zelene, nisam ih nosio na juznu (steta) a quintisho imam al nisam sadio. preporuka za sajt i za kvalitet paprika, odlicno sve sto sam probao, verovatno cu ugrabiti priliku i uzeti jos koju sto nemam :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
posto nam admin nije imao preterano uspesnu sezonu, saljem mali prilog od sveze ubranog. dodatno jos ubacen black royal i 2x tepin
PA230354.JPG
@Vutragenjo, u obavezi si da javis utiske ;)
p.s. menke mozes sacuvati, pa za narednu sezonu. ovo je meni proslo na severnoj terasi, mora proci i tebi samo posadi ranije. prati s proleca sta se desava u temi pa ces znati kada sejati :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ima i devil ljutine, samo u gornjoj polovini. ne znam da li si pojeo ceo, i ako si jeo posle habanera onda kontam da ti nije nesto ljut. meni je prilicno dugo zario jezik, al jeo sam cist. meni je najbolje da uz jedan obrok jedem jednu sortu. i sve su mirisljave, svaka ima svoju notu, zato ih dodatno gotivim :) veceras bio ovde kod mene chili festival. na zalost najmanje chilija video, celu jednu tezgu :) al paprike se prodavale za evro komad, sitnije i manje ljute 3 za evro. mogao bih naredne godine da se infiltriram tamo na tezgu, tip je gomilu prodao dok sam se vrteo okolo
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
kaze Chill to je za curice al meni je ovo ljuto pun krc i nisu tako male iako se to na fotki nevidi..mrcine su to haha
Evo ove sam danas nabavio i predpostavljam da je to lila za vas ali nisu bas neozbiljne. 20151025_195836.jpg
20151025_200525-1.jpg
20151025_195607.jpg
Sutra se pohvalim sa Carolinom R i Red Habanerom
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.735
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja sam se odusevio Murupijem. Nevjerovatna paprika i ljutina za moj ukus. Ljuci od Habanera x3 barem koliko sam osjetio. Inace evo mojih zakasnjelih. Probao sam jaimacana i prilicno je ljut ali aroma mu nije onako dobra kao sto su powerovi bili. Devils Tounge nisam jos probao ali kao sto rekoh onaj powerow je bio slab :) doduse njega sam jeo poslije marupija tako da sam uvidio razliku na prvom komadicu :) drug je pojeo srce marupijai uzivao nekih 10tak minuta :) razocaran sam malo jer nije bilo sjemenki u marupiju nego 3-4 neke male jedne jedva se vide. Prozirne...jbg nemam dobru kameru da slikam da vam pokazem sjemenke jer kao da nisu formirane. Ce vidimo u proljece...

jamaican red
3.jpg


habanero
2.jpg


devils tounge trebalo bi da je cokoladni ali cini mi se da zuti tako da i ako je cokoladnim sumnjam da ce izvuci boju bez sunca
1.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ona druga fotka lici na zreliju mushroom :) za murupi ne brini, poslajem ti seme il donesem sadnicu. i ja sam bio odusevljen kad sam prvi put probao, i malo zbunjen ljutinom jer nisam ocekivaom toliko ljutu obzirom da je procenjena na ~100.000 sku
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
hehe, ma isto sam ja prosao. prvi deo nije bio ljut pa sam ga ostavio u frizider i sutradan odvalio lep komad od drugog dela i neocekivano se upoznao sa blago odlozenom reakcijom, pamtim da je prilicno przio jezik i duze me drzao nego cheiro roxa koja brze udara, mozda za nijansu ostrija al brze pusti i isto radi po ustima :) na juznoj terasi dozreva fatali, predivno izgleda i imao je najkrupnije plodove ove sezone
DSCF2863-tile.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
Evo konacno da i ja probam nesta iz te opake ekipe :banana_rasta: 20151026_173306.jpg
Znaci Habanero,Fatalii i Jamaican hot chocolate prekrasna je i nju sam prvu i probao i pojeo pola sa nekim sirom i krekerima ....Power je to negdje spominjao pa sam probao tako i :thumb: 20151026_214211.jpg
E sada dali se ove menke mogu koristiti.,..ustvari to mi je i bio plan.Pojesti i izvaditi menke pa na proljece sadaiti.Dali su zrele ??