*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

chaktus

Aktivan Član
16.12.2015
120
290
63
54
Kod mene nevjerovatno prve su izvirile jolokie stoga sam sretan ko malo dijete....no imam i pitanje...koliki je potreban razmak među paprikama da se ne izkrižaju ili
sjeme nabavljati svake godine što je :(
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
kod paprika su oprašivači insekti, znači da ih je jako teško dovoljno razmaknuti jer će pčele na kraju sigurno jedan dio iskrižati (ako imaš sve na istoj njivi ili vrtu). najpouzdanije ti je da kistom oprašiš cvjetove čim se otvore i označiš ih da znaš koje plodove sakupiti da sačuvaš genetiku.

evo i moje ekipe, uspjelo je 230 komada od 300 posađenih, ima i 60 paradajza koji su stari tjedan dana.
IMAG1135.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.266
35.813
2.698
Weed California USA
E da mi je netko rekao da cu orat i kopat.... :D

Part:1
Malo se to preoralo, pa dodao 10kg konjskih i govedjih briketa. Vreca perlita, vreca humusa, 10kg zeolita i vreca suhog rijecnog mulja.

Ceka se part:2 danas-sutra kad ce se to prefrezati lijepo pa mozda dodjam jos nekih gluposti. Glistenjak je u pripremi al njega cu posebno za svaku biljku zajedno sa PotH i jos perlita.

...to be continued...

3.JPG
2.jpg 1.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
samo strpljivo, to sto jos cekas inace zna da kilavi, i trazi dosta sunca i nesto duzi period da sazri. probao sam jolokiju sa fotke uz spagete... sta reci... uzas, horor i panika. ponadao sam se da ce paprika koja je rasla prko zime bar za neku nijansu biti slabija. al zaeb veliki :) jedno pola sata mi je bilo izmenjeno culo ukusa, spagete su bile kao da jedem uzarenu bakarnu zicu :) gorela su usta, grlo i deo pluca. znoj kapao sa mene. verujem da cu se sa njom natezati jos jedno 5~6 dana a blam me da fotkam da se vidi koliko sam pojeo :) kad stignem do semena mozda okacim fotku. suma sumarum, ebeno al istovremeno predivno. pa sad ti gledaj :)
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Evo i moje 2, zasadjene pre nekih 3 meseca. U jednoj je florabella sa perlitom a druga je humus sa pijace. Vidi se mnogo ocigledna razlika rekao bih :D Nisam nesto vodio racuna o njima ali evo zive su ne daju se cvet su pustile pre nedelju dana :)
Sorta ne znam tacno kako se zove, plod je malen zelene boje i kad sazreva dobija ljubicastu boju :) Fotografija0370.jpg Fotografija0371.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
bem li ga, koje su jutranje temperature kod tebe. slab sam po pitanju tih problema a racunam da bi zemlja trtebala biti ok. stavljam mali prilog, nek nam se nadje mada sumnjam da je tu resenje tvog problema. jel galapagos ziv?
Plant Deficiency.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.266
35.813
2.698
Weed California USA
Ja sam jos manje upoznat sa tim "bolestime" :) .
U istu zemlju je presadjeno. A temperature su ne preko 10 nocne. Zna bit friskavo preko noci :)

Ukupno 2 galapagosa. Uzasno sporo rastu i jos uzasnije su osjetljivi. Jednom se stabiljka stanjila pa je pao na zemlju.... ko zna sto ce bit sa njim. Jucer ga zatrpao.
Evo malo vece rezolucije pa sam stavio thumbnailove.

1.JPG 2.jpg 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ma super to ide, a za ove cupave... samo strpljivo i sretno, kod mene ni jedan (jos) nije izasao, al mam tri quintisho sa prvim parom listova. bar nesto od semi wild egzotike :) doduse imam i orange tepin koji je lepo krenuo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.266
35.813
2.698
Weed California USA
Ma prestrasio sam se da nije neki virus...onaj tobacco mosaik ili nesto. Sljedeci tjedan idu svi u zemlju.
Galapagose ocekuj tek nakon mjesec dana :) Cuvaj mi sjeme quintisha kad povadis ak ces vadit, a vadit ces vjerojatno hehehhe.

AWF mi niti jedan nece a jako sam im se veselio. Najljepsa paprika od moje kolekcije.... Black naga takodjer nece niti jedna.