*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Evo konacno sam danas probao Lemona.Nisam znao kako je ljut pa sam stavio samo jednog ali najveceg.Salata jer bila od paradajza (artisan golden bumblebee + blueberry) + ljubicasti luk + suseni bosiljak sa maslinovim uljem te cep octa.Zbog ove kombinacije ne mogu tocno definirati okus ali bih ga opisao kao kiselkastog sa finom aromom.Mozda je bilo previse ostalih sastojaka pa je salata bila ljuta kao da jedem Jalapeno papriku.Komadici Dropa na koje sam naisao nisu bili tako ljuti kao sto sam ocekivao.Polovica ili cak trecina ljutine od cayenne pepper(ovo tvrdim na probanom jednom komadu - mozda ce drugi biti ljuci).Sve u svemu ok chili koji dobro radja + prvi je stigao do zrelosti i nije preljut.

7/10

IMAG0373.jpg
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.687
12.009
358
Socotra Island
eelslap.com
@opa cupa
E baš sam se pitao da li JHC crveni ili ide u braon iz zelene i nadao da će neko napisati svoje uskustvo... hvala za info !
Kako stvari stoje ipak ovo što ja imam nije chocolate ,nego neki drugi habanero.
Dobio sam seme od @L0oD pa je moguće da je čoek pogrešno obeležio to ,ipak mi je poslao preko 10 različitih sorti. Sve u svemu ,biće domaće habanero ljutine i za mene, a tebe ludi očekujem kad budeš u prolazu da se oljutimo zajedno :)
Živeo nam forum ,i ljuti pozdrav kolegama paprikašima :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.828
2.698
Weed California USA
moguće da je čoek pogrešno obeležio to
Ili je sjeme iz JHC kojeg je oprasio neki drugi chinenese pa ti sad baca svakojake fenotipove. Mozda se jos pojavi smedji na biljci ;)
Ja imam habanera koji izgledaju kao TMS i imam Tepin Orange koji uopce ne izgleda ko Tepin....i tako...
.... iz svog malog iskustva sam skuzio da se takve stvari dosta cesto desavaju kad ne kontroliras oprasivanje paprika :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.828
2.698
Weed California USA
Ja bi ti savjetovao jabucni ili vinski ocat :) Osim ako nemas svoje neki razlog zasto koristis destilirani ocat. Ja sa time cistim WC od kamenca :D
Jos dodas cimeta, klincica i korijandera i eto ti indijski curry paste :D :D :D
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.156
358
Tomorrowland
Super ljuti indijski curry :D :D :D
Probao sam i sa jabukovim i vinskim sirćetom,alkoholno mi se pokazalo da može najduže da stoji (i do 2 godine) :)
A male su razlike u ukusu s obzirom da ide dvadesetak superljutih čilija po jednoj maloj teglici :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
kod mene trenutno diomar luduje, oko 20ak plodova u prvom krugu, al posuda 14x14cm :whato::
P8030084.JPG
ostatak, negde krecu plodovi, nesto u cvetanju, nesto tek sprema pupoljke... full zrela mi je jolokia #5 al je jos na stablu koje je dole negde u ovom haosu :) i jedan mushroom je primio farbu, al nisam imao zivaca da vadim za fotku. moram malo zavesti reda, pregusto je :)
P8030086.JPG
da, i jedan black royal prelazi u crveno, to je ona mala gore levo kraj belog zida
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.828
2.698
Weed California USA
Brze se to sve kod tebe odvija :) Kod mene mushroom niti jedan da krene crvenit. Diomar ide al nekako polako, mozda sam ih 5-6 skinuo. Kod mene je direkt u zemlji i nije nista veca od tvoje u 14x14.
Onaj "tepin" koji nije tepin je poludio i ne staje sa rastom Do kraja ljeta ce me prerast ak ovak nastavi. Imam jednu najsporiju biljku koja je tek pocela cvjetat i nisam bio siguran sto je.....dok nisam vidio sitne dlacice i skuzio da je to drugi Tepin Orange kojeg sam sadio i taj bi morao biti onaj pravi :) Moram slike stavit kad stignem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed