*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
setices se ti i sta je onaj tepin prvi, samo pusti nek fura. ne znam sta reci, kod mene je guzva i sve je u najvise 3L posudama, ali su mi na oku i zalivam kasno popodne, nekad i rano ujutro, periodicno djubrim i verovatno je vlaga u toj zoni visoka zbog guzve. mozda to malo ubrzava, al zato sam sa direktnim suncem tanak tako da... samo strpljivo, ima jos leta ;) odoh otresti najsitnijeg diomara uz zakasnelu veceru :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
obisao danas biljke u outdooru, definitivno ide sporije nego prosle sezone. sve je zeznuo onaj hladan i kisovit mesec maj. al krenulo je, ima se uvek po nesto za ubrati :)
ovaj tepin sam zasadio prosle godine na terasi, kasno nesto bas, krajem sedmog meseca. taman kad se su se pojavile prve zelene bobice bilo je vreme za sklanjati pa je "prezimeo" u hodniku, druge polovine aprila izbacen napolje direkt u zemlju i evo krece sa farbom
P8040092.JPG

P8040093.JPG
lemon drop, druga il treca sezona, stalno u posudi, vise izlomljen od padova nego sto je orezivan, al ne da se. deluje zgoljavo i namuceno al cveta, radja :)
P8040096.JPG
bilo uz rucak danas i taman ostalo za sutra
P8040098.JPG
ostatak ekipe je u raznim fazama, al bolje nego pre mesec dana, i napokon obecava ;) sledeci outdoor update kad bude sta da se prikaze, samo strpljivo
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
bra'o ekipa, odlicno to izgleda. a tek za jesti :) kod mene sve sitno i polako, al sad vec ima za svaki dan. diomar, jolokia#5 (jedina bez spic vrha), black royal i mushroomka prva bez neke forme a za aromu vidim uz rucak ;) keep growing
P8050101-tile.jpg
fakat, i ja cu se nakon 3 godine experimentisanja sa vrstama prebaciti na par odabranih za narednu sezonu, tako je bar u planu ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
ovo levo je inca? to jos nisam probao a trenutno tek ide iz cveta u plod, jel cemu, gledajuci na diomar i lemon gde moram priznati da si u pravu, nije nesto u odnosu na lemon al ima jak ugriz koji kratko traje pa ne mucis ljude koji ne mogu zastoko, za to je treba imati. ja joj nasao mesto (diomar) al nije u planu iduce godine. kakava je inca, nisam ocekivao da je to tako crveno. sve nesto mislim da si rekao da grize lepo, al mlao sam vise neg rasejan
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.828
2.698
Weed California USA
Je Inca. Super paprika. Jedna od najvecih biljaka u vrtu. Vise ide u sirinu nego visinu i daje hrpetinu plodova. To kad krene crvenit, necu znat di sa time :) Okus je odlican osvjezavajuci i blago vocni. Ljutina taman, ne pre jako ne pre slabo. Debelo meso ima i socna je.
Nije tak crvena kak se cini....na prvoj slici je svijetlo krivo i kontrast pre jak pa djeluje tamno crveno. Evo slika di se boja vidi kakva je.
Definitivno za posadit ;) Pimentu necu vise sadit. Najmanja biljka od svih. Meni je to vise za na prozor nego za outdoor :)
1.jpg
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Vi već mjesec dana jedete paprike, kod mene prvi habanerosi tek boju dobili, Fatalii nije ni procvjetao, jedino neki brzi feferoni rađaju već neko vrijeme. Carolina Reaper isto daje tek naznake cvjetova, ne znam što će iz nje jer nisam siguran je li to F1 ili je stabilno.

Što jedna noć na -6° napravi iz paprika, uspori sve za mjesec dana...
Od nekih mi je doslovno ostalo samo stabljika i najdonji par listića, sve ostalo se smrzlo, ali eto, većina se opet izvukla, neke su čak iznenađujuće napredovale.

Ne zamjerite na tužaljci, došlo mi da napišem kad gledam sve ove lijepe slike, nabaciti ću i ja koju sutra. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman and Stipe