*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Momcovi...neki dan uzmem ja Jamaican Hot Yellow...u saksiji sto mi raste..nije se nesto razvila...al ima desetak plodova..uzmem zreo..probam malo..nista..maknem celu..jedva da sam osetio! uzmem nezrelu...reko mozda ona pere..kad ono malkice jace od zrele...od 100.000 do 350.000 scolvila.. ovom bi dao 1.000..znaci imam neke leve sorte koje su mnogo jace od ovoga..Nisam gnojio..samo zalivao na vreme...stajskog djubriva malo stavio i to je to..ne znam sto je slaba...
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
img20141001143046.jpg
 
11.06.2013
16
34
13
Pozdrav ljudi!

Evo jutros sam pobrao prve paprike koje sam sȃm uzgojio.
Toliko su ljute da jedva do pola nje dodjem za ruckom.

I jos pri tome, i moje komsije i neki prijatelji su isto zasadili od ovog sjemena i isto kazu da se "ne da okusit" :)
Eto jedino sto imamo svi kvalitetnu "domacu" zemlju :) pa mozda zbog toga.

CG7O1Pw.jpg


sqeKi1R.jpg


E sad, da bi sacuvao sjeme, trebam li ih okacit i susiti? Sta bi inace sad trebalo da uradim sa njima posto ih sigurno ne mogu u dodgledno vrijeme sve pojesti?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
ne moras paprike susit da bi sjeme sacuvao. otvori paprike i poberi sjeme...stavi u papir neki da se dobro osuse...i to je to. spremi ih na suho mjesto.
samo pazi ako su tolko ljute kak velis, ulje je jako tesko oprat kad koza upije...da nebi po ocima ili nosu....pece ko vrag :) radije uzmi latex rukavice
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Samuraj u čizmama

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Recite vi meni jel jedete vi te vaše fefke? Ja tog nasadio jedan red, eno ih strše i šarene se u svim bojama, samo neam pojma šta s tim.
Neki dan obro crvendaće i zakuhala žena neki ajvar, a majke ti kad nisam umro, to prelazi sve granice ukusa, čak i za one koji vole
ekstremno ljuto. Toliko je ljuto da je gorko, a nakon liza sam mislio da sam gotov kako me počelo gušiti i stezati u prsima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Ja papam svoje. Ukiselio ih i to je to....jedan je uvrh glave uz rucak. Taman da mi se vrat ukoci :D

Napravis si umak neki. Chili, ocat, voda, sol, secer, luk. Ili te kombinacije. Imaju ime al se nemrem sjetit...mislim da je Sambal. Malo ga razblazis i to je to...kap po kap dok ti se nepce ne navikne na capsaicin...a to ide dost brzo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and No Joke
29.10.2014
1
0
0
Pozdrav svima,
trazim seme chili papricica za razmenu :)
Treba mi Moruga, Carolina,7 pod,Madam Jenet, Naga... da ne nabrajam sve :)

A za razmenu imam da ponudim:
Oko 20 vrsta chilija ( Thai , Bird's eye, Cauenne, Peter Penis,Rainbow....)
Imam oko 20 vrsta paradajza (razlicit boja, oblika, velicina....)

Da ne nabrajam sad sve, ako ima neko raspolozen za razmenu...ponudite sta imate od semena , dogovoricemo se :)
Veliki pozdrav...
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
jeste ,neverovatan da smek kad se stavi na pizzu,jes da se malo celo oznoji al ne mogu stati sa jelom