*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.05.2015
115
229
43
Power da li si mislio da im dam sto je vise sunca moguce? Postavio sam ih tako da direktno sunce dobijaju od 12 do 19h. Lično sam mišljenja da nekim povrtarskim kulturama (paradajz, krastavci...) baš i ne prija da se prže po ceo dan već da vole deo dana provesti u senci. Grešim li?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
bro, kod mene paprika raste na njivi, i ima sunca od svitanja do sumraka. da imam mogucnosti ja joj ne bih uskracivao sunce, al moze i tako da ostane, dobro je sto imaju jugo-zapadno sunce koliko kontam, koliko sam primetio pre sazri i bude bolja ako je na juznoj a ne na istocnoj strani. govorim o situaciji terasa i stana jer ja samo sa tim raspolazem :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Beowulf

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Davne 2012. aurora se pojavila u mom dnevniku i tada je bila mislim u drugoj godini zivota,ove zime joj je pootpadalo lisce grane posusile ja je orezao izbacio na terasu reda radi jer sam kontao da je kraj.Ali pojavio se jedan mali listic pa jos jedan i onda da ne poverujem ni manje ni vise nego DSCF2695.jpg uglavnom prica se nastavlja,a evo i njenih potomaka plus jos neki stanovnici iz papricica familije na mojoj terasi DSCF2701.jpg
poz od ZLOg
 
23.02.2015
22
54
13
39
evo i mene nakon dosta vremena. posle onog burn-a sam bio razocaran,ali sada su zivnule papricice pa reko da se posavetujem sa vama dal da kidam zaperke ili da pustim da teraju jer nakon burn-a vise nisu rasle nego samo te grane guraju. evo je i slika jedne od njih
Screenshot_2015-05-21-20-49-45.png
 
Poslednja izmena od urednika:
21.02.2015
29
97
18
38
Pozdrav svima. Evo i ja da se pohvalim mojim ljutim bebicama, pate ispod stepenista jer vec tri dana smara kisa, jedva cekaju malo sunca.

Y8EarqE.jpg


zGmNNBM.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
21.02.2015
29
97
18
38
Ne, to su mi fatalii yellow, a imam magnum habanero, kriju se iza jalapenosa na prvoj slici :) Kako ih konzumirate, susite pa meljete, kuvate soseve ili pravite neke salse, bacite neki vas omiljeni recept. Nisam stigao da pregledam celu temu, samo par poslednjih stranica tako da se izvinjavam ako je vec postovano, ali pregledacu kad budem imao vremena.

Inace nasao sam pre nekog vremena super cookbook, mogu se naci zanimljivi recepti

https://docs.google.com/file/d/0B9IgbNkxUK-FSUV2d0RIR0FJU1k/edit
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutragenjo and CilI
14.05.2015
115
229
43
Smells rekao bi da je puž, sad su se baš aktivirali usled ove kiše. Ja sam ostao bez krastavaca u bašti, sve su potamanili, a i imao sam problem sa najdražom nam biljkom, jeli su je dok je baš mlada bila. Kupi u poljoprivrednoj apoteci pužomor pelete, sipaš na gomilicu u blizini biljke i rešio si problem. Ako nisi pristalica hemijskih sredstava ima dobra klopka sa pivom, ukopaš plastičnu čašu da viri santimetar iznad zemlje i naspeš piva u nju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells
21.02.2015
29
97
18
38
Smells rekao bi da je puž, sad su se baš aktivirali usled ove kiše. Ja sam ostao bez krastavaca u bašti, sve su potamanili, a i imao sam problem sa najdražom nam biljkom, jeli su je dok je baš mlada bila. Kupi u poljoprivrednoj apoteci pužomor pelete, sipaš na gomilicu u blizini biljke i rešio si problem. Ako nisi pristalica hemijskih sredstava ima dobra klopka sa pivom, ukopaš plastičnu čašu da viri santimetar iznad zemlje i naspeš piva u nju.

Kazi ti koje su barabe ti puzevi, tamane maru i locu pivo :p To za pivo je tacno, ali moras da ih vadis iz case/limenke svaki dan, brzo se nakupe posle ovih kisa, a i steta piva. Puzomor je jedino efikasno resenje, ali ne moras blizu biljki da stavljas ako se brines zbog hemije, mozes i metar-dva dalje, osete oni to na kilometar. Na par mesta oko baste ili sadnica sipas po gomilicu, kao da pravis zastitni obruc, iseces flase od 2l uzduzno po pola i naglavis u zemlju preko da zastitis te gomilice da ih ne spere odmah kisa. Uginule puzeve ostavis da trunu, zna da bude jak smrad, ali kazu da ih i miris uginule brace dosta tera.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Beowulf