*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ma nije tajna, spominjao sam vec na forumu, olympus vr-310. fino ti ide, kad se nacickaju crvene kapice ima da bude extra dekorativno. a kasnije ukusno :) svima skoro krenulo cvetanje, milina

inace, tesko je sa cvetom paprike kad radis super-makro mod, ne mogu zavuci aparat sa stativom u krosnju pa je iz ruke i nema onu ostrinu koju zelim, al moz da prodje.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
nije sve u kameri, ima nesto i u onom sto drzi kameru ;) i to sam tad napisao al razumem ako nisi na to naleteo. kad smo kod postova, nije u redu da za 20.000 postova ne idu trofejni poeni, nemam vise motivacije, vidis da sam smanjio malo :)
 
14.05.2015
115
229
43
Ljudi pomoc, otpadaju mi cvetovi sa paprika. Juce sam primetio da su oni sto su izbili prvi poceli da zute na spoju sa granom, danas sam nasao i cvetove koji nisu cvetali da otpadaju. Sta je problem? IMAG0801.jpg IMAG0804.jpg
 
14.05.2015
115
229
43
Hvala ljudi vec sam se dao u brigu. Bas su lepo procvetale, sigurno po 70ak cvetova su izbacile, kada sam video da se oni prvi suse ajde reko vrv je to ok, ali kad sam video da otpadaju ovi sto nisu cvetali dao sam se u brigu. Imam neke goste pa nisam mogao detaljno da ih pregledam, oticu kasnije bas da vidim koliko su odbacile.

Bio, smeknuo. Nije strasno, odbacile su mozda 15-20% cvetova, uglavnom onih koji jos nisu cvetali. Videcemo sta ce dalje biti. Btw izgleda mi da im ove vrucine bas i ne prijaju, mladji listovi se po ivicama malo uvijaju prema dole.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
14.05.2015
115
229
43
Jbg, ko o cemu ja o opadanju cvetova. Malopre bio pogledao, odbacile su vecinu cvetova, ostali su samo oni na najmladjim granama, mozda 10% da je ostalo. Sta moze biti uzrok?
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Ne znam je li ovo 100% točno ali sam negdje pročitao da ako je premalo vlage u zraku da ne može doći do oplodnje pa da zato paprika odbacuje cvijetove.

Slika0352.jpg Slika0351.jpg


Chocolate Habanero počela cvjetati :) završila je u 15l Klasmanovog TS3:cool: sve pohvale za ovu zemlju,
a njezine sestre su imate tu nesreću da završe u Humofinu i nakon dva mjeseca rasta nisu napunile korijenom 0,5l čašu.Imaju 3 kata ali to je minijaturno i loše čak bolesno izgleda.Budem ih ipak stavio u vrt pa što bude bude.Ovim postupkom sam popušio 24 paprike ali se bar tješim da će biti domačeg sjemena iz ove gore + još 3 druge ChocoHab.
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
moguce je za vlagu, mada mislim da insekti i vetar zapravo odrade posao oprasivanja. ja moje svako vece orosavan mlakom vodom iz prskalice, u manjku sam sa insektima na terasi :)