*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.05.2015
115
229
43
E ovako, malo sam istraživao. Naišao sam na par ljudi koji su imali problem sa odbacivanjem cvetova i svugde je u pitanju Bhut Jolokia, cak im se desavalo da odbaci 100% cveta. Razlozi koji se navode za ovaj proble su mnogobrojni pa ću pokušati do pravog doći sistemom eliminacije. Dakle, premala posuda nije (posude su 20l+), pregnojavanje nije (nisam gnojio bar 40ak dana), nedostatak magnezijuma nije jer bi se to pokazalo i na listovima (ispravite me ako grešim). Preostao je problem neoprašivanja pa ću pokušati rešiti manjak vlage orošavanjem i postavljanjem posuda sa vodom u blizini biljaka, pa čak se i malo zanimati četkicom. Takođe se razmišljam da postavim komad mreže za zasenu iznad biljaka, msm da će bolje držati vlagu pogotovo ako budem kvasio mrežu.


Btw, dobro došao inSpace :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
jolokia i meni vec trecu sezou odbacuje gomilu cvetova. ne znam koliko vlaga pomaze kod oprasivanja ali cetkica sigurno ;) ja sam cak i prstom prebacivao polen sa jedne biljke na drugu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica
14.05.2015
115
229
43
Verujem da neke mora da odbaci kao višak kao i da odbaci i neoprašene ali to što odbacuje neprocvetale ukazuje da neki problem definitivno postoji...


Gde ti stoje biljke Vutragenjo?
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Na balkonu. Danas ih je par odbacila moguce zbog vjetra jucerasnjeg. Mada nisu otpale juce dok je duvalo nego jutros nakon sto sam ih prebacio u kucu jer su najavljivali neko nevrijeme. Mada ova moja ih toliko ima cvjetova da se ne brinem osim ako ne krenu masovno da otpadaju :(
 
29.05.2015
13
39
13
39
Vojvodina
Primljeno k'znanju. Jesam se registrovao zbog paprika, al' hvala na savetu u svakom slucaju.
Vidim da sada pisete o oprasivanju.
Sta ja mogu da uradim da pomognem mojoj Bhut Jolokii ?
nemam problema sa otpadanjem cvetova, pojavio mi se danas jedan ili dva osusena inace izgleda ok ....
I jos jedno naizgled glupo pitanje,
da li smeta ako u blizini paprike imam neko cvece?
Ipak drzim paprike na terasi. :D

UNAPRED HVALA
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Oko oprasivanja paprika ti ja neznam puno. PowerSeed bi ti mogao vise oko toga pomoc.
Pomoc im mozes povremenim gnojenjem Zelena plantella dok ne pocne cvjetat pa onda u cvjetanju crvenu plantellu, s time imaj na umu da je to mineralno gnojivo i neki ga ne vole koristit posto nije organic a paprike su hrana. Mozes npr Plantellu Vrt ili neko drugo organsko gnojivo.
Proseci se malo po forumu, vecina gnojiva za vutru odgovara i paprikama i sve je dosta slicno osim sto paprike (kako koja) nisu toliko zahtjevne.
Cvijece na terasi ne smeta uopce :)
 
29.05.2015
13
39
13
39
Vojvodina
Od dodataka sam za sad koristio BLUMI, prvo za listanje, a sada malo i onog drugog za cvetanje. Za listanje se dobro pokazalo, jedino sam u pocetku preterao pa je pozuteo koji list ali se od toga vec davno oporavila sto se i vidi na slikama.

A ovo prskanje toplom vodom, cetkom ili cime vec, to nista ? :D (da glumim pcelu i ostalo ) :)