*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.922
358
Socotra Island
eelslap.com
20150823_102157.jpg 1.jpg 20150823_110203.jpg
Cherry bomb .
Lagana za uzgoj , ne traži nikakve specijalne i posebne uslove , podnosi velike vrucine , sušu .
Ukus je sočan , balansiran , između paprike i paradajza . Jedina mana je što nije ljuta uopšte ?!
Pojeo sam 3,4 paprike i nisam osetio ljutinu ni malo ...
Za trenutak sam pomislio da sam podigao toleranciju što se ljutine tiče , onda gricnuo vrh suvog anahajma pa sam malo zaplakao :D
1.jpg

290a57ff95bdc01087660415c974da13.gif
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
hvala doom, konkurencija uvek dobrodosla. samo davaj fotke, to bese ono seme nabavljeno preko ebay-a ako pamtim

Power totalno ste rasturili... ove zadnje fotke iz outdoora su pre dobre a i ostali jaaaako lijepo. Ova jolokia od Beowulfa brutala i od chillyhead moraju valda tek boju poprimit.
Kod mene na kraju me zajebo kinez sa ebaya tj jedan je poslo a drugi nije. tako da sam od kineza posadio Cayenne long slim. Njih imam dosta i kako crvene tako ih berem. do sada sam pojeo dvije i ekstremno su ljute i fine. : ) Od kineza takodjer imam i Prairie Fire meni najbolja paprika u mom vrtu trenutno. i zadnje su neke dekorativne ali jestive chi chien pepper, ako si vidio rastu prema gore u hrpicama od par komada. E posto me kinez zajebo naso sam za kupit orange scotch bonnet ovaj isti kao tvoj : ) izvadio sjemenke, osusio i posadio i uspjelo mi : ) tako da imam te 4 sorte, i naravno da ne zaboravimo petu domaca ljuta paprika sa placa : ) Bas je pocela crvenit. Fotke danas sutra : P evo borim se za zenom da izvuce foto aparat, ona kaze izvuci ga sam pa slikaj : ) Eto samo nastavite tako ljepo ja vam se pridruzim uskoro a ranije nisam ni mogo jer su mi tek sad pocele mjenjat boje i krenule su crvenit a prvi schoch bonet je malo onarandjastio : ) LP doomer.

P.S. Daj molim te Power recept jel u maslinovo ulje stavljas svjeze ili osusene paprike ? ako svjeze zanima me kako. Cito sam malo da treba ulje ocat i sol i sve dobro destilizirat jer moze doci do truljenja. ja bi svoje Svijeze u bocu sa maslinovim uljem.
 
Poslednja izmena:
07.02.2013
3
21
3
35
Pozdrav ekipa, evo da i ja malo pridonesem temi.
habanero Screenshot_2015-08-21-12-57-23.png
tabasco bi trebale biti obje biljke ali su potpuno različite rastom i različito i dozrijevaju Screenshot_2015-08-21-12-49-29.png Screenshot_2015-08-21-12-56-49.png
ovdje papričica prvo pocrni pa onda crveni i druga biljka isto tabasco Screenshot_2015-08-21-12-49-57.png ova zri baš kako je Power napiso par postova prije- prvo požuti pa crveni. oba sjemena su iz iste hrpice tako da neznam u čemu je kvaka. slike su od prije 10-ak dana ali su mi bile pri ruci :) Imam još par vrsta ali to u nekom drugom updateu
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
To je i mene mučilo,imam zelene plodove a jedini način mi je bio na stisak,kad osjetim da se mrvicu smekšala tad je skidam...inače su kao manji plodovi dosta tvrđi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ovi u institutu kazu "shorter growing season" al jest ebada ako ne pratis. nemas druge, probas. i slazem se sa @Smells, moz da je drzis dok god ne osetis prvi dan da pusta/smeksa. sad kad razmislim, ja nemam ni jednu papriku koja treba da je zelena i zrela. verovatno bi i mene zbunilo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe