Imam par pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Pozdrav svima, pre svega... Odlucio sam se po prvi put da probam sam da uzgojim biljku. Do sada nemam apsolutno nikakva iskustva sa biljem. Dosta sam toga procitao, pre svega na engleskom, a dosta toga i na nasem jeziku i na ovom forumu. Od 5-6 semenki koje sam pustio da proklijaju, proklijale su 3. Zasadio sam sve 3 u istu saksiju od nekih 15-tak litara... To je prvi potencijalni problem ili pitanje. Sta sada raditi? Da li da cekam da krenu da cvetaju i prikazu pol pa isecem muske... Ili da ih presadjujem sto pre... Stare su nekih 2 i po nedelje od kako su proklijale. Za sada su pod suncem i pod jednom vrlo slabom stednom sijalicom, ali mi se cini da lepo rastu, sem sto su mozda malo izduzene. Hajde mi kazite sta ciniti povodom 3 biljke u istoj saksiji pa cu pitati za dalje (ako vam je potrebna fotka - postavicu veceras). Planirao sam svakako i da zatrazim mentora a i da otvorim dnevnik samo da resim tih par pocetnickih pitanja i nedoumica.
 
Ok, malo se plasim to da radim sada da ne bih ostetio koren, ali sam vec kupio 2 saksije po 6L upravo za tu svrhu ako bude potrebno... Onda cu to sutra uraditi, posto moram kupiti jos zemlje, a sutra mi stizu i MH i HPS lampe... dalje me muci sto ne znam kako da isecem rupe na ormaru za ventilatore. Kvadratnog su oblika ta kucista od ventilatora pa ne znam da li da secem kvadrat te velicine na stranici ormara pa da pokusam nekako da ih uglavim tu (mada ne znam kako i koliko bi to onda dihtovalo i koliko bi nastetilo protoku vazduha) ili da isecem okruglu rupu velicine samog ventilatora pa da ih nasrafim na stranicu ormara sa unutrasnje ili spoljne strane. Ne mogu naci ni ubodnu testeru, za koju sam bio siguran da je imam. Muci me to oko ventilacije i kako je resiti sto bezbolnije. Sa zadnje strane ormara je tanji lesonit pa sam planirao da ako vec secem, isecem taj lesonit za 2 komada koji bi lagano ubacivali vazduh unutra i mozda blago duvali po biljkama. A taj jaci da stavim negde oko visine lampe, e sad da li moze na tom istom lesonitu, tj. sa iste strane gde ce biti ovi za dovod ili da ipak pravim otvor na debljim ivericnim stranama ormara?

Ima li neki savet oko presadnje? Mislio sam nekom malom lopaticom da pokusam da negde izmedju biljki da zahvatim pa sto dublje da pokusam da ne dirnem koren.
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.458
163
Pusti po koju fotku ,lakse ces dobiti pravilne odgovore ...
meatballs.gif
 
Ok ok .. slikacu biljke a ormar ne vredi da slikam nego cu vam nacrtati ako mislis da ce to znaciti. Ormar je u principu nekih 50x56x190 , tako nekako.. ivice i vrata su od debele iverice (1.5-2cm debljina) a sa zadnje strane je tanak lesonit od par milimetara. Slikacu veceras saksiju i biljke a nacrtacu to sto pricam o ventilatorima da vam bude jasnije moje pitanje... Ili ako ima neko pametan da objasni kako je on to izveo ako je radio to na ormaru (gledao sam dosta dnevnika ali nisam primetio da je neko o tome sire pricao)
 
16.04.2015
2
0
1
29
pozz svima novi sam na saJtu i htio bih pitati vas za misljenje kada ce moje biljke uzreti vec im je 1 mjesec i visoke su nekih 13 cm koliko vremena im treba da odrastu a drzim ih u sobi na prozoru i na 8 sati sunca .pozzzz
 
Pa zasto na mojoj temi?? :D Nisi dao dovoljno informacija, pretpostavljam... da li je autoflowering ili je fotoperiod seme? Da bi zapocela cvetanje, koliko sam ja razumeo, potrebno joj je da bude na rezimu 12h svetlo / 12h mrak, pod uslovom da je fotoperiod... ako je autoflower, onda zavisi od semena tj. vrste (obicno pise kad narucujes seme - a verovatno i kada ti stigne). A ja bih te zamolio da napravis svoju temu, umesto sto upadas sa pitanjem na moju... ja sam trazio odgovore, a ne dodatna pitanja ;)
 
16.04.2015
2
0
1
29
ma jedva sam se snasao i ovdje da uletim ima puno tema pa ajd na bilo koju :)))) nista zlonamjerno a prvi put da ih ja sijem zato i trazim odgovore a ovo je sjeme zenskih biljki koje su obrane prije 5 mj u unutrasnjoj fazi uzgoja sjeme krupno tamno pa sad pitam koliko samo vremena treba da odrastu jer zanimalo me do sad samo zavrsi rolaj pusi :)))) pozzzz
 
Pa vrati se korak unazad (Forumi>Uzgajanje Mariuhuane>Unutrasnje uzgajanje pa nemoj uci u neku temu nego otvori svoju tako sto ces kliknuti gore desno na Zapoceti novu temu (iznad tvog nickname-a)... ;)

PS kod takvih semena, ti to sam odredjujes... prvo rezim 16h dan / 8h noc, pa kad biljka dostigne oko polovine zeljene visine tada bi je trebao prebaciti u pomenuti rezim (12h/12h) da bi zapocela cvetanje.