Industrijska konoplja špricana sintetikom?Nova tura u BGu mi je mnogo sumnjiva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.02.2024
12
8
3
33
Pozdrav narode, pre par dana nabavih nesto sto je navodno trebalo da bude nesto brutalno, kida, kurci palci ovo ono, organizujem stvari, nabavim i probam i ode sve u 3 lepe. Pre svega bih rekao da vec godinama konzumiram svakodnevno, imam izgradjenu toleranciju, ali na ovaj otrov nikako. Puls mi skoci za jedno 50, cudan osecaj, napad anksioznosti, nista mi ovo nije strano, ali nikada ni priblizno u ovoj meri od ovako male kolicine.

Posle drugog pokusaja i istog iskustva sam bacio u kantu i povukao skroz drugu semu, da bih dobio apsolutno istu stvar. Zanima me samo da li je jos neko imao slicnih iskustva u zadnje 2-3 nedelje, da je nabavio istu stvar i primetio da ima 5 puta jace dejstvo od bilo cega drugog? Da li je ovo pomesano s necim drugim? Nisam paranoican, nemam takvih misli, cak ni pod dejstvom ovoga, samo me fizicki rasturi do te mere da se zabrinem oko zdravlja. Sve u svemu, veoma neprijatno iskustvo. Poznanik koji je nabavio istu stvar mi je preneo manje-vise isto iskustvo.

Dobro mozda jesam malo paranoik, ali me zanima koliko je cesta pojava da ovi nasi mesaju sa ko zna cime i truju nas?

Gledao sam podforume i nisam bio siguran da li sam na pravom mestu, ako nisam, modovi molim vas uputite me na tamo gde treba da pitam.
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
609
3.224
203
Nerazumljiv tekst., ne razumijem sta zelis? Napisao si zbrda zdola kako se kaze, nismo ljecnicka ustanova, ne shvati krivo., kanabis je lijek za sve., samo vutra i no vori
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.542
163
Thiaoouba Prophecy
Standard još prije 3 godine je bilo toga tu kod vas u BG kad je i kod nas isto sranje dolazilo iz EU. Mrva razvali kao da si stavio 5gr u trubu :D Imam frenda u BG pa mi je pričao još prije 3 godine. Nekad bude ok, ne rijetko kad se sve vrati jer ekipa ne može da duva (neko se zeza pa stavi više od preporučene doze u prskalicu) kasnije su nabavili svog "Pikca" koji proba.... (Djeluje smiješno ali stvar je vrlo ozbiljna)
Ja sam probao svega 1gr nije bila toliko jaka, kao i hašiš... Dok sledeću turu nisam htjeo pušit jer ne duvam ulično ništa samo svoje al tad sam htjeo to sranje da probam. Sledeća tura je bila blijede face :)
Pročitaj ovdje ovaj text, možda pomogne.

A možda si samo naletio na jaču vutru koja te oprala ili vutru koja je prerano obrana pa zna izazvati anoksiznost, paranoju i slično...
 
Poslednja izmena:
18.02.2024
12
8
3
33
Nerazumljiv tekst., ne razumijem sta zelis? Napisao si zbrda zdola kako se kaze, nismo ljecnicka ustanova, ne shvati krivo., kanabis je lijek za sve., samo vutra i no vori
U sustini zanima me koliko vutre koju nabavljamo je cista vutra bez ko zna kakvih aditiva

Standard još prije 3 godine je bilo toga tu kod vas u BG kad je i kod nas isto sranje dolazilo iz EU. Mrva razvali kao da si stavio 5gr u trubu :D Imam frenda u BG pa mi je pričao još prije 3 godine. Nekad bude ok, ne rijetko kad se sve vrati jer ekipa ne može da duva....
Ja sam probao svega 1gr nije bila toliko jaka, kao i hašiš... Dok sledeću turu nisam htjeo pušit jer ne duvam ulično ništa samo svoje al tad sam htjeo to sranje da probam. Sledeća tura je bila blijede face :)
Pročitaj ovdje ovaj text, možda pomogne.
Posle ovog teksta me strah da probam bilo sta. Ima li neki metod kojim se moze proveriti da li je stvar cista?

Vecina nas i gaji svoje bas zbog visestrukih neprijatnih iskustava sa ^ulicnom travom^
Znam ali sta biva kada, ne daj boze, te komsija prijavi policiji i oni banu na gajbu? Ne bih da kenjam, stvarno se ne razumem, pa zato pitam
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.542
163
Thiaoouba Prophecy
Vutra se gaji pod led lampom. Imaju hemičari koji daju hranu i sve što im treba nema da fali ništa jer to su profesionalne hale za uzgoj CBD biljke. To su biljke koje završi manje više proces kao kod svakog indoor growera samo što oni to nakon sušenja voze dalje na prskanje sa sintetičkim THC.

Evo ako nađeš razliku javi. (Fotke su iz 2021/2)
Miris i izgled je super kao i kod svake dobro uzgojene vutre.
IMG_20221213_133951.jpg
Dok je hašiš dosta tvrđi i kad se pali drukčije se rasipa i nema toliko hašast miris kao kod klasičnog hašiša. Kod ovakvog hašiša se pojavljuje otežano disanje.
IMG_20221212_181030.jpg IMG_20221212_181042.jpg

U sustini zanima me koliko vutre koju nabavljamo je cista vutra bez ko zna kakvih aditiva
To ti niko neće znat reći.
Znam ali sta biva kada, ne daj boze, te komsija prijavi policiji i oni banu na gajbu? Ne bih da kenjam, stvarno se ne razumem, pa zato pitam
Kako komšija zna da gajiš?
Ne znam da je iko ovdje pao jer je komšija vidjeo kroz zid šta se dešava kod tebe u sobi/ormanu :D

Dvije poslovice zlatna vrijedne:
Jedna osoba kad zna malo je dvije kad znaju puno je.
Riba nikad ne bi bila ulovljena da nije otvorila usta. ;)
 
Poslednja izmena:
18.02.2024
12
8
3
33
Vutra se gaji pod led lampom. Imaju hemičari koji daju hranu i sve što im treba nema da fali ništa jer to su profesionalne hale za uzgoj CBD biljke. To su biljke koje završi manje više proces kao kod svakog indoor growera samo što oni to nakon sušenja voze dalje na prskanje sa sintetičkim THC.

Evo ako nađeš razliku javi. (Fotke su iz 2021/2)
Miris je super.
Pogledajte prilog 499016Pogledajte prilog 499017Pogledajte prilog 499018
Pa ne znam, po ovoj prvoj slici je tesko zakljuciti, ali izgleda veoma slicno. Uzimao sam CBD sto prodaju po trafikama, ne lici uopste na ovo, vec je jednobojne blede zelene boje.
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.542
163
Thiaoouba Prophecy
Razlika je od straina do straina...
Šta da ti kažem drugar ako možeš skupljaj novac za opremu.
Kad držiš jezik za zubima nećeš imat nikakvih problema.

Box 1m² će ti možda dovoljan biti za 250w MH i HPS lampu od 400w, ako želiš nešto bolje da uz malo prakse i truda vadiš preko 300gr (ekipa vadi i preko 500gr) uzmeš Lumatek ATS 300 W PRO LED.
Dok skupiš novac bi dosta naučio na forumu čitajući teme i indoor dnevnike.
Imaš sponzora gore naručiš sjeme.
Đubrivo kupiš organsko i duvaš cvijet kojeg na ulici nikad nećeš moć okusit i uživat u tako finom radu. :thumb:
 
Poslednja izmena:
18.02.2024
12
8
3
33
Voleo bih da imam prilike za ovako nesto, ali zivm u zgradi, koliko znam, kada se biljke uzgajaju, miris je prepotentan i vrlo brzo bi komsije skapirale sta se desava. Imam prozor koji je na metar od njihovog maltene. Osim toga zivim kao podstanar, a miris se lepi za zidove, po ovome sto citam, mislim da mi to nije realna opcija u ovom trenutku.
 
Poslednja izmena od urednika:

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.542
163
Thiaoouba Prophecy
Ne moraš citirat post iznad kad odgovaraš.

Zeznuto da ali svi se ovdje uspješno bore sa mirisom.
Za to postoji dobar carbo filter koji sav miris ukloni + dodatni neutralizator mirisa, mirisni štapići, ona gel i slično ako je potrebno obično kad vadiš biljku van boxa...
Odvlaživač vazduha van boxa će za par sati sredit miris kad vadiš biljku van boxa ili kad ulaziš u box da je zaliješ, nahraniš, da radiš trening, da je pregledaš itd...
Za miris pomaze i odvlazivac, nakon sat vremena procisti sav zrak i ukloni miris barem kod mene, ima filter od aktivnog uglja.
Proljeće kad dođe svakako krečiš zidove :D
Ali ti najbolje znaš, ali sve se da sredit da ostane stealth. :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic
18.02.2024
12
8
3
33
Zvuci lepo ta prica, kad bih znao da konzumiram 100% pravu stvar, a ne neku zlu sintetiku posle koje ne znam da l cu da preteknem. Ipak nije izvodljivo, gazda stana moze da bane u svakom trenutku da pregleda stan, tesko da bih to mogao da sakrijem negde, a ne daj boze da me provali neko i prijavi, mogu da zamislim koje su posledice kad te uhvate sa biljkom.
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.542
163
Thiaoouba Prophecy
Pa ako ne budeš sam sebi prskao sintetikom vutru ond ćeš znat da duvaš pravu stvar :p

Ako gazda bane u stan non stop onda treba odustati...

a ne daj boze da me provali neko i prijavi,
U drugom postu sam ti odgovorio na ovo...
Kako komšija zna da gajiš?

A sad ako si mislio da ti neko provali u stan dok ti nisi tu haha o tome nisam nikad razmišljao ali kamera možda može pomoć da ti na mobitel pošalje fotografiju (staviš kameru ispred ulazni vrata tako da fata kutak samo ulaznih vrata), bolja vrata ulazna pa se dogovoriš sa vlasnikom stana lafo da te neko provalio da želiš bolja ulazna vrata pa da ti kupiš, a on da ti odbije od stanarine.
Ali kamera svakako da odbije lopova, ali i da brže reaguješ.

Ne znam kakve su posljedice u SRB ali ako nisi diler sa jednom biljkom ne bi trebali biti puno rigorozni opet zavisi i da li si osuđivan itd...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic
18.02.2024
12
8
3
33
Nisam mislio da ce iko da upadne u stan, ali ako komsija provali miris i prijavi policiji, mislim da je to dovoljno za nalog za pretres. Iskreno me zanima koje su posledice ako bi me uhvatili sa jednom biljkom, da li zatvor, uslovna ili samo novcana kazna, kao kad te uhvate sa malom kolicinom na ulici
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Za miris postoji filter, ima ovde kolega koji gaje po stanovima.
koje su posledice
Zakon u SRB ne prepoznaje razlike poput male količine, za ličnu upotrebu i tome slično - krivično delo je isto za sve: proizvodnja i stavljanje u promet
Nebitno je da li je jedna biljka ili 500, 1 gram ili pola kile kupljene na ulici, da li si ti kupio ili prodao - predviđena kazna zatvora je ista (3-9 godina ako se dobro sećam), jedino što se ostavlja na proceni sudije i tužioca (što je uvek lutrija, ima ih razumnih, ima ih koji nisu)
U suštini za gajenje gotovo sigurno ide zatvorska kazna, nažalost. Može se izvući uslovna sa dobrim advokatom, ako je prvo delo, ako sudija razume razliku između jedne i pedeset biljaka, ali to je sve "ako"

Postoje samo tri pravila u ovom hobiju koja se nikako, nikada ne smeju zaboraviti i ignorisati:

- No smell
- No tell
- No sell

I to je to :)
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Važi, "burazeru".
Ti si čuo, a ja ti kažem šta je provereno, no dobro. Mi trolujemo? Samo strpljenje su kolege pokazale do sada koliko vidim, a ti polako već postaješ i bezobrazan..
Ja ti lepo i iskreno kažem šta je i kako. Oportunitet možeš eventualno izvući za paket, dva kupljeno na ulici, ovde imaš ono što u medijima taguju kao "laboratorija za proizvodnju opojne droge" tu oportuniteta gotovo sigurno nikad ne bude, leže ljudi po tri godine za par biljaka u dvorištu posađenih...a da li je pet ili pedeset biljaka, to je pred zakonom nebitno, zavisi od sudije
 
18.02.2024
12
8
3
33
"Nebitno je da li je jedna biljka ili 500, 1 gram ili pola kile kupljene na ulici, da li si ti kupio ili prodao - predviđena kazna zatvora je ista (3-9 godina ako se dobro sećam)"
Ovo si napisao, dakle 3-9 godina za jedan gram, tj jedan paket. Ili te ja nisam razumeo?
 
  • Angry
Reactions: DjedMraz