Industrijska konoplja špricana sintetikom?Nova tura u BGu mi je mnogo sumnjiva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Ili te ja nisam razumeo
Odlično si razumeo.
Krivično delo je isto - proizvodnja, držanje i stavljanje u promet.
Gram, pet, pedeset, kilo, tona, nebitno je. Odgovaraš za pomenuto krivično delo, gde je predviđena kazna zatvora (opet, ako se dobro sećam) 3 - 9 godina.
Na tužiocu je koliko će da traži (za paket ne traže maksimum, ako si klinac i prvo je delo, možda se izvučeš sa uslovnom ili oportunitetom), na sudiji šta će da odreže
Kad je gajenje biljaka u pitanju, gde imaš full opremu - u očima tužioca i sudije nije isto kao kad padneš sa paketom. Tu veličina biljke, ili količina, ili broj biljaka ne igraju nikakvu ulogu, uglavnom traže zatvorske kazne
Naravno da nije isto hiljadu biljaka u komercijalnoj postavi, i mali šator u sobi - ja pričam o zakonu, i o sudiji koji određuje visinu kazne. Za njih je potpuno isto.
Da li će ti se smilovati, ili te rebnuti zatvorom - to je do sudije ali PO ZAKONU ima puno pravo da te pošalje na robiju

Ako misliš da se ovim baviš, prostudiraj tri pravila koja sam ti okačio. Ništa više.
Deset godina već gajim, doduše prvo sa prekidima, ali poslednjih četiri - pet ne stajem, nikada nikakav problem, a brda komšija oko mene.
Zašto?
Zato što pazim na filter i luftiram prostor
Zato što nikada nikome nisam rekao (zna samo najbolji drugar, i supruga)
Zato što nikada nikome ne prodajem

I pušim top kvalitet, svoj uzgoj, ne razmišljam o ulici :)
 
Poslednja izmena:
18.02.2024
12
8
3
33
Ok, onda te ipak nisam razumeo, shvatio sam te da i klinac koji je otisao da zavrsi gram dobija zatvorsku kaznu. Nesporazum s moje strane, izvinjavam se.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Ne, upravo suprotno - MOŽE da popije zatvorsku kaznu, niko ne garantuje da neće.
To što pune budžet novcem oportuniteta, to je delom i zato što su krcati zatvori, sa tim se ne treba igrati, na to ne treba računati!
Tačno, u tim situacijama očekivano je da se dobije uslov, ali ne mora! Bude i zatvora!
Te priče 'mala količina, lična upotreba' to su gluposti, toga kod nas nema!!! Zavisiš isključivo od sudije u njegovog raspoloženja!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Gledao sam podforume i nisam bio siguran da li sam na pravom mestu, ako nisam, modovi molim vas uputite me na tamo gde treba
Nisi na pravom mjestu,tj fulao si cijeli planet!
Koji dio ti nije jasan "uzgoj za vlastitu potrebu"??
Šta nas ovdje briga, što se prodaje na cesti? Odeš na Facebook i tamo češ nač grupe u koje spada,tvoj post!
Bez uvrede...
 
18.02.2024
12
8
3
33
Forum je samo za uzgajivace? Ok, izvinjavam se jos jednom, hvala svima na informacijama i izvinite svi vi koji ste bili uvredjeni bilo cime sto sam napisao. Produzicu dalje.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Nije samo za uzgajivače,ali nije ni za savjetovanje oko takvih stvari. Da si pročitao pravilnik,znao bi o čemu govorim. Scrolate,čitate samo naslove i mislite,kako ste našli mjesto gdje če ti netko ponudit,tj prodat ono što na cesti ne možeš nabavit!

Ako misliš da si jedini,odi u groblje ovakvih tema,sve če ti biti jasno.
 
18.02.2024
12
8
3
33
Ne sumnjam da dolaze ljudi masovno i traze semu, ali ako procitas moje postove, mislim da ces videti da sam dosao ovde cisto radi informisanja. Nadao sam se da je ovo mesto gde ljudi koji konzumiraju, bilo da sami uzgajaju ili nabavljaju sa ulice, dele informacije jedni s drugima, promovisu oprez i mogu da podele po neki pametan savet. Jos jednom, izvinjavam se, ne znam cime sam izazvao ovakvu reakciju nekih od vas, ali vidim da mi nije mesto ovde. Svako dobro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
ne znam cime sam izazvao ovakvu reakciju nekih od vas
Kaže lepo kolega, svaki dan po jedan se pojavi, pita gde da kupi, da mu neko proda, gde može da nađe i tako....ja ne znam evo, koji mozak moraš da budeš pa da pitaš online javno da ti neko završi/prosledi broj dilera
Mnogo smo alergični na takve stvari ovde, mrzimo dilere, mrzimo ulične kombinacije - otud takve reakcije.
Ovo mesto postoji toliko godina upravo zbog toga, zato što se maksimalno trudimo da ne upadamo u oči policiji, da i njima bude jasno da su ovde ljudi koji ne prodaju, a svako malo neko dođe i traži
Pa onda ovi što ih mrzi da čitaju oko gajenja, nego ako može neko u pet reči da im prepriča, a idealno neko umesto njih da gaji
I sve tako. Nov si pa ne razumeš, ali videćeš posle nekog vremena koliko takvih pacijenata bude...i lud čovek opet poludi sa njima :)


Ovo je prevashodno forum za razmenu informacija oko GAJENJA, ne za dilanje, cene, kvalitet na ulici i slično :) tu je nesporazum izgleda
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358
iako nije u duhu foruma da raspravljamo o "ulici" , tema ostaje jer je informativna, aktualna i osobno iskustvo člana
više puta sam čula, čitala, a i ovdje ima postova na temu o industrijskoj konoplji špricanoj sintetikom
mislim da je to realnost i razlog više za vl. uzgoj tko si ga može priuštiti jer fakat više ne znaš šta možeš dobiti
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Ne sumnjam da dolaze ljudi masovno i traze semu, ali ako procitas moje postove,
Krivo me shvačaš,jer me ne poznaješ. Svi smo kupovali s ulice i osobno nemam ništa protiv nikoga,ako mogu pomoći kao i mnogi aktivni članovi,dapače ...
Stvar je u tome,da je tebi dan savjet više puta za uzgoj vlastite vutre i ti uvijek nađeš razlog,kao domino se posloži. Ovdje ima puno ljudi,koji su podstanari,gazda dolazi nenajavljen,ali jednu,dvije biljke možeš uzgojit bez problema!

Danas postoje legalne sintetičke droge. THCP+ je jedna od njih 30 puta jača od THCa
 
Poslednja izmena:
15.03.2018
25
77
13
21
Podgorica
Pozdrav narode, pre par dana nabavih nesto sto je navodno trebalo da bude nesto brutalno, kida, kurci palci ovo ono, organizujem stvari, nabavim i probam i ode sve u 3 lepe. Pre svega bih rekao da vec godinama konzumiram svakodnevno, imam izgradjenu toleranciju, ali na ovaj otrov nikako. Puls mi skoci za jedno 50, cudan osecaj, napad anksioznosti, nista mi ovo nije strano, ali nikada ni priblizno u ovoj meri od ovako male kolicine.

Posle drugog pokusaja i istog iskustva sam bacio u kantu i povukao skroz drugu semu, da bih dobio apsolutno istu stvar. Zanima me samo da li je jos neko imao slicnih iskustva u zadnje 2-3 nedelje, da je nabavio istu stvar i primetio da ima 5 puta jace dejstvo od bilo cega drugog? Da li je ovo pomesano s necim drugim? Nisam paranoican, nemam takvih misli, cak ni pod dejstvom ovoga, samo me fizicki rasturi do te mere da se zabrinem oko zdravlja. Sve u svemu, veoma neprijatno iskustvo. Poznanik koji je nabavio istu stvar mi je preneo manje-vise isto iskustvo.

Dobro mozda jesam malo paranoik, ali me zanima koliko je cesta pojava da ovi nasi mesaju sa ko zna cime i truju nas?

Gledao sam podforume i nisam bio siguran da li sam na pravom mestu, ako nisam, modovi molim vas uputite me na tamo gde treba da pitam.
BIlo je toga i kod nas vidis ono lijepi cvijet lijepi se za prste kazes sebi kako je dobar kida Ostrosa mi a ono brate moj prskano gelom za kosu.......Neki su u hitnu zavrsavali zbog toga.
Ako se lijepi za prste a ne vidis da se djelovi cvijeta ne odvajaju onda je sprej takodje neki stavljaju medicinski Aceton da pojacaju jacinu.
Pazite sta unosite u svoj mali organizam
 
22.09.2023
5
49
13
Vukojebina
Europsko trziste je preplavljeno sa cbd vutrom koja je spricana sintetickim thcom iz kine.
Mozete i sami naruciti te u uputama pise da se moze spricati i da se moze potapati cicak i tako dobijate od cbd ko fol thc vutru e sad svasta se jos radi al ovo je najcesci slucaj.

Vamo imate vise o tome:




Nadam sse da ne krsim pravila foruma objavom ovog videa, ako da slobodno obriste objavu, Svako dobro zelim i pazite sta unosite u sebe!