Iskustva sa sortama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Dobro, znaci stiva za citanje 2h minimalno, volim studirat :))) jedva cekam.

Nego, ne idemo offtopic ako pricamo o sortama s vise ili manje thc-a. Pusio sam sve i svasta, i lose i dobro, i jako i slabo, probao sam ko zna sta sve ne al nikada nisam znao postotak tcha ni nist.

Kolko po vasem misljenu ima "skunk" a kolko obicna vutra?

Od skunka se naduvam s pol grama a obicne vutre 2 do 3, onak da se bas naduvam. Ako duvam par puta tjedno. Rekao bih da je bilo thca preko 12 posto skunjara prosjek a obicna prosjek oko 6-8 posto.

Jednom sam duvo neku bijelu vutru, bas je bila sva bijela, valjda puna THCa tj trihinoma. Popusio sam gram i nisam mogo gledat nakon 10min, tolko je bila jaka da sam doslovno morao u krevet jer nisam mogo stajat, znaci od jedne pljuge bi se naduvala ekipa od 10 ljudi minimalno. Imala je ziher prek 20 ak ne i prek 25 posto thca.


E da, sto se tice tih informacija seed bankova, ni ja nista ne vjerujem. Kud se razlikuje po nacinu uzgoja kud oni preuvelicavaju podatke radi konkurencije, isto kao proizvodaci automobila kak smanjuju 2l tokom mjerenja potrosnje auta goriva bla bla
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Mislim da bi ovu temu trebali jednom za uvijek rasčistiti. Znam da nije prigodan post, ali gubim lagano strpljenje.

Naime, Skunk, ovisno o područjima i ''društvima'' koja koriste tu riječ ima mnogo znaćenja.

Skunk je sorta! Ali, ćuo sam u mnogo navrata, da ljudi pod time smatraju ''Dank'', ili kvalitetnije sorte kao WW, Hawaiian Snow, Purple Haze, Northern Lights, Chocolope, Blueberry, Tj, one koje se teže uzgajaju od ostalih ( nisu baš sve s popisa teže uzgojive, ali znate što mislim ), jer nije isto uzgojiti Quick One Auto i Easy Rydera npr...

Pa da podvućem nekakvu crtu ovdje, a iskusniji slobodno neka me nadopune...

Pod ''Skunk'' se može računati sve što nema sjemenke u sebi.. Ajde da budem ovako jednostavan i ''priglup'' :cvetak
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
Smokey McPuff je napisao(la):
... Pod ''Skunk'' se može računati sve što nema sjemenke u sebi.. Ajde da budem ovako jednostavan i ''priglup'' :cvetak

"sve što nema sjemenke u sebi" ima svoj naziv a to je sinsemillia, tako da bas ne kontam sta sad ti htede reci, skunk je skunk, sorta vutre i ne kontam sta sad od toga pravite nesto drugo, to da klinci brkaju terminologiju stoji i na to se moramo navici svidjalo nam se to ili ne, a meni se naravno ne svidja, vise me zanima sta je sad pa "obicna vutra", skunk je u tom slucaju kanda neka neobicna vutra ;)


@weed4life
hvala za objasnjenje, jeste nebuloza ali ako je tako na ulici, onda je verovatno tako
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
obicna vutra je ona koja uglavnom sadrzi po koju semenku, slabija
je i kosta duplo manje od dobro uzgojene bez semenki, jace koju
dileri a i svi koji se cimaju za istu zovu "skank"...
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Upravo to što kaže weed4life... Ne radimo strku oko toga powerseed, jel jako puno ljudi ovdje brka pojmove.

Isto kao što i ti za moje područje ga brkaš kad kažeš da je to samo strain. Istina je da je to samo strain, ali bi te masu ljudi gledalo o ćemu to prićaš, jel je za njih skunk cjenovni pojam, ako me razumiješ, upravo što je weed4life rekao.

Znaći, skunk je skupa roba, a vutra jeftinija, ali skunk je sorta za bolje poznavatelje... Kužiš što govorim? :ludak
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Mislim da ne krsimo pravila kada pricamo o ulicnoj travi, sve je to edukacija. Ne pricamo o dilanju i slicno, vec samo o travi koju imamo na nasim podrucjima. A na kraju krajeva, ovo je forum o travi.

Nego, Smokey je dobro objasnio. Skunk je ulicni naziv za sensimiliu a obicna trava je svaka ostala trava koja to nije. Mene je samo zanimala vasa procjena kolko koja od te 2 "vrste" ima THCa... naravno da ne mozemo znati tocno, mozemo samo odokativno procjeniti cisto da se razumijemo kada pricamo.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
Napušena Vjeverica;222390 je napisao(la):
... Skunk je ulicni naziv za sensimiliu a obicna trava je svaka ostala trava koja to nije. Mene je samo zanimala vasa procjena kolko koja od te 2 "vrste" ima THCa... naravno da ne mozemo znati tocno, mozemo samo odokativno procjeniti cisto da se razumijemo kada pricamo.

pa ako je na ulici skunk sve sto je kvalitetno i bez semena, onda ne mozes ni odokativno proceniti jer zapravo ne znas koji strain u stvari procenjujes... mozda procenjujes neki zaista skunk koji ima 12%, mozda neki sativu sa 18%, mozda neki kush sa 22%... jbg. zato i jeste problem ta generalizacija, zapravo nemas pojma sta pusis... a moguce je da dobijes vutru bez semena koja je slabija nego neka "obicna" jer je "obicna" samo sto u njoj ima semena a teoretski moze da bude brendirano seme i sasvim ok biljka koja se nepaznjom oprasila... mislim da je dosta ove price iako nije pravi off, samo se mozemo vrteti u krug a nema sanse da nesto pametno zakljucimo zato sto je cela prica na ulici postavljena prilicno glupo i van pameti... toliko od mene po ovom pitanju i jos malo edukacije po pitanju kolicine thc-a koji sadrze razlicite vrste vutre, mislim da se u nacelu moze oseti razliku izmedju ovih kategorije, ali tesko da vecina korisnika oseti razliku izmedju npr. 12% i 15%... zato dodatno ne kontam vjevericu sa njegovom zeljom da mora biti bar 15% ;) vjeverko, slobodno uzmi makar auto purple, dobar je to strain a nije skup

Mild: Less than 10%
Moderate: 10-17%
Strong: 17%-25%
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Smokey McPuff je napisao(la):
Znaći, skunk je skupa roba, a vutra jeftinija, ali skunk je sorta za bolje poznavatelje... Kužiš što govorim? :ludak

...ja onda nikad nisam pušio skunk... moja "roba" je jeftina; zemlja, sjeme, gnojivo i malo pažnje... :sad2:

Ajde nemojte više, molim vas! Toliko puta smo pisali što je skunk, da mi dođe već muka od te priče. Uvijek ima onih koji će nazivati skunkom ono što mu "noge u koljenika odsjeće", a objašnjavati nekome što je strain je gubitak vremena, ako znamo da postoji i "naša" riječ, a to je sorta. Ako netko ne može shvatit ni što je sorta, onda nek puši "skunk" :icon_lol:
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
zlo&naopako je napisao(la):
...ja onda nikad nisam pušio skunk... moja "roba" je jeftina; zemlja, sjeme, gnojivo i malo pažnje... :sad2:

Ajde nemojte više, molim vas! Toliko puta smo pisali što je skunk, da mi dođe već muka od te priče. Uvijek ima onih koji će nazivati skunkom ono što mu "noge u koljenika odsjeće", a objašnjavati nekome što je strain je gubitak vremena, ako znamo da postoji i "naša" riječ, a to je sorta. Ako netko ne može shvatit ni što je sorta, onda nek puši "skunk" :icon_lol:

Ma naravno, nećemo više o tome. Ali moraš znati da ovdje dolazi puno novih kadeta koji bi ponešto naučili, a gotovo u svakom drugom postu ima puno krivih izraza koji bune ljude i ono što je najgore, poćnu učiti krive stvari.

Pa tako tko bude ovo čitao od novih: SKUNK je strain: https://forums.vutra.org/english-language-only/10939-skunk-1-story.html#post222388

Tko nije vidio, neka prouči ovaj post od powerseeda! The end! :vb_wave:
 
14.07.2012
3
1
0
30
Naime ocu da naručim sjeme pod nazivom [Auto Bomb Fem] Cuo sam neke glasine, ali to mi nije dovoljno. Dali je neko imao iskustva ranije sa ovim sjemenkama?

Evo i link slike : Bomb_Seeds_Autog_Bomb.jpg
Hvala!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
imam simpatiju...zove se "China Yunnan"
"...Bouquet: Dense, sweet and creamy indica aroma, with woody and spicy Asian sativa touches.

High: Happy and visual at first, then warm, relaxing and pleasant in the end.

Genetics: Dominant indica line coming from Yunnan, a southern China province which borders on Birmania/Myanmar....."
vise na : China Yunnan

ali..imam i problem sa nabavkom iste...
imate li kakvih saznanja o toj sorti? iskustva?

2. simpatichna ( ali ne dovoljno da bi ju nazivala simaptijom ) je Maple leaf Indica ...
".....fast flowering, pure Indica with close internodes and wide Canadian-maple-style leaves that have a rich deep green color. Maple Leaf Indica is a heavy yielder of large clustered, resin coated buds with dense rounded tops that have a sweet syrup like flavor. It delivers a powerful warm and relaxing body centered sedative effect.
.."
pa me zanimaju vasha iskustva sa Maple Leaf Indicom....tj. iskustva, mishljenje itd...
(btw. Maple Leaf Indicu sam vec odluchila uzeti..chim nadjem mjesta za nju )

3. kandidatkinja je Cream Caramel (BlueBlack x Mapple Leaf Indica x White Rhino)
vasha iskustva/mishljenje....itd..????

hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
zlavjestica je napisao(la):
imam simpatiju...zove se "China Yunnan"
"...Bouquet: Dense, sweet and creamy indica aroma, with woody and spicy Asian sativa touches.
High: Happy and visual at first, then warm, relaxing and pleasant in the end.
Genetics: Dominant indica line coming from Yunnan, a southern China province which borders on Birmania/Myanmar....."

ali..imam i problem sa nabavkom iste ...

a bre curo, pa opet nisi stavila cvike, sta je problem po pitanju nabavke, pise ti na sajtu ciji si link okacila :)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a znam.ali ne odgovarami sistem prodaje/nachin plachanja
+ ima u josh nekim seed shopovima.ali ili ne shalju u hr ili neki bakrachi....a ja ne kupujem karticom preko neta ( pred 10 tak god mi je nestala neka lova sa kartice.i uvijek ostalo u zraku-moguchnost da je neki zaheb bio sa kupovinom preko neta ).i eto problema.

(dodushe..cujem da sada ima nekih kartica-kao prepaid kartice za kupovinu na netu..u bankama se ,valjda, mogu kupiti...ali...jedan moj frend je uzeo takvu karticu i nije uspio prebaciti lovu sa te kartice na paypal account)

nego.jel tko uzgajao te sorte?? ili barem jednu od.....