Jack Herer (LST) 250w HPS by Mary_Dzejn

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
ChiliHead je napisao(la):
Kidaj monster! :cow_yellow:
Samo me ovo brine:
Pa ono, koristio sam ga za out i pokazao se kao dobar, bem li ga, isto sa hipodronika zemlja..
Saksije su od 25l to sam zaboravio reci..
Ovaj humus je na bazi prirodnog đubriva, optimalno obogaćen mineralima tako da sadrži sve potrebne hranljive materije za pravilan rast biljaka.
SASTAV:
Azot (lakopristupačni) - 121.2 mg/l
Azot (N-NO3) - 120.6 mg/l
Fosfor (P2O5) - 108.7 mg/l
Kalijum (K2O) - 73.5 mg/l
Vazdušni kapacitet - 20 %
Sposobnost držanja vode - 352 %
ganja_farmer je napisao(la):
sretno,pratim ovaj dnevnik...jack je odlična sorta,izdržljiva jako...mada voli gnojenje,ne pretjeruj jer se lako da zaigrati s hranom,radije po malo...ima par stvari koje bih osobno malo drukčije napravio,a to su...

-ventilacija: bojim se da će ti biti premalo taj jedan što izbacuje zrak,probaj radije staviti dva na ispuh,a upuh ostaviti pasivan,kao što je Stipe napisao već...obavezno jedan unutra koji će miješati zrak...a i cooltube si probaj riješiti,ako ne uspiješ,stavi bar jedan pc vent koji će ti puhati po lampi i tako je bar malo hladiti i tjerati vrući zrak u stranu...

-broj biljki: ja bih na tvome mjestu išao s jednom biljkom...razlog tome je što je jack hebeni monstrum od biljke i uz toping i mrežu ti jedna biljka može popuniti taj prostor bez beda...znači,prije mreže ga topiraš,kako glavnu,tako i sporedne grane poslije dok se razviju...kasnije će ti biti lakše baratati s biljkom dok ćeš je morati izvlačiti iz boxa...malo duža vegetacija ti može fino popuniti mrežu...

-zemlja: ja bih ipak išao na sigurno pa bih ubo neku composanu ili neku drugu provjerenu zemlju,ne znam da li si već radio s tom zemljom koju sad imaš,nadam se da ne ideš na blef.

eto,nadam se da ćeš rasturiti ovaj grow. ;)
Sto se tice broja biljki to sad ne mogu promeniti jer su nikle vec 2 semena i zao mi je da jedno unistim, sto se tice ventilacije poslusacu vas naaravno i odraditi tako, zemlja ja se nadam frend da ce ova biti dobra, na auto jetu mi se letos lepo pokazala, nisam imao predstavu da je jack takva biljka, sad mi je mnogo laksi ulazak u grow sa silnim informacijama.. :D

smak420 je napisao(la):
Pošto imaš ormar identičnih dimenzija kao moj i također sam jedno vrijeme koristio 250w unutra...savjet:

upuh stavi obavezno na kontra stranu od ispuha...pasivno je dobro radi negativnog pritiska, ali intake fan ce puno bolje raspršivati topli zrak od HPSa ( meni je intake smanjio drastično temp)

Za ispuh gledaj da imaš 195 m3/min i bit ces ok sa temp. 250w slabo grije...

http://tinypic.com/player.php?v=5da0z5&s=5#.VDPBo_l_tgg

sorry ako ti spammam dnevnik
Bome ne bi se slozio sa tobom, 250w itekako zna da ugreje box veruj mi, videcu smak420 koje resenje mi se bude najbolje pokazalo pa cu odradim tako, nema mi druge, a vi savetujete a ja najbolje izvlacim od vas :)
Gagiba je napisao(la):
PC vent u rupu dole desno da ubacuje vazduh a CT obavezan! Dao si pola plate i sad ti frka da se izbacis jos za cetrvinu, da opemis biljke kako treba?! E Monsteru, Monsteru... :)

I uzmi dzak Klasmana u HP. Imace ti za 5-6 kesa od 15 litara.
Slobodno idi na dve, ima prostora, mada I jedna uz dobar trening cudo napravi!

Ajde srecno pa da ispratimo!! ;)
I sad kad vidim kako me grdite tacno me sramota i odo naruciti i cool-tube taj inace cete me do kraja growa izludeti a i biljke ce budu zahvalne..
Jos sam hteo dodati da mi je srce PUNO kad vidim da moj dnevnik komentarisu i prate stara garda ovog foruma i ucestvuje u diskusijama, znaci hvala puno da nije bilo vas danas ne bi nista postigao, stvarno ne znam kako bi vam svima i na koji nacin vise zahvalioo. :)
 
02.10.2014
11
21
0
meni je humus uvek bio dobar u vege, i koristio sam ga za inkubator ali u cvetanju on ume da zeza, negde sam citao i da on ne prihvata djubriva bas najbolje. ali srecno, bice to kako treba, taj dzek je zilav nedaj boze, nista ga ne slama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.185
5.180
258
somwhere over the rainbow
Evo imaš moj dnevnik u potpisu....temp nikad nije prešla 25C odnosno bila je svega 2C viša od temp u prostoru.

CT po meni je za ispod 600w bacanje para i lumena.

eventualna prednost CT na 250w koju ja vidim, ali pod uvjetom da uzima zrak izvana, je regulacija vlage....jer HPS isušuje brutalno

ovako jedan vent 120 mm samo da puše po lampi je jednostavnije i po meni bolje rješenje.


ormar identičnih dimenzija kao tvoj, lampa je na taj način stajala 20 cm od vrhova i nikakvih problema ni topline.

stavio sam CT tek kad sam turio 400....i tada sam ga razmišljao uklonit...

edit: tek sad vidim da ces koristiti 2 pc venta....jako loše

minimum kupaonski ili umjesto CT uzmi nešto što valja sa regulacijom 225 m3 minimum....tako da možeš smanjit vrtnju i buku...

ja trenutno u ormaru tvojih dimenzija imam 400w HPS za cvjetanje i 400w MH za vege...

temp nikad preko 30 nije prešla!

ako praviš reflektor...probaj na ovaj sistem....gubiš par % reflexije (nebitno) lampa može par cm od bilja

https://vutra.org/topic/6480-male-kucne-carolije-modifikacija-grow-opreme-ideje-i-izumi/page-7#entry258808
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
Eo ukratko neke slike od setupa kad sam bio na pocetku price..
IMG_4629.jpg
IMG_4632.jpg
IMG_4633.jpg
IMG_4634.jpg
IMG_4635.jpg
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
Pozz raja, dugo me nije bilo problemi, obaveze i sve to kako ide, slike nemam ovaj put al cu vam dati informacije dok ne budu slike kroz koji dan, ne idu bas lepe vesti..
Sve je bilo ok dok nije pocela da se razvija drugi sprat, pocela je da zuti, listovi da se uvijaju prema gore i da crne tackice dobija i na kraju umire sva zuti i jedna i druga, hiljadu sam stvari probavao i nije uspelo, i onda promenim zemlju stavim POTGROUND H u obe i uzmem ph meter izmerim PH vode 6.15 i zalijem, kupio sam i merac 3/1 PH/SVETLOST/VLAZNOST ZEMLJISTA i tu sve ok pokazuje i posle toga mi krenu biljke na bolje, mislim da sam trebao poslusati stare lisce sto se tice zemlje, napravila mi je usporenje rasta 100% tako da mi biljke sad izgledaju kao da su 20 dana a mesec dana, no oporavljaju se i vracaju boju, istrenirao sam ih i kroz koji dan ide mreza pa kad stavim mrezu onda idu slike, uglavnom sad su dobre, zive i zdrave i ako smo imali problema, znaci poruka moja da je VAZNOO koja zemlja je u pitanju i ovde sam naucio lekciju za iduci grow. ;)
Temp u boxu upaljen HPS: 27c
Ugasen box: 15-16c
Vlaznost vazduha upaljene sijalice: 50-70
Ugasen oko 40-45 tako
Mislim da im je vreme i za plantelu list i ako sve imaju u zemlji novoj pocasticu ih sa 5ml na 1.5 vode :)
To bi bilo to, slike cete dobiti strpite se malo, sad sam zadovoljan sa biljkama i mislim da posle ovog treninga ce da polude, eto toliko, da znate da je sve u redu sa mnom i da isto tako i sa njima (biljakama) je sad sve u redu i ide dobro, pozdravcic.. :rasta1: