Jedan mali otočić

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.042
398
Hehe, i ti si mene ispravljo i spašavo jedan put i od tad dva puta čitan poruke prije postanja i jedanput nakon. I svaki lajk dobro pazin.
Ako ja mogu naučit pazit, mogu i drugi bar pogledat jesu dobro kliknuli.
Hvala Graf, ti si uvik neki glas razuma tamo di počima kaos, svaka čast.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: graf

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.042
398
:) Ma sve smo riješili. Prati san temu " preglednost foruma " i bilo je riječi o tome da se svaka negativna ocjena može revidirat. Sad vidimo da to funkcionira, svi su bili susretljivi, ljubazni, brzi i efikasni , svaka čast.
Prozivanje nekoga ili grintanje preko pp, to ne volin. Niti želim nekome davat negativne zadišpet, niti uopče, suzdržin se od komentara i to je to. Držim da mi nekoliko pročitanih postova ne daje za pravo procjenjivat ko je pametan, ko glup ili ko ima problema. Evo sad imamo crno na bijelo da sve funkcionira za 5.
Nema nikakve ljutnje, bože sačuvaj. A i meni pravi problem da su ikonice lajkova pre blizu pa moran stalno povečavat za stisnut pravoga.sve je to stvar navike. Idemo dalje.
I sve je super i sve je za pet kad si na vutri i voliš dimit je! :);):D
:respect:
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.042
398
Neznan di bi to pitao pa može i ovde.
Koliki je PH vode iz vašeg vodovoda?
Kod mene, kad se tek napuni iz špine (slavine) je 8,4 a kad malo odstoji 8,8.
PPM je oko 220.
Gustirne i stajaća voda od 10 do 11 pH.
Čini mi se da je to puno pa me interesira koliko je kod vas?
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.037
163
Ja to ne mjerim nikad ! A šta ima utee :D Inače, kad već pričamo o ovim zafrkancijama, da iskoristim priliku da kažem.... ona tvoja OG je ljepotica nad nad ljepoticama :respect: Od bureta pa do nje same, sve ono izgleda spektakularno . Hmmm, sad me puknu jedan deža vi. :zvezda::
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.607
2.598
U mom bunaru 6,9 :)
Nema klora ni drugih babaroga.Čisto sa 9 m dubine,pitka :D
No,možd' ne valja Ph-metar.ko' će ga znati :)
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.042
398
Pitan zato jer mi tu vodu pijemo. Pade mi napamet kako su stari ljudi u vodu za piče dodavali malo kvasine (octa), a znamo da to spušta pH, pa se mislin da su oni znali malo više o tome nego mi mislimo, samo to. Možda san moro ovo odma napisat.
A ume ti počinje sezona, gužva, ludilo, kaos po moru, ja nisan ljubitelj lita i sezone. Bavin se uzgojem povrća i skoro sve ide domačim ljudima za osobnu upotrebu a najmanje pojedu turisti. Ne ovisim baš toliko o turističkoj sezoni. Ovo ja govorin u svoje ime da me se krivo ne shvati.:)
A da znaš kako je lipo moč skoro svaki dan posjetit biljke, popričat s njima, zapalit jednoga usput, ma divota (OG nije sama, hehe) a takav san i kad san među povrće i masline. Doduše, još su temperature ok, vidičemo kad uprži kako če se ponašat. Inače sadin u zemlji i neman baš iskustva sa kantama i bačvama, ovo mi je više eksperiment.:rasta: A povrće koje imam uopče ne zaljevam, ali stalno okopavam i sve raste da sam ja zadovoljan urodom. Lani sam na 300 kvadrata pomidora (poma, rajčica, kavoda) ubro oko 1300 kila a to su samo pomidori. Trošak uzgoja minimalan, nema zalijevanja, gnojim mojim kompostom, samo moj trud. Pardon, 50-ak litara goriva za traktor.
Dobra je stvar kod ne zalijevanja da nikad nisan imo bolesti na povrće, nikad s ničim nisan moro polijevat a ako se pojave nametnici, bubamarama nikad nije trebalo više od sedam dana da riješe stvar. Iman malo zemlje pa idem na kvalitetu.
Uh, malo me zanilo, puno pizdin :djede:,šta ču pisat drugi put.:confused:
A ti druže Paranoja lipo malo u prirodu, posjeti biljčice, popričajte, zapalite skupa, pa podili sa nama razmišljanja i dojmove, nisi odavno i baš mi fali.:watch::sun2::cool23::vozdra::let:

Venlo, ja mjerio sa tri različita mjerača.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.037
163
Ti si bre radnik ipo :respect: Volim i ja poljoprivredu, najbolji lijek je rad po svojemu gazdinstvu . Biljke neću obilaziti još 15-ak dana, i polako već počinjem da ludim :) A za priču..... hmmmm... ovo još samo ti želiš da pričam :rolleyes:
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.042
398
Zabrazdi si malo u neke teme, možda nepotrebno, nije na meni da sudin, ali raspravljanje o nekim stvarima nam pomaže da budemo bolji. Bar je kod mene tako, ne mogu govorit u tuđe ime. Ja sam po prirodi strašno tvrdoglav, ali mi se to puno puta obilo oglavu po san danas fleksibilno tvrdoglav (hehe, nema nikega smisla ali nedan ovo tvrdoglav). Svi mi pravimo grške, možda smo nekad i u pravu a to niko ne vidi, al' jebiga to je životno iskustvo i to su bitne stvari o kojima treba mislit.
I mene je ono tvoje malo zasmetalo, moran priznat, ali to je bila jedna tema oko koje se niste složili i to je to. Idemo dalje. Imaš ti dnevnik za vodit, samo nastavi u istom tonu i sve pet.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.042
398
Živili fleksibilni, živili tvrdoglavi!
A ja po horoskopu blizanac i nikad u glavi nisan sam:udarac:, jedan ovaki, drugi onaki, a kakav če koji bit nikad se nezna. Sve je to trenutak inspiracije.
:);):rasta:
I dobro si reko, kolektiv druželjubivih i dobrih ljudi! Ta ti je na mistu.
Eto vidiš da imaš još dobrih stvari za ispričat.:sun2::cool23:
 

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Super je ovo ,puno dobrih različitih ljudi ,raznih zanimanja i interesa ,a sve nas veze cannabis dobro je ovo sta si počeo svoju temu ,sta se moze slobodno nalazit i pričati, ko forum u forumu . Bravo na dobroj ideji.
Neman kad bit češće Vutri ,pa kad se uključen pogledan par tema i to je to ,ide se za poslom ,sezona ubija ,,,,,, ima li jos ko,ko radi s gostima :confused: ,
Kakav si ti po pitanju naših i stranih nautičara ,sobzirom da si na otočić imas li kakvih iskustava, eto sam se raspričao ,ma neka malo sam :rasta:
Nać ćemo se mi na jedan Balkan cup ,samo treba bit uporan ,i pokazat dobre namjere , za početak treba skupit ove iz ovog kraja i dogovorit se uz :rasta:
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.042
398
Ovo ti je baš ko jedan otočić di svak može pristat s brodom i reč dvi, tri riči. Nema spama, nema ljutnje, druženje, razgovor a može i po koja rasprava, nema problema:):rasta:
A i ovi moj pravi otočić je otvoren za druženje, ali otom, potom, ima još vrimena.
Bogami, nautičara ove godine manje nego obično, ali lito je tek počelo.:sun2::cool23: A moje iskustvo sa njima je " majko moja, ko sve po moru plovi " uz respekt iskusnim pomorcima. Puno puta san moro popravljat štetu na mome brodu koju mi naprave drugi. Ko da ti par puta godišnje razbiju auto na parkingu ispred kuče. He, malo san grintav kad mi se spominju " nautičari ", sorry. Jbg svak u svojim problemima, brzo se to zaboravi.:rasta:
Da ne lajen više, a vi slobodno prošetajte po mome otočiću a i polju i ostavite komentar.:)
:respect::vutra:
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.037
163
Šta mislite Vi momci... možemo li se mi Brdjani, i vi Primorci dobro slagati ??? Potpuno smo drugačijih senzibiliteta, jelovnik nam nije baš sličan :) na vas utiče vjetar, bura, južina.... na nas magla, vlaga, kiša.. proleće ! Svi moji susreti sa Primorcima u Beogradu su rezultirali brzim razvitkom animoziteta... jednostavno nijesmo na istim talasnim dužinama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.042
398
Svi smo mi druže različiti, ali imamo sreću da smo se našli na naj forumu di nas sve veže ljubav prema istoj biljci.:watch::gled::):makaze::joint2::rasta:
Dobra vutra nadvlada sve razlike. Moja poznanstva su šarolika ( od profesora do probisvijeta) ali sve je ok kad je dobra vutra u điru. Jedan moj predak je bio Vučetić, aj pogodi odakle je bio. ;)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.037
163
Xaaaa... to ti je CG, Banjani ;) Kolko ja znadem.... al ja sam oridjidji Brdjanin, zapad+sjever ! Ervegovci=Crnogorci, i obratno....
Ali Primorac i Brdjanin ne idu pod istu kapu. Da se vratim u Belgrade, gore sam imao dodira sa cijelom ex Yugom. Recimo, nijesam vidio nikakvu razliku izmedju Novljana i Dalmatinaca, naročito Splićana... a ovaj Novljanin me je mnogo nervirao :) Ti si ok čovik, ovako virtuelno posmatrano ;)
 

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Šta mislite Vi momci... možemo li se mi Brdjani, i vi Primorci dobro slagati ??? Potpuno smo drugačijih senzibiliteta, jelovnik nam nije baš sličan :) na vas utiče vjetar, bura, južina.... na nas magla, vlaga, kiša.. proleće ! Svi moji susreti sa Primorcima u Beogradu su rezultirali brzim razvitkom animoziteta... jednostavno nijesmo na istim talasnim dužinama

Ima ti toga i u nas ,jug----sjever , uvik isto mi smo sjevernjacima Lincine(neradnici)koji samo kupe lovu od turizma ,piju kafu ,idu lovit ribu i Grije nas sunce, 2-3 apartmana,ležaljke,Skuteri,,,(sta je ustvari Cool),,Zato su valjda otoci tako dobro naseljeni , čudo jedno eto su svi ludi doc na jug .
A ,bili se složili ?, vjerojatno bi ,ali neka pitanja kao sto su :kome je gore ili bolje ,i Hajduk to se nedira ,naravno ovde se zna ko je najbolji i kome je najbolje pa kako ko hoće .
I kako ćemo bit na istim dužinama kad ste vi sjeverno ,a mi južno dišemo drukčiji zrak , zato prijo prvo zapalimo
A ovo kome sta smeta (meteopati),treba zapalit 2-do 3 ,pa neće nikome nista smetat
Eto nedelja je pa iman malo vrimena , pišem ,pišem ....čitam ,smijem se !!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.