Jedno pitanjce :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.07.2013
25
0
0
Pozdrav pre svega svima,novi sam clan.

Otvaram ovu temu zbog ne iskustva i imam par pitanja.

Naime posadio sam 9 biljaka u saksiji i posle izvesnog vremena su nikle i sada vec dostizu 15cm.

Danas sam ih presadio na zabacenu lokaciju gde sam sredio malo parce zemlje usitnio stavio kolicinu humusa i presadio sam biljke.

U trenutku kada sam ih presadjivao sve je bilo uredu,ali kada sam se vratio posle 2h da proverim biljke su skupile listove a neke su se i savile do zemlje,e sad moje pitanje je dali je to normalan proces posto kontam da su sad dozivele sok i dali ce sve biti u redu?

A drugo pitanje je,putujem na more na nekih 10 dana dali biljke mogu da rade rast bez zalivanja na tih 10 dana posto je tu iole vlazno zemiljiste.


Ako ne mogu kakave su preporuke samonavodnjavanja?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
za ovo se ne otvara tema... al ajd prvi ti je post pa necu odmah po usima.
za prvo pitanje moguce je da je to samo posledica presadjivanja, ali bez fotki ne mogu nista konkretno odgovoriti.
za drugo pitanje, ako nisi nista zasrao tokom presadjivanja, zalijes dobro ako nema kise i slobodno furas na more.
a i naslov teme ti ne valja, ipak ima dva pitanja + morao sam editirati naslov jer si napisao jedni pitanjce, aj polako samo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blade

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
:signs046: daj lupi neku fotqu,al kazes da si imao 9 komada u jednoj saksiji,veoma je moguce da si ostetio koren prilikom presadjivanja...jer 15 cm visine je dovoljno da upetlja sve zivo u saksiji :) nadam se da si namocio vodom tu zemlju i lepo isprao i razdvojio korenje...posto su mlade i ako prezive ovaj stres,njima u pocetku treba vode,mozes par balona da izbusis sitnu rupicu(sistem kap po kap).a i ovo sto kaze power ako ih lepo nalijes vodom mogu i 10 dana da preguraju.Sretno!
 
07.07.2013
25
0
0
E ljudi hvala vam na odgovorima puno,nisam u mogucnosti da uslikam posto mi digitalni pokvaren,a nemam flet kabal od telefona.probacu da pozajmim negde aparat da uslikam.

Upravo sam bio malo pre da pogledam i mogu vam reci da je jako lose stanje 5 biljaka se podiglo ispravilo se i rasirilo listove,ali ostalih 3 su kriticno,i sacekacu do sutra uvece da vidim sta ce biti jedna je pala skroz i nju sam bacio...ostalo mi je 8 i jedna mala koja je u medju vremenu nikla u casi sto sam malo pre video :) ali ne znam koje je vrste...

Planirao sam da izbusim 2 balona od 6 litara vode,tacnije cep da izbusim dovoljno da izadje jedna kap na minut e sad kako to da postavim dali da podignem na neki stalak iznad biljaka u sredinu i tu da kaplje voda ili da zabijem u zemlju na cep?

Edit:
Rakija upravu si korenje je bilo umrseno jel nisam mislio da ce bilo sta od toga uspeti uopste :S al posle kad sam video da sve rastu iznenadio sam se,e sad kad sam vadio biljke iz zemlje okopavao sam rukom polako sve do kraja biljaka i 4 bilje sam zivadio bukvalno zajedno vezana zilicama jedna za drugu i to sam otkinuo i svaku sam zasadio na po nekih 5 10 cm razmaka dali to slucajno nije uticalo sto su mi se te 4 bilje savile i jedna uginula cak?

Jos jedno pitanje ako moze :)

Bas sada citam po forumu o pripremi zemlje i svemu ostalom sto je potrebno,sada sam dosao do susenja al mi nije jedna stvar jasna tacnije nisam nasao da bilo ko govori o tome

Zanima me dali kada se osusi grana i kada se odvoje osuseni cvetovi dali oni budu skupljeni skroz evo slike nasta mislim

Ja bi voleo da dobijem hedove ukoliko mi bude ovo uspesno kao sto je ovaj u sredini na slici?dali ima neki poseban postupak da se dobije tako lep hed da kazem prsovan ili kako vec?

pict0004xw.jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
To je stisnut hed. A stisnut je zato jel sveraju vecinom u kamionskim gumama zracnicama pa se u biti vutra presa jel trpi nekoliko tona pritisak. Ti bi sad jos i birao kakve hedove zelis. Vidim da nemas iskustva i ja bih na tvom mjestu bio sretan bilo kakvim hedom.
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
ilijagti je napisao(la):

Ovaj u sredini je najkompaktniji ne zbog toga jer je prešan niti zato jer je bolje ošišan, već zbog genetike. Kod sasvim lijevog i desnog je vidljivo da se radi o "airy" sativama, dok ovaj u sredini ima dosta indike u strukturi. Sva tri vrha su sative. Ako želiš tvrdi bud kao kame n probaj neku regular sjeme indiku(npr. afghan#1,NL).