Kako Napraviti Svoj Bong !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hašiš-boy

Banned
Banovan
25.09.2009
15
0
0
54
Evo dobio sam novu ideju... pa pogledajte:







ali imam jedan problem...ovdje gdje se stavlja trava...u tu rupu..nemam unutra nikakve mrežice koja bi ju držala...pa zato ako znate neku mrežicu koja nije zapaljiva..i da se može staviti da trava ili duhan ne pada...recite mi!! i kako vam se sviđa ova ideja?
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Čini mi se dobra stvarčica, samo bi ja malo proširia bušilicom rupu za travu jer ti ne stane tu dovoljno.
A za mrežicu trebaš nabavit ili gotovu(ima po smart shopovima) ili se snađi pa rastavi neku procidaču
(cjediljku-znaš one kao za čaj i sl.) ili napravi sam od tankog komada drva pa izbužaj sa najtanjim
svrdlom(ima onih stvarno tankih).
 

Hašiš-boy

Banned
Banovan
25.09.2009
15
0
0
54
NoTrippin je napisao(la):
Čini mi se dobra stvarčica, samo bi ja malo proširia bušilicom rupu za travu jer ti ne stane tu dovoljno.
A za mrežicu trebaš nabavit ili gotovu(ima po smart shopovima) ili se snađi pa rastavi neku procidaču
(cjediljku-znaš one kao za čaj i sl.) ili napravi sam od tankog komada drva pa izbužaj sa najtanjim
svrdlom(ima onih stvarno tankih).


ma da...budem proširio...a iskoristio sam zadnju mrežicu od pipe za nargilu...sada stvarno neznam od cega bi mogao...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ispričavam se na DP, al imam par pitanja ozbiljnih.

Ovako, jučer sam prvi put išao napraviti bong od plastične boce i sad neke stvari nisu baš šljakale kako trebapa da mi kažete da znam za idući put.

Ovako, uzeo sam bocu od Coca Cole, 2 litre i nekih 5-6cm od dna probušio rupu u koju sam stavio slamku dužine nekih 20cm i ona je dolje išla do dna. Nakosio sam ju i zaljepio oko nje žvakom da stoji i da zrak ne ide i to je lijepo šljakalo nije zrak išao.
Dalje, nekih 7cm iznad te rupe sam probio jednu rupu sa cigarom, za prst.
Ulio sam vode tako da slamka uđe u vodu ali opet da voda ne bude do rupe u kojoj je slamka (jel to ispravno ili može ići i preko te rupe?). Probao sam na prazno povuć i lijepo su mjehurići radili, nigdje nije zrak išao, sve je super bilo.

E sad.

Smotao sam đok kako i inace motam, tanak, dugačak, tvrd u tome sam se već ispraksiro, i normalno je bio smotan sa filterom, duhanom i vutrom... Dali je dobro stavljat smotano ili bi trebalo samo headiće stavljat?

Znaci, imam ta dva pitanja, u vezi razine vode i u vezi motanja ili nemotanja.
Popušili smo to, dim je bio bolji, nije parao grlo i bome nas je oderalo lijepo, a i dosta dugo je gorilo (mislio sam da nece tolko)...

I da, još jedan problem smo imali, kad bi vuko dim, cijela boca bi se onako stisla od uvlačenja zraka, jel to zato jer je od 2l boca pa je prevelika, i da, dal bi bilo dobro od boce od pola litre napravit?

Eto, hvala unaprijed i napišite mi odgovore a i mišljenja o tom bongu koji sam napravio.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Što se tiče razine vode bitno ti je da nebi slučajno voda prokvasila materijal koji pališ, ja dolijevam uvijek nešto ispod rupe kroz koju ulazi cijev s dimom, ali ako je cijev dugačka dosta možeš i iznad rupe nešto ali to je stvarno nebitan detalj.

Tvoje drugo pitanje također stvar osobnog izbora makar svrha bonga uglavnom je da se puši bez papira.
Ja sam do nedavno imo od bočice napravljenu aparaturicu da mogu pušit kroz vodu jer mi inače dosta dim smeta i stavljo sam u nju jointe jer sam bio lijen napravit glavu u kojoj bi palio.

Boca se savija zbog tlaka koji stvoriš povlačenjem zraka, da je tvrđa boca ne bi se savijala
 

Hašiš-boy

Banned
Banovan
25.09.2009
15
0
0
54
BigL je napisao(la):
Dal to onda znači da se boca od pola litre nebi stiskala jer je tvrđa dosta?

Hvala


to nema veze...ja sam imao 2l bocu od zuje...i nista se nije stiskala...a povukao sam što sam snažnije mogao...negdje si pogriješio...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
E a primjetio sam da kad se zapali, na početku se ne stiska boca, nego kad već se puši neko vrijeme pri kraju se počme stiskat....

Da nije radi topline da plastika opusti?
 

Hašiš-boy

Banned
Banovan
25.09.2009
15
0
0
54
BigL je napisao(la):
E a primjetio sam da kad se zapali, na početku se ne stiska boca, nego kad već se puši neko vrijeme pri kraju se počme stiskat....

Da nije radi topline da plastika opusti?


Moglo bi bit..aj stavi slike pa da vidimo...od cega ti je ono di palis travu ili duhan...moja je bila od metala...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ma od slamke je to obične bilo (one šta se ne savija, nema ona rebra, nego je ravna)

Kažem ti, to sam prvi put radio, al sam 100 posto uvjeren da nije nigdje zrak puštalo jer sam žvakom zatvorio sve i pregledo...

Mislim da je radi topline a i puno nas je na to pušilo a bilo je i neiskusnih pa su možda stiskali bocu, jedan je puhnuo umjesto uvukao u bong pa smošio đoksa xD... al već smo bili stonirani pa smo se svemu keljili, a ovo im je prvi put na bong bio a meni prvi put da ga radim hahah....

ma ne sekiraj se, napravit ću si bong od plexiglasa strpljivo i nenapušen i taj će radit kako treba ionako od boce i nije baš za neku daljnju uporabu...
 

Hašiš-boy

Banned
Banovan
25.09.2009
15
0
0
54
BigL je napisao(la):
Ma od slamke je to obične bilo (one šta se ne savija, nema ona rebra, nego je ravna)

Kažem ti, to sam prvi put radio, al sam 100 posto uvjeren da nije nigdje zrak puštalo jer sam žvakom zatvorio sve i pregledo...

Mislim da je radi topline a i puno nas je na to pušilo a bilo je i neiskusnih pa su možda stiskali bocu, jedan je puhnuo umjesto uvukao u bong pa smošio đoksa xD... al već smo bili stonirani pa smo se svemu keljili, a ovo im je prvi put na bong bio a meni prvi put da ga radim hahah....

ma ne sekiraj se, napravit ću si bong od plexiglasa strpljivo i nenapušen i taj će radit kako treba ionako od boce i nije baš za neku daljnju uporabu...


haha..al ne vjerujem da bi to bilo od topline..pa nije dim tolko vruc da bi savijao plastiku...a zanima me...jel si napravi rupu,npr. di držiš prst kada vučes...i onda pustiš pa povučes sav dim...ako to nisi napravio onda si ti povuko sav zrak iz boce pa se zato savijala...
 

MedoZGB

Aktivan Član
29.10.2009
68
3
0
34
ej ljudi mene zanima el netko odavde probo pipe od jabuke napravljen? kako sam vidio u filmu jednom... el netko to stvarno probo i kako se tocno radi to...
zanima me uzasno i probo bi rado :)
naso sam neki info kako se radi al me zanima el neko iskusio to i kakav je filing??? :icon_lol:
vidio sam i filmić prije postan al me zanima filing :)))
http://www.wikihow.com/Make-an-Apple-Pipe
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
zabavna shema. Onako nešto malo oladi dim ništa specijalno u tom pogledu koliko se sjećam ali fora je pušit kroz jabuku.
Eo imam čak i sliku, ovo oko jointa je kruhom vlažnim rupa oko floka zatvorena-
IMG_3723.jpg