Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.10.2015
2
0
1
57
Ulje mi treba za dijete od 9 godina koje ima autizam i adhd. Licno ocekujem da ce biti boljitka. Za sada ne mogu da nadjem garantovano dobru travu (ne mogu mi garantovati da nije prskano). Cijena koja mi je ponudjena je 400 do 500 eur za pola kila. Koliko kontam iz prethodnog trebao bih traziti Indicu? Da li je iko probao terapiju sa djecom i kako je dozirao?
Hvala
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Za djecu i kod tvojih simptoma trebaš hibrid sa što većim udeom cbd kanabidoida.
Ne smes tražiti hibrid sa velikim udeom thcja. To ne valja. To ne možeš kupiti, a možeš sam uzgojiti i napraviti ulje.
Treba se pravilno informirati.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Kao sto ti je Cill vec rekao nije za dijete ulje sa thc-om i pogotovo ne od trave koja se prodaje po toj cijeni koju spominjes to trebas zaboraviti...sto se tice autizma i lijecenja uljem nisam na tom polju nista istrazivao ali sam gotov siguran da ulje sa visokim % THC-a nije za vas ...preispitajte svoju odluku i probajte naci nekoga tko je u vasoj situacuji i tko je vec probao sa uljem jer bolje je uciti na tudjim pogreskama jer ipak pricamo o dijetetu....vjerovatno imate na US forumima puno vise informacija ljudi koji su mozda vec pokusali sa uljem jer im je u nekim zemljama legalno pa mozda uspijete naci neku informaciju iz prve ruke....sto se tice svega ostalog tu smo za sve sto je u nasoj moci ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
20.10.2015
2
0
1
57
Kao sto ti je Cill vec rekao nije za dijete ulje sa thc-om i pogotovo ne od trave koja se prodaje po toj cijeni koju spominjes to trebas zaboraviti...sto se tice autizma i lijecenja uljem nisam na tom polju nista istrazivao ali sam gotov siguran da ulje sa visokim % THC-a nije za vas ...preispitajte svoju odluku i probajte naci nekoga tko je u vasoj situacuji i tko je vec probao sa uljem jer bolje je uciti na tudjim pogreskama jer ipak pricamo o dijetetu....vjerovatno imate na US forumima puno vise informacija ljudi koji su mozda vec pokusali sa uljem jer im je u nekim zemljama legalno pa mozda uspijete naci neku informaciju iz prve ruke....sto se tice svega ostalog tu smo za sve sto je u nasoj moci ;)
Hvala vam na odgovorima. Sto znaci ono za cijenu, jel previsoko ili prenisko? Ja sam poslusao tvoj savjet i obratio se Mighty Google-u za savjet i on prvo sto kaze je "children with Autism may often benefit more from the higher THC ratios as the THC redirects the neurons in a way that is more manageable for Autistic persons." , a to sam nasao na sajtu http://www.collective-evolution.com...ated-autistic-children-with-medical-cannabis/. E sad ja cu biti srecan ako nadjem bilo sta da valja za sada, samo da probam jer kazu da se rezultati vide veoma brzo. Meni je za sada najvaznije da eleiminisem njegovu hiperaktivnost i samodestruktivnost jer me zbog toga salju kod neurpsihijatra kako bi mu prepisali neke sedative, na sto necu nikako da pristanem.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
da, cena je previsoka, to je dilerska, plus ne znas sortu i poreklo, ti da licno uzgojis nece te izaci vise od 50€ za toliko (seme, djubrivo, zemlja) u autu.
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Za tih 400-500 eura možete kupiti svu opremu za indor i za jedno 3 tjedns krenuti. Za jedno 4 mjeseca možete imati pravu biljku za ulje. Ja se osobno u toj situaciji ne bih usudio vjerovjati dilerima....
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ako je situacija takva sa samodistrukcijom onda ima smisla probati al imaj na umu da ti nisu potrbne velike kolicine ulja jer za tu tezinu djeteta i doze koje su potrebne 5 ml ulja ti moze biti mjesecima taman dovoljno dok si slozis opremu i uzgojis si sam par vrsti koje bi ti mogle odgovarati...zapamti samo je jedan ispravan put a to je samostalni uzgoj jer jedino tako ces moci uz malo srece naci najbolju sortu za svoje dijete
 
01.09.2014
71
163
33
dobrodošao hnzero!
pogledaj i http://www.alexneedshelp.com/ , isključivo ulje pomaže.

Iz mog iskustva: nabavi za početak šta god možeš, npr. 10ml ulja (sa ispostavilo se visokim THC). dok to potrošiš nabavi opremu i seme sa što više CBD. može i 1:1, pa napravi svoje ulje.
Visok THC i verovatno nula CBDa je svejedno učinkovito. minimalno doziraj, 2 puta dnevno. puno dejstvo u glavi počinje nakon 1-1,5h ali na stavke kao što su bol, nervoza, krvotok, apetit, počinje odmah.
koliko god ti se učini da thc utiče na high deteta, ulje deluje na još milion načina i sve ide u korist lečenju. Naravno, kad mu daš ulje, trebalo bi da budeš sa njim i da "diriguješ".
Za moje dete sa cerebralnom paralizom ulje sa istim odnosom CBD i THC je dramatična razlika u delovanju, CBD daje neverovatnu stabilnost.

Srećno i što pre kreni sa uljem. Dok čekaš na ulje, daj mu i jestivo konopljino ulje iz prodavnice sa hranom neće da škodi. Zapravo, industrijska konoplja sadrži thc u tragovima, ali sadrži oko 1% CBDa plus sve ostale kanabinoide.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ulje nebi trebalo biti kvarljivo....kod mene stoji u kupaonskom ormaricu i imam nekih 2 ml koji su stari preko 2 god....al kao sto ti rece Power ubaci sliku da vidimo o cemu je rijec
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
12.09.2015
45
17
8
38
stavi fotku, moguce
Ne moze mi mobitel tako zumirati nazalost.. Stari samsung :zvezda:: Dlačice su bijelo sive i lako se sastružu i maknu sa površine. Ulje inače ima rad nakon sat i pol spavanje i žeđ

Kako napreduje lječenje ostalih na forumu? u mom slučaju karcinoma pluća uznapredovali stadij, trenutno nije napredovao nakon četiri mjeseca terapije uljem tri cetiri zrna navecer. Ne znam da li je to dobro već ako nema napretka...
 
12.09.2015
45
17
8
38
Probat cu jos dogrijat ali rijesio sam to tako da sam na vise kutijica rasporedio ulje tako da nije gusto na jednom mjestu koncentrirano i sada se vise ne pojavljuje

Ulje je dosta cvrsto i kuhano do nestanka svih baloncica
 

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
Upravo to I mene zbunjuje I cena od 2 €/litar. Nasao sam sad na netu kontakt od proizvodjaca pa cu pitati. Nije mi zao 2 € sto sam dao, nego bi mi bilo najlakse da kupim ovaj alkohol, da zaobidjem pitanja u apotekama