Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.11.2016
54
59
18
46
Ako imas u kapsulama samo rso ulje treba i masnocu pored uzet, kokosovo ili masleno ulje. Tu je problem, jer se kapsule sporo raztapljaju u zelucu. Tako da, kada uzme kapsule, posle oko sata vremena, tada treba uzet malu kasiku masnoce, kokos, masleno ulje.

Ali ja sam citala bas suprotno, tj da ulje ne treba uzimati na prazan zeludac...i najbolje je prije RSO ulja uzeti malo kokosovg ulja ili pojesti nesto masno.

A inace je mucnina propratna pojava. Kod mog oca cim je podigao dozu javila se mucnina.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Fora masnoce je, da se jetra bave razgradnjom mascobe i tako pustaju vise kanabinoida u krv. Bez uzimanja mascobe kod uzimanja rso ulja le toga previse jetra razgrade i to pokakas u wc. Tako dobijes manje kanabinoida u krv. Logicno.
 

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Moj otac sa kapsulama pomjesanim sa koko uljem nije imao nikakvih problema, uzimao je jednu prije spavanja i jednu nakon dorucka. Kada bi uzeo ovu ujutro drzala ga je sve do iz 13- 14 sati. Sada sa BioMixom funkcionira odlicno uzme tri preko dana i dvije prije spavanja i spava kaoo bebica! Meni je dosta dugo trebalo da se odlucim na izradu BioMixa i hvala mom mentoru Cillu koji mi je dao hrpu savjeta i konstantno odgovarao na moja pitanja!
Na ovom forumu ima hrpa predivnih ljudi koji su spremni pomoci onima koji nisu upuceni u ovakve stvari, i nemojte se bojati pitati, ljudi imaju ogromno znanje i iskustva u ovakvim stvarima.
Moj otac je po dijagnozi kirurga trebao umrjeti jos prosle godine, a evo danas sece sa svojim unucima i hvala Vam na tome!
 

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Zaboravio sam napomenuti da je moj otac nakon svake serije kemo isao na pregled i svi onkolozi su tvrdili da ne postoji alternativa za njega i da treba kemo nastaviti. Ali isto tako im nije bilo jasno (mi nismo nista pricali da koristi ulje) kako to da otac ima dobar apetit i da ga nista ne boli, cak je nabacio koju kilicu:)! Od kad ne ide na kemo osjeca se kao da nikad nije ni bio bolestan!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Svi znamo da je kemo to sto je ali ja ni danas nemogu nikome reci da ne ide jer i ta kemo na nekim ljudima je imala ucinak ali najveci problem je sto ljudi kupuju ulje i nikad neznas sta ces dobiti a iskustva ljudi koji su kupovali su malo reci razocaravajuca :( jucer sam sazano za ulje koje je prodano za lijecenje dijeteta i pregledala ga je osoba koja sama sebi uzagja i on nezna sta je u tim spricama ali ulje definitivno nije a placeno je 900 kn za 1ml i neznam sta bi rekao jer jednostavno nemogu zamislit kakva osoba to moras biti da tako nesto uradis :mad: da sam barem u mogucnosti da dodjem do te osobe da kupim to ulje sigurno bi mu bilo poslijednje koje je prodao:objesen:
 

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Ja sam osobi od koje sam kupovao ulje dao sigurno jedno 3000€ ,ali kad sam napravio svoje prvo ulje otac je odmah uocio razliku. Ta osoba me od tad nije uopce ni kontaktirala niti pitala zasto vise ne uzimam ulje od nje, 15 kapsula sa koko uljem izmedu 1500 i 2000 kn pametnome dosta!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koko13
23.04.2017
76
66
18
63
a u kapsulama ti je samo rso? Moj suprug je prije stalno bio polubudan, mamuran , uspavan... Sada je novi moment otkako je 10ak dana ili nešto više na gramu. Pati od nesanice, a javljaju se npr bolovi u dobhem dijelu ttrbuha. Grčevi. Probava. Nadam se da je to normalno iako sumnjam. Ulje bi trebalo sprečavati bolove i djelovati umirujuće. Ako sam dobro shvatila znalce s foruma od kojih puno učim.
Možda uljebzbilja ima previše sative iako proizvođač (navodno provjeren) tvrdi da je omjer 70:30. Sad mi je obećao napraviti 90:10 u korist indice.
Postajem sve stručnija u prepoznavanju kvalittze. Jednantura je bila grozna, rijetka, nije se stvrdnula ninu frižideru, puna praznih mjehurića. Razočarao me proizvođač u kojeg sam imala beskrajno povjerenje. Mislim da jebgrijeh prodavati bolesnom čovjeku, čovjeku koji se bori za život lošu robu samo radi zarade. Ali Bogbsve vidi i zna pa ne brinem.
Idemo dalje.
Kad sam se već raspisala, moram reći da mi sebpo prepiscibovdje na forumu proizvodnja čini jako teškom i komplicoranom Koliko caka i pitanja pa čak i međun ekspertima kako doživljavam dečke poput Cilla, Marconija, Sensi Stara, Maria i oprostite ako sam nekog izostavila. , Hazera, pa i tebe Rivas. Iz onoga što mogu pročitati vidim da nitko sa sigurnošću ne može reći danje to - to. Kako bih to inda mogla ja?!
Uglavnom, sad ima bolove u donjem dijelu trbuha. Valjda probava. Agonija ide dalje...
Help please!!!!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Djelovanje ulja je jako relativno i tu stvarno ima velikih razlika od osobe do osobe i samog ulja koje nabavljate...za primijer uzgajao sam istu sortu 3 puta i svaki put sam dobio razlicito ulje po dijelovanju a kad kupujete onda je tek nemoguca misija imati isto ulje duzi period...sto se tice bolova i nesanice to probajte rijesiti drugacijim tajmingom uzimanja ulja...recimo ako uzima vecernju dozu u 21 i onda nemoze zaspati duzi period pomijerite doziranj na 19 ili 20 h pratite sta jede i kad mu budu najgori problemi sa stomakom jer moze bito nesto i od hrane da mu napravi probleme u kombinaciji sa uljem koje mu sada ocito stvara odredjenu nervozu zbog kolicine koje uzima al to bi tijelo trebalo prihvatit kroz slijedecih 7-10 dana...jeli ulje iz iste sprice ili je presao na novu kad su poceli problemi?
 

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Negdje sam procitao, ali sad ne mogu naci na ovom forumu vezano za ostatak materijala nakon dva ispiranja sa otapalom! Mislim da je pisalo da se moze jos jednom taj ostatak isprati i da se dobije mala kolicina ulja koje je dobro za izradu kreme. Meni je ostala puna tegla toga pa sam mislio napraviti neku kremicu, ako netko zna sta o tome molim Vas da mi kaze!
 
21.03.2017
37
33
18
58
Koko,mene si ubrojila u eksperte?:idea:.Ja neman pojma ni sta san kupila ni od koga(islo preko 100 kanala)...
Samo znan koliko me je kostalo:crazyd:.
Sta se tice probavnih smetnji,poznajem dvije zene koje redovito od ulja imaju proljeve,pa stalno prekidaju uzimanje.
Negdi sam procitala da se kapsula razgradi u tankom crijevu,a ne u zelucu.
Mozda Koko da uvedes acidofil ili neki probiotik?
Ja san isto primjetila razliku u probavi-puno brzi metabolizam,sta meni odgovara.
I ako neko zna,neka mi kaze,kakvo je ulje u kombinaciji sa hormonima?Naime,pijem dvije vrste:eek:ne sta sam dobila od onkologa +za stitnjacu (izneredila je kemo...)
Inace,jucer bez nekih nuspojava,bez teskih nogu,jutros otplivala svoje...
Doduse, izgubila kljuc od kuce,ali ga i nasla.
Kaze muz kad san tako zblesana da ne iden u soping...Dobar pokusaj!:)
Za tako nesto tribalo bi mi puuuuno veca doza....
 
23.04.2017
76
66
18
63
Djelovanje ulja je jako relativno i tu stvarno ima velikih razlika od osobe do osobe i samog ulja koje nabavljate...za primijer uzgajao sam istu sortu 3 puta i svaki put sam dobio razlicito ulje po dijelovanju a kad kupujete onda je tek nemoguca misija imati isto ulje duzi period...sto se tice bolova i nesanice to probajte rijesiti drugacijim tajmingom uzimanja ulja...recimo ako uzima vecernju dozu u 21 i onda nemoze zaspati duzi period pomijerite doziranj na 19 ili 20 h pratite sta jede i kad mu budu najgori problemi sa stomakom jer moze bito nesto i od hrane da mu napravi probleme u kombinaciji sa uljem koje mu sada ocito stvara odredjenu nervozu zbog kolicine koje uzima al to bi tijelo trebalo prihvatit kroz slijedecih 7-10 dana...jeli ulje iz iste sprice ili je presao na novu kad su poceli problemi?
@mario339 sad kad razmislim, nije ista šprica. Ma tko bi to više pamtio.
Probat ću promijeniti ritam. Dajem mu svakih cca 8h, dakle, oko 7h, pa oko 15h, pa oko 23h
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Idealno bi bilo 5 doza u 24 h ali ako vam je problem onada rasporedi na 4 doze bit ce mu lakse za podnijeti a veca je ucinkovitost jer kanabioidi u krvotoku se razgrade nako 4-5 h tako da ako uzimas svaki 8 h ostaje ti po par sati izmedju svakog uzimanja da u krvotoku razina kanabioida je minimalna sto nije bas idealno rijesenje
 
23.04.2017
76
66
18
63
ajooj, već sam složila u tri kapsule po danu. A niš, za tjedan dana kad ću ponovo kupovati i stavljati u kapsule, 1g ću podijeliti na 5 kapsula, odnosno, 12 zrna riže u svaku...Meni je gram 60 zrna.
Hvala na savjetu, možda to napokon bude bingo ;)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Nestavljas zrna rize u kapsule vec odredis kolicinu koja ti je potrebna da napunis kapsule...naprimijer ako zelis 1g dnevnu dozu onda za 10 dana ako bi isla sa 5 kapsula ti je potrebno 50 kapsula i ako koristis velicinu 00 onda je po kapsuli je 0.9 ml x 50 kom je 45 ml...sad kad znas potrebnu kolicinu kreces sa mixanjem a u tvom slucaju ja bi uzeo 10 ml canabis ulja i 35 ml kokosovog i to sve ubacio u neku manju bocicu koju mozes lagano zagrijavati pod mlazom tople vode da odrzavas toplim i muckanjem ces lako sjediniti smijesu koju stavljas na 24 sata u zamrzivacu i poslije iz bocice uzmi u spricu sa kojom ces lako puniti kapsule a ako zelis raditi bio mix lako si narucis etericna ulja i umijesas u smijesu ;)
 
23.04.2017
76
66
18
63
Čak se ne čini komplicirano. Hvala ti puno. Svakako ću probati tako. Nego kaj ne treba i suncokretov lecitin ili tako nešto za bio mix uz eterična ulja?
I mogu sve to nabaviti u tjedan dana?
 
21.03.2017
37
33
18
58
Etericna mozes nabavit u biljnim ljekarnama,bio bio,bio planet...Dva sam cak nasla u DM-a. Ali ja lecitin nisam nigdje pronasla,narucila mi ga je prijateljica preko interneta,stigao je u roku tjedan dana ....
Skuplja postarina od lecitina,sve skupa oko 120kn.