Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Trihomi jesu smola. Ako je smola u suhome stanju teze je rastopis, a u mokrome jako brzo.
Ako vrhove stavis u zamrzivac i kasnije natapas otopalom ne dobijes vise smole nego manje klorofila. To vazi za etanol. Kod benzina nije potrebno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Eysanuna

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Evo drustvo slike ambalaza! Sa ovim med. benzinom sam ulje radio vec dva puta i sve je bilo ok. Kao sto je Cill napomenuo na dnu posude od rice cookera mi je ostalo onako malo gustog i to sam pocistio sa koricom kruha i pojeo drugi dan oko 10 h ujutro . Moram napomenuti da je to bio moj prvi doticaj sa uljem i tek sam dosao k sebi drugi dan popodne:zvezda::. E sad iduci put sam mislio raditi sa ovim apsolutnim etanolom, ako to nije dobro za ulje da li da radim opet sa med. benzinom posto mi je on dostupan za cca 55 knili mi mozda netko moze reci gdje kupiti taj bio etanol u ZG i siroj okolici?
 

Prilozi

  • 20170630_181153-800x600.jpg
    20170630_181153-800x600.jpg
    70,6 KB · Pregleda: 33
  • 20170630_181242-800x600.jpg
    20170630_181242-800x600.jpg
    102,4 KB · Pregleda: 33
  • 20170630_181251-600x800.jpg
    20170630_181251-600x800.jpg
    81 KB · Pregleda: 34
  • 20170630_181305-800x600.jpg
    20170630_181305-800x600.jpg
    76,7 KB · Pregleda: 34
  • 20170630_181322-800x600.jpg
    20170630_181322-800x600.jpg
    82,5 KB · Pregleda: 30
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Evo drustvo slike ambalaza! Sa ovim med. benzinom sam ulje radio vec dva puta i sve je bilo ok. Kao sto je Cill napomenuo na dnu posude od rice cookera mi je ostalo onako malo gustog i to sam pocistio sa koricom kruha i pojeo drugi dan oko 10 h ujutro . Moram napomenuti da je to bio moj prvi doticaj sa uljem i tek sam dosao k sebi drugi dan popodne
To sto te puklo je samo dokaz da u ulju ima dobar % THC-a, ali da bi isti delovao kao lek potrebna je i hrpa mapiranih i ne mapiranih kanabinoida...singerija, medjusobno-dejstvo.

Kvalitet ulja procenjujes na osnovu med. rezultata koje dobijas, sve ostalo je toliko sporedno da nije vredno diskusije. Ako imas klinicki vidljiv rezultat iz ta 2 puta, ne vidim zasto bi bilo sta menjao? Ako nema rezultata, onda su promene neminovne u vise segmenata.

O rastvaracima koje ne poznajem ne bih (mnogo toga mora da se prouci do u detalj), ali secam se sta je meni na pocetku bilo bitno. Na pr zanimalo me sta se desava sa onim restom na odredjenoj temp., sto savetujem svakog da detaljno prouci. E sad, koliko koji rastvarac otopi razlicitih kanabinoida (pogotovu onih koji nisu mapirani) to niko ne zna. Ali se drzimo osnovne cinjenice: ulje koje daje rezultat je DOBRO, dok je totalno nebitno kojim rastvaracem i kojom metodom je isto i proizvedeno.
 
21.03.2017
37
33
18
58
Ej,ekipa!
Evo da prijavim: u kutijici u kojoj sam dobila ulje,ostalo je na dnu onako malo zalipljeno.Poslusala sam savjet,sinoc malo prije ponoci pomazala to sa korom kruha i konacno je bilo reakcije!
Oko 40 min. nakon uzimanja,usta su mi se pocela sama smijat
:).Smijala san se oko glave,na sav glas,sama sa sobom...
Jos mi se smije kad se sitin.
Nakon sat vrimena sam zaspala ,ali sam se po noci jednom digla i bila osamucena.
Jutros sam sve do popodne bila nekako zbunjena,isla san na postu,podigla na bankomatu 600 KN vise nego sta sam tribala i jos san se cudila sta mi bankomat daje viska...:cool:.To moj mozak nije moga shvatit.:D
Onda sam u ducanu pola sata trazila karticu,bila je tamo di je nikad ne stavljam:zvezda::.
Eto,sad san ko prava narkicka.
Sutra cu dodat kapsulu ujutro,danas nisam jer me drzalo od sinoc.

Koko,ne javljas se...Kakva je situacija?
 
23.04.2017
76
66
18
63
@Rivas ljubomorna sam na tvoju nasmijanu reakciju Neku večer sam i ja probala, kao, smanjit ću stres...uglavnom, za sat vremena vrtiglavica, omaglica, trnci i kaj je najgore - paranoja. Kao, ja sam onesposobljena, a zamisli da njemu nešto zatreba? kako ću mu pomoći?
Pa sam išla pod hladni tuš, pa svašta nešto. Jela, pila vode...jedva zaspala. I probudila se s glavoboljom. Ništaza preporuku.
A što se mog boljenog tiče, guramo nekako. Jedan dan se ponadam ozdravljenju, drugi dan skroz pesimiatična. On, Bogu hvala, nema bolove, bistar je uglavnom, osim kad se zblenta ili kako in kaže, kad proradi njegova rupa u glavi. Nije svjestan svoga stanja niti misli da možebitno broji zadnje dane /mjesece...

U krevetu je skroz. Hoće li čudom ustati? Stalno 'lupam glavom u zid' jer bih vratila život u rikverc. A ne ide

@Rivas želim ti sreću i neka smijeh što dulje traje. Pratim te
 
21.03.2017
37
33
18
58
Koko,svi navijamo za vas,puno bi nam svima znacilo da se izborite.
Bila sam u tvojoj kozi prije desetak godina i tocno znam sta prozivljavas.Moja se prica zavrsila odlicno,al je kostala mene zdravlja.A bila sam bezobrazno zdrava,i prehlade su me zaobilazile!Zato savjet i tebi i svima na forumu koji se brinu za svoje druge polovice-mislite na sebe(koliko je moguce),nadjite ispusni ventil,inace ce vam cijeli ovaj stres doc jednom na naplatu.
Kao neko ko je bio na obje strane(njegovatelj,bolesnik),mogu vam rec da mi je 100 puta teze i stresnije bilo strahovat za zivot moje druge polovice,nego sta mi je zbog sebe .A nije da se ne volim!:p
Isto kaze i moj muz,ono sta je prosa(a bilo je gaaadno), nije nista prema ovome sta je sa mnom prozivija!
I tako-ja strepim za njega,on za mene...
Drzimo se zajedno ko Ivica i Marica...:)
Umjesto da udremo brigu na veselje,ionako ne mozemo nista prominit!

Ono sta san naucila-stvari ne moraju bit tako crne ko sta na prvu izgledaju .I svako je slucaj za sebe.I zato trebas virovat da ce se i ovo tvoje zavrsit dobro.Jer moze,iako to sad tako ne izgleda.

Btw,popila san po prvi put i ujutro kapsulu,prije sat ipo vrimena.Malo sam omamljena,noge su mi teske,ali mogu funkcionirat.
I nije mi nista smisno!:(
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ili previse sative ili nedovoljan broj amber tihoma(nedovoljno zrela biljka) pogotovo glavobolja nebi trebala bit ni kod indike ni kod sative ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: IS80

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako se brinete za dragu bolesnu osobu, trebate misliti i na sebe. Sta to znaci.
U vama se sakopla nemoc, stres i brige. To je normalno, samo je velik problem jer takvo stanje nosi posledice. Depresiju, slabe osjecaje, navucete koju bolest.
Sta mozete napravit. Jedna stvar je vlestiti uzgoj. Jako terapevtsko deluje a druga stvar je, pocetek konzumacije vutre, posenje, vaporiziranje i oralno uzimanje ulja.
Kod pusenja, vaporiziranja je efekt vutre jako brz, za 10-15 minuta a kod oralne konzumacije za 1-1.5 sati okvirno. Sada,koliko uzimat. Pusenje, vaporiziranje, 4-6 dima i pocekas 20 min. Tada vidis koliko te radi i ako ti je premalo, onda jos par dimova. Treba imati naumu, da ste pocetnik i zlato pravilo je, manje je bolje. U 7 dana dobijes nesto tolerance na thc i mozete laganini pojacat dozu. Kod ulja treba oprezno, ako vas fino ne radi smanjite dozu. Koliko. Tokom dana 0.1-0.3g ulja a uvece jace, 0.2-0.4g. Najlakse je uzimat biomix kapsule, s time sto umjesto 10ml rso ulja uptrebis 5 ml rso ulja ili 3 ml rso ulje za pravljenje biomix kapsula. Treba vam biti ugodno tokom dana a uvece uzmes dve biomix kapsule, da se dobro naspavas.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Samo da pojasnim, i sativa lijeci, ali nije za ulje u vecoj kolicini jer joj je rad takav da te napucava energijom (moze i paranojom) i onda umjesto da spavas ti si budan ko sova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni
23.04.2017
76
66
18
63
I ja sam posumnjala na previše sative...ali moj bolesnik dobro spava pa nisam sigurna. što bih mislila.
A to da se osjećam dobro, ne sjećam se kako to izgleda
Hvala vam što ste tu. Jedini ste kojima se uopće jadam. Inače sam prema van 'žena stijena'
@cill Gdje da uzgajam? Doma? Čini mi se jako komplicirano. Čitam postove i divim vam se. Pravi alkemičari. Ja sam tu tabula raza

@Rivas S tvojim duhom i borbenošću uopće ne sumnjam da ćeš biti ok. Samo naprijed!

@Sensi Star Hvala Bogu da i sativa liječi ako je o tome riječ.
 
Poslednja izmena:
31.08.2016
18
31
18
59
@Koko13 Ako je neko bio totalna tabula raza, onda sam to ja...Pocetkom septembra prosle godine sam pocela da proucavam ovu materiju, bukvalno sam sedela za racunarom 20h dnevno, nisam mogla da spavam, bila sa pod uzasnim stresom i potpuno ocajna...i za mene je ovo bilo prava naucna fantastika. Imam relativno mali stan, nemam viska sobu, a ni prostoriju gde bih mogla da stavim box...zivim sa dva odrasla sina koji takodje nisu imali pojma o svemu ovome, cak su se i protivili mojoj ideji da pocnem svoj uzgoj. Znaci, prepreka na sve strane. Mozak mi je radio 200 na sat, bila sam van sebe...Onda sam resila, pomerila sam frizider i stavila ga na sred kuhinje (sto je naravno katastrofa i estetski i funkcionalno), saopstila sinovima svoju neopozivu odluku (uz komentar da nema dovodjenja drustva, devojaka itd) i pocela...Krajem septembra sam imala i box i semenke, a kad su one pocele da rastu...ja sam pocela da spavam. Pravila sam, naravno, greske, kupila sam gomilu nepotrebnih stvari jer i nisam znala cemu sta sluzi, ali taj osecaj koji imas kad ih gledas kako rastu, kad brines o njima (a nisu previse zahtevne) je toliko terapeutski i znacajan da sam po sebi mnogo vredi. Da ne pricamo da na kraju dobijes pravi lek od svojih biljki.

Cill je potpuno u pravu jer stalno insistira na samostalnom uzgoju, a ja sam, zaista primer da je to stvarno moguce, jer ako sam isplivala ja, moze svako. Zato, samo napred!:)