Kloniranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
ta je tužna vrba puna auksin hormona
tj da li ćeš kupit prašak ili clonex gel ti je isti k.
recimo ja to radim kad sam mjesecima na selu pa mi se ne da do grada kupit gel
 
21.08.2008
46
8
0
43
Evo jedan savjet sto se tice kloniranja: Mladice ili klonove namočite u med,bilo koji,prije stavljanja u zemlju...
Ne cijelu naravno nego samo onaj dio koji ide u zemlju,znaci, cenat-dva...
Radi,provjereno!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@
21.08.2008
46
8
0
43
Ekipa,samo mali savjet... Ako vec nemate razne gelove i praškove za kloniranje,ne kupujte ih...
Uštedit cete si novce ako mladice za sadnju umočite u MED,najobicniji,bilo koji med,znaci oko 2cm i onda taj kraj(ne valjda listove) samo stavite u zemlju i dogodit ce se,provjereno,makar kod ovih "naših" biljki dosta ovisi i o sorti,al vjerujte,vrijedi probat...
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
imported_-ww- je napisao(la):
prilicno mi je hitno ako netko zna ...
Gdje nabaviti hormonski prasak gel ili nesto za klonove?

Bio sam u zrinjevcu , žitnjaku , mbm-u , bauhausu , baumaxu , pevecu

gdje vi to kupujete?

Isto tako na tim mjestima nisam nasao ni rockwool
pa tu se nista nemoze kupit :/

***********
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
imported_-ww- je napisao(la):
prilicno mi je hitno ako netko zna ...
gdje nabaviti hormonski prasak gel ili nesto za klonove?
pretpostavljam po ducanima da se radi o zgb-u, pa ako je, ja sam kupio u poljoprivrednoj apoteci na dolcu, iako bi u svakoj trebalo bit...


imported_-ww- je napisao(la):
isto tako na tim mjestima nisam nasao ni rockwool
pa tu se nista nemoze kupit :/
kategoricki odbijam vjerovat da u bauhausu ili baumaxu nije bilo rockwool-a, ili ti OBICNE KAMENE VUNE. samo ukljucit par mozdanih vijuga, i otic na odjel gradjevinskog materijala a ne vrtni centar. i da, u baumaxu ima i onih kokosovih "pilseva" (tj tableta) koje su po meni odlicne za klonove i/ili klijanje...


uf uf.. tek sad vidim kolko je star taj post koji smo quotali... pardonisem se.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
ljudi prvi puta idem na kloniranje i kupio sam od planetelle rhizopon I ...jel mogu s njim ili moram kupit dvoju kako je tu kolega kupio? piše za lisnate i zeljaste reznice......
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
hvala brate....pročitao sam to....ali ne znam da li je dobar rhizopin 1 ili trebam dvojku, ili je to sve isto.....
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
Valja! Sve što je za kloniranje valja :D
Osobno koristim od plantelle neokor II za kojeg su svuda rekli da ne valja za vutru, loše korjenje raste itd. Dok se meni pokazalo odličnim! Neokor II je za poludrvenaste biljke, tvoje je za zeljaste ( I - zeljasto, II - poludrvenasto, III - drvenasto) i vjeruj mi bit će super ukoliko budeš pripremio klon kako treba. Evo zanimljiva slika, dogodilo mi e to da sam malo umočio u neokor II, za 5 dana vidjelo se korjenje u čaši (plastićna obićna čaša od 2deci), no zanimljivo je sljedeće, grana od lista koja je dodirivala vlažnu zemlju također se zakorjenila...
Evo slika:



Uploaded with ImageShack.us


Za sve koji traže sredstvo za kloniranje, ono se nalazi u poljoapotekama
neokor II me izašao 35kn a imam ga za recimo 100 klonova. Jako je i brzo korjenuje :) (u idealnim uvjetima 4,5 dana)
vjerujem da je neokor I za zeljaste nešto jeftiniji onda.. ali za par kuna razlike bolje nešto malo jaće uzeti ;)
pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@
05.04.2012
12
0
1
48
svo vreme trazim po forumu i nikako da naletim na jedno pitanje, a opet ko zna mozda i nisam procitao bas sve teme :),
da li se moze sa fem biljke uzeti klon?
i da li je neko probao da uzima klon sa automatika?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
naravno da mozes sa fem. biljke uzimati klon, nema ni jedan razlog da ne moze... moze i sa automatika ako ti se lepo razvije u toj kratkoj vege fazi pa ako imas sta da skines
 
05.04.2012
12
0
1
48
ovo za automitike sam i kapirao da je tako ali za fem mi nikako nije bilo jasno, vidim niko nista ne govori na tu temu a i par videa sto sto sam gledao (o *********** jedan ovde na sajtu konkretno) video sam da lik proverava preko klonova pol biljke pa mi nije bilo jasno, vidi se da nije amater a gubi vreme sa proverom pola (stavio na klijanje po jednu semenku ww i ak47, ispale obe curice ali da nisu izgubio bi 2-3 meseca), razum mi govori da bi trebalo da je ok ali zbunilo me to, sumnjam da bi mu pored sve one opreme u koju je ko zna koliko ulozio par eura bilo problem za fem seme, u svakom slucaju hvala i pozz
 
17.11.2009
2
0
0
38
zdravo;imam problem sa klonovima;do sada mi je sve dobro islo sto se tice kloniranja od jednom pocelo je da se pri dnu stabljike gde trba da izlazi korenje stvaraju neke dzombe kao da je koren krenuo pa se sve prilepi i bude kao neka grudva umesto korenja.oni su odozgo lapi stoje tako nedeljama ali retko koji pusti.da li je to moguce od previse vode ili sta vec.probao sam i promenom hormona i bez hormona i u rockwall i jiffi i u kuglicama i hidroponski i bobbleponic(tu mi se stvaraju neke bale po dnu korenja i te ''grudvice '' i neznam vise sta da radim da ih povratim .imao sam skoro 100posto uspeha sada nista.molim te za pomoc ili nekoga ko bi mogao da mi pomogne prelistao sam i pregledao sve nigde reci o necemu tako slicnom.unaped hvala
 
06.08.2013
20
3
3
Pozdrav uzgaivacima
dali biljka treba da ostane jos u vegetaciji posle uzimanja klonova ili moze odma da se prebaci na cvetanje?

I jos jedno kratko pitanje
Dali moze biljka iz feminiziranog semena da postane hermafrodit?
Unapred hvala
 
06.08.2013
20
3
3
Pozzz
Hvala na odgovoru. . .
Imam jos jedno ?
Kolika je potrebana minimalna jacina svetla, recimo za 4 biljke koje ce biti non stop u vege fazi?
Vremenski sam ogranicen rado bi procesljao forumom, pa izvinjavam se sto ovako postavljam ?
Unapred hvala
 
06.08.2013
20
3
3
Dali ce biti neki problem ako su te 4 biljke, privremeno prebacene (za period do nekih nedelju dana)sa 400w CFL u box za vege na stednu 25w. A da kazem da su klonovi vec spremni. . . Kako ce to uticati na njih?
Jos jednom hvala