Kloniranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.06.2008
1
0
0
36
OGRAZ,veoma dobro pitanje,ne znam koliko to utice na samo zakorenjivanje...ali ako skidam klon sa outdoor biljke ja ga skinem posle-podne.Mislim da je bolje uzeti posle-podne zbog samih procesa koji se odvijaju u biljci...mada ipak treba pronaci u knjigama da li to utice,zasto i koliko!!Bolje obrati paznju na razne bube kada uzimash klonove jer mogu da naprave velike probleme.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Malo sam guglao glede toga prijepodne ili poslijepodne i na nekoliko mjesta nasao da je zbog hormona kroz biljku i zbog vode u biljci koje je vise, bolje uzimati klonove ujutro. A popodne je bolje uzimati jer je vise secera tj energije akumulirano u biljci. Glasam za popodne.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Jel bed ak pretjeram s praskom za kloniranuje?
Tipa ak mi se slucajno izlilo malo vise u casicu di je klon? :D
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
cuj nebi trebalo biti nista ionako ga moras dobro namociti u prah tako da kad dodje u kontakt sa zemljom ili rockwool-om ili nekim drugim supstratom da ga i ostane malo na stabljici di si ju gulio ...
 
28.11.2008
3
0
0
41
ljudi, zaboravljate da i proizvodjaci tih hormona zele zaraditi, a jos vaznije, da je trava kao svaki korov- stagod ucinili, primit ce se...
nase bake su klonirale africke ljubicice (koje su mnogo osjetljive) bez ikakvih hormona, sta mi sad kompliciramo?!
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
@paranoid pa šta ako žele zaraditi zaboli me a vjerujem i druge ja znam da ide brže sa hormonom i nije tu bezveze po tvome što pa i biljka se može odraditi bez gnojenja pa šta nećemo kupovati gnojivo jer oni žele zaraditi šta lupetaš ti...
hormon za stimuliranje rasta korjena nije neki marketinški trik kao što kažeš da je ... definitivno ubrzava i olakšava sam proces kloniranja nije skup košta oko 40-50 kn i traje vječno za stotine klonova tako da o čemu pričamo mi ovdje ???

EDIT: moj put od klona do male biljke* je 7 dana a baš me zanima koliko je tvoj :icon_smile:
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Imam ja nekoliko pitanja za vas sve!meni se osobno najviše sviđa ona tehnika od univesal flow-a s vodom i grijačem akvarijskim i pumpom za kisik,ja imam grijač i pumpu i onu mjehuričnu zavjesu,ne kamenčić koji pravi mjehuriće nego 45 centimetara dugačku cijev koja ima masu rupica i pravi mjehuriće,ali pumpa je dosta mala tako da to nije neznam šta jako bacanje mjehurića,ali ima ih svugdje,imam gnojiva za cvijetanje s (NPK)-(4-8-7) i upravo sam dobio 2 litre hesievog fosfor plusa kojem je ratio (PK)-(8-4) i sad me zanima jel ja kad uzmem reznice mogu da ih namačem u rastvoru tog fosfor plusa,i koliki bi on trebo bit pošto ide 25 mililitara na 10 litara vode ili mogu u tu kantu u kojoj če bit reznice i pumpa za kisik dodat tog fosfora ili tako nešto pošto kod nas u hr nema slavola!imam 3 cfl lampe od 25 wata spiralne 6500k to bi trebalo bit dovoljno za odradit te klonove i imam gel za kloniranje isto od hesi-a pa me isto zanima jel bi trebo i namočit klonove u taj gel pa onda u vodu ili kako?ajd pliz nek mi netko složi proceduru s ovim stvarima koje imam kako bi napravio desetak klonova da to i ja više naučim,:sadbanana:ajd molim vas ljudi pliz pomozite,imam i tresetne paletice,al opet kolki mora bit ph vode dal ju moram obrađivat sve me to zanima a znam da ima ljudi koji to znate pa ako se nekom da opširnije napisat sve što zna,od temperature,vlage,provjetravanja,svjetla,gnojiva,hormona i svega toga,ja sam čito i čito i uvjek me zbuni nešto što nemam i neznam šta drugo da upotrijebim,sad imam sva ta sranja i sad mi objasnite molim vas kako!plizzz
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Svaka čast al si previše čitao pa si prepucan informacijama.Ajde otkini 10ak klonova i ubodi ih u vodu i vidi kako to sve ide na način koji ti se čini ispravan pa češ onda skužit kako najbolje iskoristit taj arsenal šta imaš.Teoriju znaš,sad daj prakse:vb_kez:
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
iz licnog iskustva jednostvno i brzo..
recimo da si reznicu katnuo kako treba i odakle treba.

Predhodno pripremis sitno sitni pesak pomesan sa coco ili nekim supstratom(vise peska)
i celofan za pokrivku. Ja koristim cel.od cigareta i kao posudu i kao pokrivku. (smeta korenu svetlost-da,ali za toliko veruj mi NE)

reznicu umocis u gel,pobodes u podlogu,prekrijes celofanom,stavis pod sijalicu na par cm-a.. i za 5dana komotno presadis ili sta vec.
bitno je da voda ne isparava nego podparava. zato koristis celofan,kesu,plasticni poklopac ili sta god. dovoljno je da katnes cosak pokrivke ili napravis par rupica iglom radi ventilacije.

Ranije sam koristio sl.tehniku kao sto ti planiras..ali im je trebalo da okorene i preko 2sedmice
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.690
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
[youtube]Vy2pSGgnlq4[/youtube]

Navlazis kocke ... ph bi trebao bit izmedu 5.5-6.5
Najbolje je da kada odrezes granu s majke da ju odmah stavis u neku posudicu s vodom i onda jos odrezes doljnji dio pod 45 stupnjeva ...zasto u vodu ? da ti zrak nedode u kontakt s biljkom jer kada se to dogodi ...jbg puska...
kada napravis rez od 45 stupnjeva ...umoci u hormon tj. gel za kloniranje i umetni u rupicu u vuni ... sprcaj redovito drzi vlagu na 90tak %....
tako ja radim
a mos i ovako kako ti lik pokazuje ....

PS. poslje ovog videa ...naravno otvori ti se jos 30 opcija ...primjera ... zato youtube , google ...pa praksa....
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
iz licnog iskustva jednostvno i brzo..
recimo da si reznicu katnuo kako treba i odakle treba.

Predhodno pripremis sitno sitni pesak pomesan sa coco ili nekim supstratom(vise peska)
i celofan za pokrivku. Ja koristim cel.od cigareta i kao posudu i kao pokrivku. (smeta korenu svetlost-da,ali za toliko veruj mi NE)

reznicu umocis u gel,pobodes u podlogu,prekrijes celofanom,stavis pod sijalicu na par cm-a.. i za 5dana komotno presadis ili sta vec.
bitno je da voda ne isparava nego podparava. zato koristis celofan,kesu,plasticni poklopac ili sta god. dovoljno je da katnes cosak pokrivke ili napravis par rupica iglom radi ventilacije.

Ranije sam koristio sl.tehniku kao sto ti planiras..ali im je trebalo da okorene i preko 2sedmice
 

Pikavac

Aktivan Član
29.07.2008
65
13
0
63
:icon_mad:bok ekipa trebam hitno maknut biljke jer ce skoro pocet cvijetat.....e posto im je korijenje zapleteno..sjetio sam se hormona ...al ja ih trebam preselit po pola ak moze il cak cijelu ju odrezat znam da zvuci ko sf al to cu napravit samo me interesira kaj je bolje onda kupit citam da ima i gel i prah e za moju metodu bi isto ju kresno popola i pod 45 i rezovi......i brijem gel ..moram probat jedino mi to ostalo od ideja....a pirati samo kaj ju nisu popapali...veliki problemi.....zato trebam neku fuckin metodu za preseljenje .... daj neke pametne komentare
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Zeleo bih da okupim ljude koji imaju bar malo iskustrva sa kloniranjem kako bi zadrzali sto duze u zivotu kvalitetne vrste nase najvoljenije biljke.

pitanja su:

Koje je najbolje hormone pokoravljanja koristiti?
Gde se mogu naci hormoni pokoravljanja?
Kada je najbolje uzeti pelcer za klon?
Kako se uzgaja klon?
:watchplant::watchplant::watchplant::watchplant:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.458
163
Probao sam pre mesec dana da kupim hormon rasta u poljoprivrednoj apoteci i u nekoliko njih ga uopste nemaju . Ako neko zna gde ga ima u Serbiji nek napise .

Inace kloniranje nije bauk , moze i bez hormona :)
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
nije kako kazes " bauk" ali ako dam za 5 semena 70 e, ne bih da se igram. Gledao sam neke tutoriale o kloniranju, tamo klonove stavljaju u zatvorenu providnu kuriju, i greju korenje.

Sta znate o tome? I koliko je vazno da klonovi budu na zatvorenom
 
05.08.2009
8
0
0
33
moracu da postavim par pitanja i bio bi zahvalan ako bi mi neko odgovorio, pa da pocnem,dali uzimanje klona sa biljke utice na nju... manji prinos,visina? i za koliko vremena otprilike treba da zavrsi sa cvetanjem jedan klon? i moze li klon da se uzima sa outdoor-a? mnogo pitam....ali sta cu kad ne znam a zanima me :)))
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Pitanja su ti malo neartikulisana al dosadno mi pa da probam odgovorit kad niko nece.

Dal utice uzimanje klona na prinos i visinu u principu ne,e al to opet ovisi u kojoj fazi tj. kolika je biljka i koji dio uzimas i u Ako je u pitanju jedna sporedna grana nema neki uticaj,ako je vise njih biljka ce rast u visinu,ako uzmes glavni vrh ice vise u sirinu.I nakraju sad to opet sve ovisi o vrsti i duzini vegetacije..blablabla
Drugo pitanje je cudno al ajd..recimo 10-ak dana da se primi poslje je do tebe koliko ces ga drzat u veg.a mozes odma na12/12 ako je indoor naravno.Znaci da zavrsi min. bi bilo2,5mjeseca do par godina.
Ovo trece nisam probo a nevidim razlog zasto nebi moglo,mozda bi im trebalo malo duze vremena da se prilagode na rasvjetu al mislim da to nije neki problem.


Nego citam ovo sto se pise o kloniranju i sve to stoji a i sve je to relativno.Samo bi dodao iz svog iskustva da duzina klona i nije toliko bitna vec debljina(isto ko sa penisom).Brze ide s praskom a moze i bez.
Poanta je sta se klonira-sorta.Npr. onaj sour jack sto su davali kao poklon iz aliena mozes u gowno zabit i zaboravit na njega za desetak dana on raste.Dok npr.bluebeery uz sve titranje,prasak,prskanje,odrzavanje temperature,picke matirine,nece pa nece,a sve uradjeno po PS-u.:eek:hno:
 

Natural

Aktivan Član
18.10.2009
48
9
0
42
cito sam metodu od jednog tipa iz nemacke on to radi ovako:eek:bjasnjava da drvo "tuzna vrba" poseduje hormone u sebi koje ubrzavaju rast i stvaranje zila.
tako je i poznato da se grana vrbe veoma lako prima samo je zabodes u vlaznu zemlju! znaci uzmu se u leto zvece mlade grancice (ne treba stediti) lepo se izseckaju na komadice oko 1 cm.
stave se u teglu sa vodom, poklopi se i to sve neka odstoji 24 sata.
potom se procedi tecnost koja sada moze da traje do 2 nedelje. nakon uzimanja klonova odmah se stavljaju u tecnost i u isto vreme se umacu "Jiffys" u tecnost da bi je fino upili oni. odma se klonovi bodu u "jiffys" procedura je u stvari ista kao obicno kloniranje samo sto je razliku u nabavljanju te tecnosti. tip to lepo dokumentarise sa fotkama i garantuje da to radi! ubedio me uglavno :))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo