Koji strani jezik govorite ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Sorry, ali Enohijanski je jezik koji ima i svoju gramatiku, i sintaksu i sve šta jedan jezik treba imat da bi bio jezik.
Jebiga, ali i ja ga još učim. Komodno ga se nože stavit u istu grupu kao i Latinski.
Tako, je da to govorin iz zajebancije, ali se ne zajebajen :icon_wink:
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Matematika je jedini jezik koji je tcru i koji nam moze posluziti za razgovore sa svim bicimaaa... A od ovih nize klase govorim Hrvatski (koliko toliko), Engleski, Slovenski (razumijem), NJemacki (skoro pa razumijem),... ...

P.S. I da shamaneeeeee Njemacki je tako industrial da to nije normalno ali i zagorski onaj trdi bi bil industrijal isto...

EDIT: Da bar svaki covjek govorio razlicitim jezikom hahaha koaj bi to komedija bila...
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
Vutragenjo je napisao(la):
Ukoliko neki nastave da se glupiraju oko nastanka srpsko-hrvatskog jezika dobice ban a ovu temu cemo zatvorit. Do sada nije bilo frke koji jezik pricamo samo da se razumijemo.

samo da nebi netko krivo shvatio mene boli ***** jel to 1 jezik ili 10... a ja sam samo odgovorio jer mi glupo prisvajat jezike... inace su jezici u skupini slavenskih jezika izuzetno slicni, vise nego jezici unutar vecine jezicnih skupina... ovako tko ih ne zna tesko da ce ih razlikovati ....peace :leafblunt:...
. .........
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Šaman Šandor je napisao(la):
Ruski za black metal, nekako je grub i glasan

Ruski u metalu zvuci fantasticno. Inace ne slusam tu glazbu, al provjeri bend "Slot", imaju svoj majspejs, prejebenica. Takodjer nemora bit toliko grub, ruski (electro)pop sa zenskim vokalima mi je nesto preorgazmicno.
 
22.10.2007
0
1
0
37
hehe tek sam sad vidio temu znam ballkanski i engleski i jos nesto malo arapskog jer sam zivio tam...volio bi naucit tam neki juznoamericki jezik =)))))))))))))
 
08.06.2008
39
1
0
36
Njemacki - odlicno
Engleski - dobro
Francuski - skontam svaku 3-4 rijec
ove nase balkanske mogu sve uhvatiti al maternji jezik mi je Bosanski zato sto stari ne dolazi do rijeci.. :D
Filoloska gimnazija ne moram nista vise reci
Jah kontam nesto sad dosta stranaca mi je reklo da pricam strane jezike sa nekakvim svojim slengom i cudnim naglaskom...

npr. Engleski kao Rusi
Njemacki kao Turci...
:D
ali glavno je da se mi razumijemo...Blunt? :D
YESSS
 
01.02.2009
0
6
0
38
ma engleski ono skolski haha sto se moglo sabrat iz osnovne i srednje xD
a njemacki... hmmm ne znam ni sama kak ga znam, al ga znam, vidis sad sam dovela sebe samu u zbrku sa samom sobom o_O nemam pojma kak sam naucila njemacki xD omg wtf
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Stoned je napisao(la):
Jah kontam nesto sad dosta stranaca mi je reklo da pricam strane jezike sa nekakvim svojim slengom i cudnim naglaskom...

npr. Engleski kao Rusi
Njemacki kao Turci...

Ja mogu engleski pricat s ruskim, britanskim, irskim, njemackim, australskim, njujorškim, stereotipnim "ghetto" crnačkim, USA juznjackim i spanjolskim naglascima (s raznim stupnjevima uspjesnosti :D)
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
talijanski naj znat...odma se razumije 70% portugalskog...španjolski bi mi bio želja naučit, iako me ono njihovo š koje vuku po jeziku i koje tako šušti u naglasku totalno provocira :D njemački nešto se razumije, iako ta gramatika njihova je užas s tim glagolom na kraju šta ispada totalno neprirodno :D
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
oš reć, što totalno neprirodno ispada :icon_lol: heheh ... ma nije, aj, tako mu to paše ... a inače, svaki jezik je tako - što ga više/bolje znaš, to ti je draži - meni je njemački u srednjoj bio odvratan - ona, kako bi rekla Sylvia Plath, 'trnovita slova', i onaj neki naređivački ton koji će nas vječito podsjećati na Auschwitz - čemu je, naravno, kriva televizija pa će ove sad generacije možda više podsjećati na Rexa - ali kasnije, kad sam upoznala ljude 'iz ekipe' i čula kako ga oni spikaju, pa još saznala neke nevjerojatno simpatične (!) riječi iz slenga - njemački se u mojim ušima skroz promijenio, i jako sam ga zavolila. Svaki jezik ima neke lijepe riječi i izreke i svoje neke forice, i svaki je lijep, pogotovo, ponavljam, kad ga naučiš.
A to Doorse što veliš za talijanski, štima - tako je dobro znat i njemački jer ti je onda nizozemski po' muke - inače to jes' tako, što više jezika znaš, više ih možeš znati
ja bih rekla koje sve znam al ne volim se hvaliti, a možda me i po tom netko i prepozna ... I'll pass, tenkju
Ja bih - kad već esperanto nije 'zaživio' - uvela zakon po kom svako dijete na svijetu - pa poslije i svaki odrastao čovjek - MORA naučit engleski ... zamisli divote, nađeš se negdje u Tadžikistanu, ili Mongoliji, ili na nekom polinezijskom otoku - a ono nema frke, već znaš da svak' zna engleski ...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
:p je, njemački danas povezan sa Rexom..što i nije loše...jer tamo baš ok učit i proširivat znanje :)) bogami, i ja bih dosad još uvijek ne volio (ne želim reć mrzio :D ) taj jezik (iako je def krivo školovanje što ga tako loše prezentira, kao i sve ostalo uglavnom:) da se nisam našo u Amstu sa homesick željom, i onaj njihov skandinavski me totalno izbezumljavo, pa fino okrenuli na švabiju i uživali u njemačkom ko nikad u životu :D tad sam zavolio taj jezik...barem na tih par dana :D

a što se tiče tih forica i slengova i kad ekipa uživo priča jezik, to je definitivno jedna sasvim druga dimenzija i s takvim uslovima bila bi puno veća avantura učit nešto i slagat kockicu po kockicu nego kad ovako dobivaš neke riječi po riječniku bla bla...umjesto direktnog povezivanja sa stvarima pa i mozgić lakše i bolje pamti :)

...za univerzalni jezik stoji definitivno, iako, engleski već jest globalno dominantan tako da je pitanje vremena kad će i bit uveden u najzabačenije kutke planete masovno :) al da bi bilo predivno doć negdje bogu iza nogu i ne brinut se za sporazumijevanje...uffff...milina :))
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
meni je kineski spica full, pogotovo kad njime u povisenom tonu prica ekipa...

bas zvuci massive, prejebeno..

nazalost nemogu oponasat :D

engleski mi je full dovoljan, iako sad praxam "jamaican accent" jer to je the shit! :D