Kombinacija outdoor/indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
Pozdrav svima! Imam savim specifičan problem. U dvorištu kuće imam staru gospodarsku zgradu koja sad ima samo zidani dio,krov (tavan) je sad presječen,sasvim otvoren sa jedne,i to baš sa južne strane. To moram tako i tako zatvoriti,pa me sad nekako vuče da bih to pretvorio u neki greenhouse. Prvi problem,sa čime zatvoriti? To je nekih 12 m2,prvi par rogova je malo uvučen,pa će biti kosina nekih 60 stupnjeva. Materijal mora spriječiti znatiželjne poglede,deka je na visini od 3m,bočni zidovi su rupičasti (nekad se tu sušilo zrnje),visoki 1,2 m a vrh roga je na 2,5m. Polikarbonatne ploče bi pobudile sumnju,nešto tako luksuzno na straćaru, možda neke folije,ili kombinacija nečega. Problem bi mogla biti temperatura, ali je vrlo prozračno i uvijek mogu staviti ventilator (?!). I na kraju, muči me što uraditi sa mirisima,prvi susjed je nekih 7,8 metara daleko. Ima li kakva biljka(cvijeće) koje bi nekako neutraliziralo miris,posadio bih u dvorištu? Ili za vrijeme cvatnje grow sasvim ograditi i staviti odvod zraka sa filterom? Izvana to mora i dalje izgledati zapušteno,bez prevelike buke.I,na kraju, growao bih nešto za dobivanje ulja(a biće nešto valjda i za koji dim),zasad je u igri White Widow i Mazar. Molim mišljenja,komentare,prijedloge...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XRumerTest

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
........recimo da sve uspiješ sredit.....da se ne vidi a opet da ima :sun2: jel bez :sun2: neče......i da ti izrastu prekrasne ljepotice koje bi prerasle i taj tavan.....od pocetka ili sredine devetog mjeseca kad cure zamiriše......mislim da ti nebi pomoglo ni more lavande po dvorištu......ili da pališ gume svaki dan pomalo...pred večer kad zađe sunce a lagani povjetarac dune prema susjedu.......ima da u dnevnom boravku pita ženu...kaj opet motaš :joint: ???? baš fino miriši :maryjane: mogla si ju bar malo u mikrovalnu, a ne ovak frišku.....
a onda drž gače..... :kauch a paranoja na miljardu :signs051: ......a curama treba još jedno bar dva tjedna da se napune i zdebljaju za kolinje... a ti na sto muka.....klati ili ne klati....pa kolko još.... :watchplant: .......ne znam za ekipu doma ali i njima bude mirišalo isto :dada
sve u svemu....vrlo visoka razina rizika
pa ti vidi
a kaj se tiće prijedloga...ewo jedan.....
ak je za nekog ili nekaj lječit....onda napraviš izvanrednu sjednicu doma, sve okupiš na hrpu....imaš materjala i svjedočanstva o medicinskim efektima ulja......objasniš situaciju i okolnosti i kreneš s podrumom ili špajzom ili jednostavno napraviš ili nabaviš box.....imaš ovdje dnevnike....... u 3 mj od sjemenke do harvesta......tu si bog i batina i sve kontroliraš i jako brzo si gotov...ako je brzina bitna, a za lječenje bi trebala bit bitna
a za van......do četvrtog ili petog mj nađi neku dobru vukojebinu južno orjentiranu.....za detalje proući Vanjsko uzgajanje
i rizik je stvarno minimalan koliko može bit.....
Ak sve napraviš kak treba nagrada slijedi i za tebe i za druge :leafblunt:
 

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
Ne bih još odustao od ove ideje. Dakle,ako ujesen sasvim zatvorim prostor,sve četiri strane,bio bi to kao neki oveći box,dali bi karbonski filter uspio to riješiti ili neki neutralizator mirisa kupljen u nekom shopu,dosta se toga reklamira, nemam dovoljno iskustva što bih odabrao. To bi već sada izgledalo kao neki sasvim zatvoreni balkon,zimski vrt sa elementima indoora...
 

doc_doc

Aktivan Član
13.12.2013
91
103
0
jesen je vec prosla, a do sljedece jeseni imas vremena smisljat. ja ti mogu predlozit ona reflexivna stakla sto odbijaju dio svjetlosti i kroz njih se onda ne vidi, znam da nisu skupa, a ti sad prouci jel ti to sta valja ta ideja. umedjuvremenu si mogao napravit indoor lp
 

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
Hvala,doc,ideja ok,izguglao sam i refleksivne folije, najjednostavnije rješenje - stavljaju se na prozore da nitko ne vidi unutra,ima ih barem 50 vrsta, velik korak naprijed. A što se tiče indoora,biće i to,imam već i HPS 150W,ali trebaću dosta ulja pa moram jednokratno napraviti i taj malo veći grow. Još uvijek sam otvoren za savjete...
 
24.01.2014
1
0
0
Ovak...lipi moj...ako sam dobro shvatila...ta tvoja "straćara" je vila Propuh, jelda? I nemaš želju obnoviti je za "turističu namjenu" :) Osobno, ne vidim razloga zašto bi razmišljao o ustakljivanju, ili čemu već, ako na prvu i dalje mora ostati izgledom "zapušteno", k tome još želiš da to bude ZIMSKI VRT...

moj prijedlog... zatvoriš to sve s materijalom koji je već korišten pri konstrukciji susjednih dijelova (izaziva najmanje sumljičavih pogleda)... prekroji ako treba...unutra šibneš box u kojemu ćeš samostalno stvarati mikroklimu...odnosno, zaboli te, da li si na južnoj il sjevernoj strani, da li si gore il dolje...
iskrojiš ga od usb ploča, obložiš fasadnim stiroporom i obučeš ga u reflektirajuću foliju...ostatak love (koja ti je ostala, jer je nisi ulupao u zatvaranje "rupe", nego si išao linijom najjeftinijeg rješenja) pametno iskoristiš za nabavu kvalitetne opreme (filteri, ventilatori, tajmeri, lampe (hps 400w dual spectrum), digitalni mjerači, ph metar, po potrebi grijalica....ništa te ne smije iznenaditi :D).

E sad, jedini problem - struja!
Najbolje ti je, kod takvog growa, dočepati se autoflowera... vrijeme od germinacija do finiša ti je samo 9-10 tjedana ... jedan takav zimski grow godišnje i nemaš potrebu za sadnjom outdoor... jednostavnije nemre bit! :) Al naravno da posadiš i vani, ipak smo svi botaničari u duši ;)
Što se tiče mirisa....hmmm imamo isti problem :) ... i moji susjedi su na istoj udaljenosti, ali sa sve tri strane :D .... koristim Odor sok air filter...ne znam kako će se pokazati...ali mogu ti javiti ;)

Je da sam te malo odmaknula od prvobitne zamisli, al meni se čini kao idealno rješenje.
 

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
Tnx na prijedlozima,svakako me zanimaju iskustva sa filterima i sl.,javi. Dakle, onu rupu moram svakako zatvoriti,odnijet će mi vjetar cijeli krov,zasad je u igri refleksivna folija.Plan je tada u 6 mjesecu naložiti ljepotice (što kasnije,da ne budu giganti) i za vrijeme cvatnje skupiti ih i ograditi na nekih štajaznam kvadrata,izgledom bi podsjećalo na zimski vrt,staviti filtere,neutralizatore mirisa(?),čekat berbu i na zimski san. Indoor će biti u podrumu,ali moram ga prije temeljito renovirati, i za neke druge namjene,pa je ove godine out. Kako zvuče ovi grubi obrisi growa?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
cime mislis da ih ogradis... ako planiras bilo kakav filter koristiti biljke moraju biti potpuno zatvorene, moraju biti u boxu a ne u vili propuh il sta ja znam cime ogradjene u sta ja znam koliko kvadrata... imas 5 meseci, razradi ti malo pricu al prvo se sa sobom dogovori da li ce biti napolju ili bilo gde u nekom boxu i koje sve alternative imas
 

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
Lp.Dakle, očišćeno od postova slijedeća je priča: Potkrovlje moje dvorišne zgrade sa južne strane zbog nekih radova ostalo je sasvim otvoreno. Zatvorio bih ga sa refleksivnom folijom,propušta sunčeve zrake a ne vidi se unutra. Sad u toj vili propuh naložiti 5-6 biljčica, zbog očekivanog brzog rasta što kasnije,u 6 mjesecu. Maziti ih i paziti(hladiti) do početka ispuštanja mirisa, a tada ih skupit što više u sredinu ,koliko će se dati.Oko njih napraviti tri stijene (vanjsku imam),to bi bilo nekih(procjena) 4 m2,to je 10m3 prostora,materijal - neka folija ili sl. samo da dobro dihta i nema više vile propuh. Iz tog ograđenog prostora obasjanog suncem odvoditi i filtrirati zrak. Pobrati i osušiti hedove i napraviti barem 150ml ulja, a nešto hedova ostaviti i za duge zimske noći. MIslim da priča sad pije vodu,a ako se šta da još poboljšati ...
 

BIABurazeru

Aktivan Član
22.02.2014
55
9
0
white widow ti je pun pogodak :3 imam i ja slicnu pricu kao tvoju samo sto je meni lokacija na placu zarasle napustene kuce dok je moj plac vikendice odma pored :D
 

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
Samo naprijed! Uspio sam zatvoriti,ispostavilo se da je najbolje zatvoriti sa profi folijom za plastenike (najbolja je Clarix-blue), a ako je potrebno (a većinom jest), staviti još i običnu zavjesu sa unutarnje strane i sadržaj je apsolutno zaštićen od znatiželjnih pogleda. A ima i puno objekata okolo gdje su isto tako rupe (novogradnja-prozori i sl.) zatvorene najlonom,tako da nije upadljivo .. I, mislim,da ne treba nikako žuriti sa stanarkama, mogle bi stvarno prerasti sve gabarite. Sretno,lp
 

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
Mislim da je ova tema najbolje mesto koje sam nasao da postavim svoje pitanje, ja sam pocetnik ove godine sam zasadio svoj prvi outdoor i dobro mi ide...
Ovih dana sam razmisljao puno o tome da pokusam da biljku zasadim u Grow 40 dana pre nego sto se sade biljke u outdoor-u... ja bih pustio biljku u svoj grow 40 dana sa MH400W za vegetaciju 18/6 Dan/Noc i posle 40 dana rasta u grow-u kada vec pocnu topliji dani ja bih je prebacio u outdoor-u tako da bi moja biljka bila za berbu pre vremena i naravno dobila bi na visini... Sta vi mislite o ovom pokusaju ako ste me dobro razumeli, mozda sam se mnogo raspisao jer sam napusen kao svinjaaa...:D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pa nebi bila prije za berbu kad sve fotoperiodne cvijetaju u isto vrijeme, otprilike kad se dan počne kratiti na manje od 13,5 sati, što ti dođe početkom do polovice osmog mjeseca. Ako nisi primjetio, a trebao bih, da velika većina nas radi in pa kad ojačaju izbacuje u out, tako da nisi otkrio toplu vodu. Čak ni sa autoflower sortama je to neizvedivo jel bih ti u tih 40 dana već debelo procvijetala a onda je kasno za mrdanje, tako da niš od toga.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Legalizacija2013