Konkretni predlozi povodom izmena na forumu sa ciljem poboljsanja rada

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Koliko puta sam se pitao jel moderatorima muka svaki put kad se ulogiraju na forum :D

Meni je najteze sto ne mogu upratit sve. Mnogo toga treba da se procita a i tehnicki odradi tako da nema sanse da udjem u vecinu tema. Pogotovo uzgoj. Zato postoji opcija prijavi post koju svi registrovani clanovi vide (trebalo bi). Cim prijavite mi dobijemo notifikaciju a obrisat nesto je sekund posla. Nema nista bolje od prijave posta ali malo ko prijavljuje. Mozda treba naglasit taj link.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Treba ga naglasiti svakako.
Evo danas je bilo prijava i to je od velike pomoci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Gle stvarno,tek sad skuzio report :D Eto budem obraćao pažnju ubuduće,to vjerujem pomaže puno...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
pomaze naravno. recimo umesto da moda gnjave preko pp, clanovi mogu da prijave i vlastiti post, npr. ako su ga okacili u pogresnu temu il ako hoce da se u postu nesto izmeni, il ako hoce da se u post ubaci jos nesto a isteklo vreme editovanja, dovoljno je da prijave i u komentaru samo napisu sta treba dodati il menjati umesto da kace post za postom. tada bilo koji mod moze da odmah odreaguje, a ne da se ceka da dodje onaj kome je upucena pp il da se nakon pola sata nestrpljenja smara neki drugi mod... takodje, pozeljno je prijaviti bilo sta sto se u drugim postovima uoci a mimo pravilnika je
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Aj da prokomentarisem i ja..forum traje 10god i to je pokazatelj da ljudi koji ga vode znaju sta rade i definitivno dobro to rade..to za 50postova pa to bi bila katastrofa i ovako ima dosta tih skupljaca tih postova na forumu ,da se nemoze ziveti od njih ,a sa tim bi svi pocetnici bili prinudjeni da to isto rade...ja imam razumevanje prema pocetnicima jer svi smo mi nekad bili kao i oni ,manje vise..po meni je i otvaranje ove teme bezpotrebno ali to je samo moje misljenje...:wave: a sad :spliff::spliff:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ni jedna tema nije bespotrebna ako doprinosi poboljsanju rada foruma, za sada je bar istaknuto i objasnjeno dugme Prijaviti, a sigurno ce biti jos ideja koje se mogu uvaziti. ranije je bilo ogranicenje na 50 postova da bi se moglo pristupiti chatu i videli smo koje mane ima ta solucija. takodje je ranije bilo da novi clan mora objaviti bar 2~3 posta da moze koristiti privatne poruke. to bi trebalo mozda vratiti jer se cesto desi da novi ulete i odmah zasednu na privatne pa ista pitanja salju trojici moderatora i onda nastave da gnjave onog koji se upecao. najgore je sto se ta pitanja uglavnom odnose na grow, i niko ne konta izgleda da postoji grow support a da moderatori obavljaju druge stvari na forumu i imaju preceg posla nego da nekom objasnjavaju kako da proklija menku ili da traze link pa da mu serviraju. gomila stvari se moze resiti upotrebom pretrage i to je ono sto treba da se koristi umesto otvaranja novih tema ili pisanja poruka moderatorima pa cak i ekipi iz grow supporta, jel oni i ovako dosta supporta pruzaju na forumu, bas kao i moderatori koji se takodje ukljucuju i u tu sferu rada foruma vezanog za sam uzgoj.

meni je razumljivo da se iz prve niko ne moze snaci na forumu pogotovo ako je ovo prvi forum na koji se ukljucuje, mozda bi bilo zgodno napraviti i neki tutorijal/uputstvo pa u njemu istaci sve bitne momente na koje ce nov clan naleteti, ukazati na to gde sta stoji i sta cemu sluzi, cak napisati za sta je koja "titula" na forumu zaduzena, je mislim da me je preko 20 clanova do sada pitalo da im menjam nick il nesto iz domena administratora. primetio sam da takvim clanovima cak kada i kazem da to mogu samo admini nije jasno zasto ne mogu ja, drugim recima mnogima je moderator i administrator foruma isto, a i jedni i drugi jos treba da budu i grow support. ako se niko ne javi dobrovoljno napravicu ja to tokom narednog meseca, samo da krene godisnji :)

i jos da dodam, admini bi morali napraviti mesto gde clanovi mogu da vide ko je ko, pa mozda tamo staviti i objasnjenje sta ko radi, jer cak i kada objasnim da ime menjaju samo admini clan me obicno pita a ko su admini i jasno mi je da to ne moze da zna jer mu nisu trebali admini do tog momenta a na forumu to nigde ne pise

malo sam editovao naslov, ispada mi sad iz konteksta ono lenji clanovi, bilo koji clan moze da ima neki od problema koje ovde spominjemo
 
Poslednja izmena:

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Ma to sigurno stoji da su admini i moderi prebukirani na pp raznim pitanjma...ali vecina pocetnika sigurno ni nezna koja titula na forumu cemu sluzi,pa bi mozda trebalo staviti da cim se uclane odma procitaju itd..to je opste poznati problem na svim forumima..ali realno sve ima na forumu sto je potrebno da pocetnici urade uspesan grow ,samo kad bih hteli malo vise citati a malo manje postavljati pitanja..a mozda ni kad nebih pisao broj postova ispod svakog clana ,mozda se nebih ni toliko jurisalo na skupljanje istih i tako zatrpavao forum ne toliko bitnim stvarima..ali bitno je da i ovako kako jeste to funkcionise..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dominow51

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
bitno je da smo mi resili da poboljsamo to kako funkcionise, a ne da ostavimo kako jeste da funkcionise, treba pripremiti i poboljsati sta se moze na vreme jer cim nastupi legalizacija u medicinske svrhe bice verovatno haos ovde, jer ce ljudi kojima zaista to treba moci legalno to da rade a nece znati kako. verujem da ce bilo koja forma legalizacije povecati broj aktivnih i prisutnih na forumu a sad vec prebacimo 300 unutar pola sata
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Treba ici uvek ka boljem naravno,ali ima i ono staro tim i igrace koji pobedjuju netreba preterano menjati...ha,haa..ali malo korekcija svakako uvek dobro dodje.. i nadamo se svi vise i toj legalizaciji,krajnje je vreme...a da ce biti mnogo uclanjenja to svakako da hoce,ali svakako dobro dosli...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dominow51

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
a mozda ni kad nebih pisao broj postova ispod svakog clana ,mozda se nebih ni toliko jurisalo na skupljanje istih i tako zatrpavao forum ne toliko bitnim stvarima..ali bitno je da i ovako kako jeste to funkcionise..
Vidjao sam ja ovo na nekim forumima. Nema nista ispod avatara osim nick-a.
(u sustini ja licno ne mogu da razumijem takve tipove tj. sakupljace postova... Koja je poenta toga)

Medjutim, ponekad moze biti korisno novim clanovima jer ce po broju postova i po broju lajkova moci da vidi koliko je neki clan kompetentan da mu odgovori na neko pitanje.

Nije isto kad vidis da neki clan ima 100 postova i 300 lajkova ili kad vidis lika koji ima 500 postova i 50 lajkova.
Tada se dolazi do zakljucka ko je sigurniji da daje odgovore na koje se mozes osloniti.

Ovo ne mora da bude neko mjerilo, ali mislim da je ipak ok da stoji broj postova iz gore navedenih razloga.

EDIT: Slozio bih se jos sa gore napisanim postovima u vezi odobravanja otvaranja tema. Jeste da je dodatan posao na ionako preobiman postojeci, ali neka vrsta kontrole (osim bacanja tema na groblje) ne bi bila na odmet.
 
Poslednja izmena:

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Forum je fenomenalan, u domaćim, europskim i svjetskim razmjerima, energija je pozitivna, ljudi su super, moderatori rade nadljudski posao (jbg da sam Power vjerojatno bi zavrsio u ludnici :) ). Čini mi se da se debili sami "proberu" i s vremenom nestanu. Problem je i sto obicno novi groweri cekaju savjete od trojice, cetvorice ljudi koji realno takav pritisak ne mogu izdrzati. Morat cemo se svi malo potruditi oko novih clanova i naravno prijave onih koji krse pravila, kako bi ovaj forum isao naprijed.

Osobno, rubriku "smoke report" smatram jednom od najvaznijih za odabir novih sorti... Volio bih kad bi svi koji zavrse dnevnik samo copy-pasteali svoj smoke rep u thread predviden za to da skupimo nekakvu bazu podataka strainova i dojmova ljudi...

Isto tako, na stranim forumima sam vidio sistem badgeva, koji su ipak mali poticaj za dobro ponasanje i aktivnost na forumu. Sad bi trebalo vidjeti za sta bi se dijelilo badgeve, ali sigurno bi potaklo ljude da razmisle o cemu pisu, kad i zasto.

Moderatori, izjasnite se i vi sta bi vam pomoglo od nas koji se slepamo. Ima nas sa razlicitim znanjima, sigurno mozemo nekako pomoc...

Thx na paznji. ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Osobno, rubriku "smoke report" smatram jednom od najvaznijih za odabir novih sorti... Volio bih kad bi svi koji zavrse dnevnik samo copy-pasteali svoj smoke rep u thread predviden za to da skupimo nekakvu bazu podataka strainova i dojmova ljudi...
apsolutno se slazem da je tema od znacaja i da joj treba posvetiti paznju. to sto predlazes malo se kosi sa pravilnikom u smislu toga da se ne kaci jedan post/sadrzaj na dva mesta, al to u pravilniku se vise odnosi na postavljanje istog pitanja na dva il tri razlicita mesta tako da bi mozda mogli napraviti izuzetak. sa jedne strane za ocekivati je da autor dnevnika isti zavrsi sa svojim utiscima al bi bilo odlicno i da se utisci o samo "dimu i radu" nalaze na jedom mestu. ako nema nekog prakticnijeg resenja mozemo u uputstvu za vodjenje dnevnika sugerisati da se smoke report na kraju prebaci i kao poseban post u temu za smoke report.
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Evo da se i ja jednom javim sa radnog mjesta (kako je ta paranoja čudna stvar, popušta vremenom :D )

Odlično mi zvuči ideja za PP "blokadu" do 2-3 posta, na nekim forumima to ograničenje je 5 postova. Time bi bar smanjili spemanje inboxova najopterećenijih ljudi ovdje.
Ovo za novu temu, razmišljao sam i stvarno ste u pravu, post lovci će loviti bilo koji broj koji se postavi tako da mi ideja o autorizaciji nove teme ako to ne dovodi do enormnog posla moderatorima/adminima nekako zvuči najidealnije.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
imali smo i to ranije, al tu se javlja problem sto novi clanovi ne skontaju da moraju malo sacekati da tema "prodje" i bude odobrena sto se ne desava automatski i istog momenta il u roku od minut~dva, pa posto temu ne vide na forumu odmah otvore jos jednu, pa jos jednu istu... i onda onaj ko odobrava ima da sizne ako npr. tri nova clana u roku od pola sata il sat otvore ukupno 9 novih tema/dnevnika
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Evo i mene ;)

Na jednom forumu gdje sam administrator (jedini :D ) stvari izgledaju ovako:
- novi član je prisiljen pročitati "uvodne odredbe", tj. način ponašanja, pravila foruma i sl. Isto se može izvesti i za posebne podforume.
- prvi post može biti isključivo u "Predstavite se" podforumu, do tada ne može odgovarati na teme i otvarati ih,
- prvih 5 postova izvan te teme odobrava moderator, nakon ukupno 20 smije otvarati nove teme (ne u svim podforumima)
- nakon 50 postova, ako do tada nije baniran, nema ograničenja sve dok poštuje pravila.
- u svakom trenutku moderator može otvoriti temu za novog korisnika ako je situacija takva, a ovaj još nema ovlasti.
- edit posta je moguć sve dok netko ne stisne "reply" i citira post.
- mijenjanje naslova teme je moguće dok nema postova drugih članova.

Taj forum je na phpbb. Toliko od mene, nadam se da je barem nešto od ovoga korisno.

Edit: ne mogu svi korisnici vidjeti sve teme i podforume, treba zaslužiti ;)
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Maloprije mi je sjevnulo-možda bi trebalo da svi novi članovi,tj. ljudi koji žele bit dio foruma pri prijavi na forum trebaju ispunit test,ispit sa najčešće postavljenim pitanjima od kojih se diže kosa na glavi. Moderatori,administratori i cijela stara garda znalaca sa foruma napravi taj test i novi članovi (uključujući i sebe) bi bili primorani prvo malo čitat po forumu da bi došli do informacija,pa lijepo popune taj test i dobiju green card,zaleno svijetlo da postanu članovi.Mislim da bi tako uvelike izbjegli ponavljanje istih pitanja,primorali bi ljude na čitanje svih vrsta vodića sa foruma i mogli bi se posvetit konkretnim stvarima i problemima sa kojima se susrećemo pri uzgoju a ne da pitaju stalno pitanja tipa"proklija mi je sjemenka,što ću sad".
Evo nadam se da sam uvalio nekome bubu u uho!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Stastopojo

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Maloprije mi je sjevnulo-možda bi trebalo da svi novi članovi,tj. ljudi koji žele bit dio foruma pri prijavi na forum trebaju ispunit test,ispit sa najčešće postavljenim pitanjima od kojih se diže kosa na glavi.
Na ovaj nacin bi izgubili i ovo clanova sto imamo,a da ne govorim o novim... :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
bilo razgovore o tome jos na starumu forumu, cak se i nesto radilo po pitanju "testa" za proveru osnovnog znanja... al nije zazivelo. sale, ne bi gubili clanove koje imamo, oni ne bi nista popunjavali :) eventualno bi izgubili nekog novog, al kao sto rekoh ispalo je neprakticno za izvesti cini mi se, tako nesto... kako god razmisljalo se i ranije na istu temu i nije profunkcionisalo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and sale82ful
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.