Konkretni predlozi povodom izmena na forumu sa ciljem poboljsanja rada

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Ovo što zlotvor govori, samo ne tako rigorozno - ne znam na kojoj je platformi forum pa ne znam jel jednostavno. Power što se tiče tih koji bi otvorili 2-3 teme i čekaju da ih se odobri, pa majku mu queue ima, dakle krenuo si sa temom i čekaš odobrenje, ne znaš šta se događa pa pokušaš opet istu stvar i prc, crveno/notification/štaveć "dude! tema ti čeka na odobrenje, NE MOŽEŠ otvoriti još jednu dok prijašnja nije odobrena" :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
lepo zvuci ali nije bilo tako u praksi, kada sam krenuo da moderiram ta opcija je postojala i desavale su se stvari koje sam spomenuo. moram priznati nekada su cekali i satima jer ljudi nisu cesto svracali u kontrol panel a notifikacije za moderatore bas nisu bile sjajno resene
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Evo konkretne stvari što sam primjetio:
VODIČ KROZ UNUTRAŠNJI UZGOJ, prerađeno 2014
Član novi, prvi post, pogrešna tema, standardno pitanje.

Moje pitanje, koliko je novih ili polu-novih koji pitaju di da kupe menke? Mnogo?
Ako je tako, kod registracije puknut mu FAQ sa linkom na temu kako kupiti menke (i ostale najčešće), vidljivo u onom "Dobrodošao na forum" što ispiše kada se registrira. A recimo do nekog broja postova kod "Objaviti odgovor" isto to dolje FAQ.
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
@PowerSeed
Ono što sam napisao funkcionira na tom forumu zadnjih 4-5 godina. Prije je isto bilo svakakvih nebulozni pitanja na sve strane, ali onda je složeno ovako i poslije sve 5!

U obavezno štivo idu pravila foruma, ponašanje na forumu, gdje se što može naći i sl., sve pregledno objašnjeno u nekoliko tema koje mogu modificirati samo moderatori.
Kad krene sa postovima, već u prvom postu možeš ocijeniti o kakvoj se osobi radi, tako da smo mi neke korisnike upozoravali već pri postanju u "predstavite se" temi, a drugi su dobili sve korisničke ovlasti vanredno, nakon 2-3 posta.

A što se čekanja na odobrenje tiče, pa ja sam doživljavao na nekim forumima da post stoji u redu i po 48 sati dok se netko udostojio odobriti ga. Ništa strašno za prvi put - samo svima treba biti jasno da je to prijelazni period u kojem ovisi njihovo daljnje članstvo. Živčenjake i bezbrazne klince nitko ne treba na forumu.
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Mislim da je naš forum zahvaljujući rukovodstvu stvarno odličan. To što ima puno posla na održavanju je normalno, tematika kojom se ovdje ljudi bave je od općeg interesa čovjeka i društva. Konkretni prijedlog u cilju poboljšanja rada foruma nije lako dati ali mogu predložiti npr. da se "regrutiraju" novi članovi koji imaju interes i znanje da se uključe u rad foruma. Ekipa na koju je palo dosta obaveza može biti mentor novim članovima u nekom poslu dok se ovi malo ne ufuraju....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tutumrak

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
@zlotvor, frend, nemam nista protiv tvog predloga, zapravo dao si najpotuniji predlog na osnovu iskustva. nadam se da ce administratori razmisliti o tome sto si napisao, od njih sve zavisi ;)
moj stav je da post ne moze da stoji 48h pre odobravanja, ne moze ni 24 a bogami ni 12. uvek je neko prisutan, da ne kazem dezuran od moderatora i to bi moralo da se obavi brzo. pogledati sadrzaj pa odobriti ili odbiti uz obrazlozenje, to mora biti reseno unutar sat vremena maksimalno, sem ako tema nije otvorena u neko gluvo doba noci/jutra :) iskreno se nadam da ce administratori uciniti sve sto mogu po pitanju predloga koje ovde mozemo procitati, ja licno vec osecam promenu u odnosu na dan kada je tema otvorena, tako da po meni ova diskusija i te kako ima smisla i pomaze da se forum skocka sto je bolje moguce na opste zadovoljstvo svih.

edit:
imam jos jednu molbu administratorima, bilo bi dobro da se moderatorima omoguci uvid u promene nick, posto samo admini mogu menjati nick, bilo bi dobro da se napravi neki spisak sa promenama da znam ko je ko i ko je nekad bio, ja bar to vise ne mogu da ispratim a mislim da je bitno da bar moderatori znaju. nekada je postojala na profilu opcija preko koje sam to mogao videti, sad to ne mogu nigde da nadjem. hvala
 
Poslednja izmena:

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Uuu llaa laaa.... ovdje se sprema ozbiljna cenzura kolko vidim :whato:: Ova opcija da se tema prvo verifikuje od strane moderacije pa tek onda objavi ima smisla, svakako bi unijela neki red..... Ovaj cenzus sa postovima koji bi se eventualno postavio je za mene neprihvatljiv... moja lično peta poruka po redu na forumu je dnevnik koji sam otvorio . Dakle brzo sam se pribrao, i danas sam jedan od najdisciplinovaanijih članova.... nikada ne spamujem,uvijek se držim teme :p:D Činite šta hoćete, ali cenzuse i cenzure izbjegnite:djede: Već sam negdje pominjao da bi veliki poglavica Vutragenjo trebao novim članovima automatski da šalje u inbox linkove najrelevantnijih tema.... ali ipak, vi znate najbolje:let:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Sa jedne strane svi kazu da smo najorganizovaniji a sa druge milion nekih promjena. Meni trenutno je najbitnije da forum radi ok posto shteka svako malo nesto ima da se cacne. Evo sad smo promjenili tri server radija dok nismo nasli neki da radi.

Stavit cu opet welcome new user privatnu porukui email sa svim mogucim pitanjima sta i kako.

Stavio sam moderaciju novih tema na dnevnike uzgoja cisto da vidimo koliko je to posla i koliko brzo delamo. Mada problem nisu nove teme nego postovi. Temu je lako obrisat ili prebacit u graveyard ali 1000 postova lupetanja malo teze.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Što se mene tiče, forum funkcioniše perfektno ;) Eventualne promjene bi prije svega olakšale posao moderatorima.... ja lično nemam zamjerku na ničiji rad, svi su korektni i susretljivi! A opet mislim da bi trebali da pojačate redove moderatorsko-grow support aparata.... ima ovdje par ljudova koji konstantno rade da unaprijede rad foruma, pišu tutorijale itd itd.... Iskoristite ih ;)
 

Pohani šnicel

Aktivan Član
22.05.2015
90
286
53
po meni je sve pet.....sto kaze paranoja malo pojacat grow support ali za sve ostalo nemam primjedbi...a ako je nekome zamršeno i ne moze da se nadje medju svim ovim postovima...e pa ljudi potrudite se malo vise..i meni ako nije jasnoi nesto izlistam ijadu postova dok ne nadjem ono sta mi treba...a stvarno vidim da ima ljudi koji znaju al neda mi ih se maltletirat kad vidim da ih drugi vec zezaju stalnim istim pitanjima koja su vec dosta puta prožvakana..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Mislim da je pojenta administratora i tvoraca ovog foruma da sto duze traju i da imaju sto vise clanova,a to znaci sto vise i novih...tako da netreba preterivati sa raznim ogranicenjima i zabranama prema pocetnicima ..svi zaboravise kad su oni bili ti pocetnici i sta to oni bese pitase u tim njihovim prvim postovima..a verovatno da treba po uclanjenju odma obavestiti nove clanove o osnovnim i banalnim pitanjima koje postavljaju i zasta sluze admini,moderi ida te ljude ne smaraju i zatrpavaju pitanjima...Mozda treba pojacati jos koji moder vise da bude na forumu jer su zatrpani poslom,a sva smaranja i nepotrebne teme na groblje i to je to...po meni je forum i ovako ok..
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
@Vutragenjo

Znam da zvuči kao da bih hljeba preko pogače, ali me interesuje da li postoji šansa da u skorijoj budućnosti dobijemo jednu VUTRA aplikaciju, za Android platforme recimo ???
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Naslov je Konkretni predlozi. Ja sam ovdje uocio sam njih par. Ostalo je sve magija i fantazija. Dzparanoja, takva aplikacija košta od 700 - 2 500 € i to bez održavanja. Treba li ti odgovor na pitanje?
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ja da sam informatičar, a član VUTRA.ORG napravio bih je... na to sam išao ;) A nijesam znao da je to tako skup poduhvat ! Znam neke likove, non stop prave apl... pa sam mislio da je to jednostavnije i jeftinije!!!
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pa moze aplikacija koja je ustvari browser. Problem sto je tesko povuci te push notifikacije znaci kad upalis net da ti stigne kao od vibera bibera da imas nove poruke, notifikacije od vutre. Ovo ostalo i nije toliko tesko napravit napravis aplikaciju koja ima integrisan browser i koja cita sajt kao sto ga sad gledas preko browsera na mobitelu @kobasicat0r . Ima i forumrunner, tapatalk ali u zadnje vrijeme svi se zale na te aplikacije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.