Kupio sam box zanimaju me misljenja ovo ce mi biti prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.04.2013
5
4
0
GrowBox dimenzija 90x60cm i visine 160cm
Reflektor Standard ,Sijalica MH 250W ,Sijalica HPS 250W ,Prigušnica 250W
Ventilator Turbo φ100
Carbon Filter φ100
Tajmer za svetla i ventilator

ako treba jos nesto napisite citam ovaj forum toliko da me boli glava nzm sta cu pre :D

narucio sam od sensi White Diesel 3 menke i Jack Flash #5 isto 3 ali kontam da sad stavim samo jednu ovu i jednu ovu jer mi je prvi put da ne sjebem nesto bezveze da mi dodje kao praksa. .
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.327
8.429
258
PH metar? Termometar/vlagomer? Ja mislim da je to to, možda ćeš morati još koji vent da ubaciš po potrebi. Najviše ćeš skontati šta fali kad kreneš. A ako već ideš samo sa dve, taman možeš i malo experimentisati sa LST-om da ih raširiš po celom boxu! ;)

Ajde sretno!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
to i jeste box za dve biljke, a ako je kupovni sta ima da dajemo misljenja po pitanju boxa, dopuni malo opremu, to sto je joker napisao, + kvalitetna zemlja i djubrivo pa kreni, onda ima smisla da komentarisemo grow, ajd sretno dalje i da se vidimo u nekom dnevniku, lepe su sorte u igri ;)
 

Gagiba

Aktivan Član
Ako je to paket box iz HP, a sve mi deluje da jeste, dobija se i termo-hidrometar, dakle samo još pH metar (i to pod obavezno), kvalitetna zemlja, prihrana i to je to. Jedino što ćeš imati problema sa bukom ventilatora. Dere se ko neiskusna mlada prve bračne noći. Jbg.. Ako to nije problem onda možeš odmah da startuješ.
Još bih ti predložio da koristiš Slavol dok pokreneš biljkice (skoro su pustili u prodaju poseban koji služu baš za klijanje).

Dve biljoze su prava merka za početak, mada ne bi falilo da nabaviš i CFL-ku od 125W kao dopunsko svetlo ali i ova završava posao.

Pa sve u svemu uspešnu žetvu ti želimo poljoprivredniče!! ;) :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator
27.04.2013
5
4
0
da paket je iz HP sta da radim sa tim ventom sto se dere kako da ga stisam lomauzeo sam i ph metar jos zemlja i da uzmem hesi paket i to je to
 

Gagiba

Aktivan Član
Ja sam pokušavao na razne načine da izolujem vent, oblagao ga koječime i jedino što sam uspeo je da mu još više pojačam akustiku! :icon_eek:

I onda povežem tri pc venta (jedan za uvlačenje vazduha, jedan na CT i jedan po biljkama) i solidno su odradili posao, mada za sledeći grow obavezno još dva mala od 8cm dodajem...

A što se tiče tog preglasnog venta, moj planiram da vežem na potenciometar (cenim da će završtiti posao onaj običan što ide uz prekidač za svetlo) pa da mu smanjim broj obrtaja a samim tim i decebela, trebalo bi da upristoji buku koliko bilo. E sad meni nije bitna previše njegova snaga jer imam gomilicu pc ventova ali tebi ako je jedini vent predlažem da obavezno obezbediš još neku dodatnu ventilaciju ukoliko oboriš protok vazduha "drekavcu". :)

Hesi je generalno jako popularan kod uzgajivača, mada sam se ja u poslednjem trenutku preorjentisao na BioBizz, isključivo zato što je organska prihrana, nije neophodno ispiranje biljki pred berbu i slično (mada ne škodi) a i psihički momenat savesnog (ekološki osvešćenog) poljoprivrednika mi je bitan. ;) Ukoliko uzmeš Hesi valjalo bi da probaš ovaj najnoviji što je u ponudi za cvetanje, takođe organskog porekla a i cena mu je relativno pristupačna.

Uglavnom, manje više spreman si, samo da potegneš seme i da znaš, biće tu nervoze poprilična količina dok dođeš do kraja!! Al' nije došao samo onaj ko nije ni krenuo... :lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.