Legalan vegetativan uzgoj u Austriji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kovačević Ivan

Banned
Banovan
22.04.2020
7
20
3
36
Datum početka: 14.4.2020.
Vrsta: Moja privatna sorta koju uzgajam godinama Gorrilla Glue x BahiaBlackHead/Lennon
Breeder: Kovačević Ivan (moja malenkost)
Vrsta uzgoja: Outdoor s planom da prebacimo u InDoor čim se kupi oprema
Supstrat: Domaći biokomposto odležao par godina
Aditivi: Šečer i voda
Trening: Jutarnje razgibavanje (šala mala). Bit će vjerojatno Sea Of Green i LST (savijanje na razinu light canopy)

Pozdrav ekipa.

Duga želja mi je bila otvoriti Vutra Org racun s pravim imenom i prezimenom. Ako se ne varam, prvi put sam se registrovao na Vutru 2007. Prije davnih 13 godina. Uh kako vrijeme leti.
Moji prijašni nadimci su bili:

Napušena Vjeverica
SpontaniK
Lupus Herbivor

Lupus racun je još uvijek aktivan ali sam zaboravio e-mail od njega, tako da mi to nemojte uzeti za zlo. Nije mi namjera ikome išta spocitavati (posebice u tudim temama). Bit cu jako jako dobar - nabolji.

Preselio sam u Austriju prije 2 mjeseca. 1.Aprila ove godine sam dobio službenu adresu. Iznajmio sam stan 30-40 kvadrata u centru Innsbrucka, Austria.

Necu linkovati druge stranice koje objašnjavaju kako zakon u Austriji funkcionira, imate Google za to. Naime, ovdje se smije legalno uzgajati bilo koja kolicina kanabisa, s THCom ili bez, pod uvjetom da kada krene u cvat, morate ju srezati i deponirati. Bez ikakve potrebne dozvole. Posve legalno.

Znam da se ne smije o dilanju, ali samo u kratkim crtama, probat cu biti što indiskretniji:
Neslužbeno, ovdje nikoga ne zanima da li se drogirate ili pijete alkohol, dok god to ne radite na poslu, dakle ste high u svoje slobodno vrijeme nitko vas ne dira.
Austria je prepuna CBD shopova. Prepuna je legalnih firmi koje uzgajaju klonove. Necu ništa reklamirati, imate Google.
Sjemenke se takoder smiju narucivati izvana.

Ako vas ulove s ispod 20 grama, dobit cete prijavu kao konzument. Sve iznad toga se smatra kriminalom tj kolicinom koja nije za vlastite potrebe.
Ako vas ulove s travom koja nije iz Austrije, onda je kazna stroža. Strogo ovdje paze, ako se vec raspacava THC da je to onda iz Austrijskog podrucja a ne van granice.
Nadam se da nisam prekršio pravila foruma, ja ne pricam o dilanju i ilegalnom uzgoju, vec, ajmo reci, citiram Austrijske zakone, koje svatko može procitati on-line na službenim stranicama Republike Austrije tj Istocnog Carstva (Oster Reich znaci Istocno Carstvo).

Iako mi je profesija guerrila uzgoj po šikarama grada Zagreba, ovdje to ne mogu raditi jer doslovno, vjerovali ili ne, nema šikara. Dakle nema napuštenih livada, pašnjaka, šuma.
Sve, 100 posto je održavano i posjeceno na ovaj ili onaj nacin.

Kršiti zakon ne želim, došsao sam iz Hrvatske u bolji život. Imam stan, ženu, dva psa, posao na baušteli i baš mi je lijepo. CBD se legalno prodaje, postoji i mnogo automata po cesti gdje za 12 eura možete kupiti 1 gram CBD kanabisa.

Eto, tolko o tome, od sada samo pricam o uzgoju svojih biljaka.

Trenutno imam samo 2 biljke, vlastitog sjeme. Mješavina Gorrila Glue iz 2019. guerrila uzgoja mješano sa mojom travom koju uzgajam vec godinama. Razlog što cuvam to sjeme ješt što se naviklo na Zagrebacku klimu, jer godinama uzgajam i gajim vlastito sjeme. 3 sjemenke sam piknuo jucer, cekam da i one izadu van pa ce i one na prozor.

Grow opremu još nemam, faza je vegetacije, imam Sunca preko 6h dnevno direktnoga i to im je više nego dovoljno zasada.
Plan mi je ukombinirati LED ili grow sa štednim žaruljama sa interijerom, dakle da svaka soba ima svoje kanabis biljke, u vegetaciji naravno, kao ukras.
Pa držite mi fige! Danas mi je bio prvi radni dan nakon mjesec dana nerada, due to Corona bla bla, pa sam štedio svaki euro cent ža život te nisam kupio još ništa ali bude malo po malo sve to išlo kak treba.

Ova tema nije da se ja hvalim. Uvijek sam se pitao, kako to da naši ljudi, koji odu u zemlje u kojima se legalno uzgaja, ne prave teme na Vutri Org iako svi odreda ovdje smo naucili svoj posao upravo na ovome sajtu! Želim iz perspektive legalnog uzgajivaca, pa makar to bilo i samo vegetacije, prikazati grow.

Pa krecemo!

Stare tjedan dana, stavljene u zemlju koju sam uzeo iz biokomposta. Naime, ako godinama držite otpad u biokompostu, kao npr. moj stanodavac (hvala mu na tome) on se pretvori, vjerovali ili ne - u zemlju crnicu! Da, donio sam i kukce s njom i sve. Znam sve, hvala lijepa, vec vidim par dežurnih smaraca koji vicu ne valja ti zemlja iz biokomposta ako je ne prokuhaš, speceš. spržiš- I potpuno ste u pravu! Ali ovo nije grow da bi ja dobio robu, tj cvjetove vec je cisto dekorativni uzgoj. Kad ude u fazu cvata, ide cap cap. Ko zna, možda baš uzgojim monstruma od 3 metra indoor pa ga ispružim u vjecnom vegetativnom modu posvuda po stanu. Nisam još odlucio!
 

Prilozi

  • 20200422_213914.jpg
    20200422_213914.jpg
    261,2 KB · Pregleda: 33
  • 20200423_185000.jpg
    20200423_185000.jpg
    244,3 KB · Pregleda: 34
  • 20200425_095808.jpg
    20200425_095808.jpg
    295,9 KB · Pregleda: 33

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Meni je super bilo ovo citati :thumb:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
  • Na forumu ne ostavljajte vaše lične ili kontakt informacije poput imena i/ili prezimena, br. telefona, e-maila, mesta u kom zivite...
  • Nije dozvoljeno otvaranje duplih naloga na forumu (znači, ne možete imati dva ili više naloga. Jedan član - jedan nalog).

Plus,još si već bio banovan... adio :wave: