Mala pomoc za pocetnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.01.2012
4
1
3
34
Pozdrav svima...
Prijavljen sam na ovaj forum vec neko vrijeme i uglavnom ga iscitavam,gledam slike vasih ljepotica i uzivam :)

Sad bih volio da mi dadnete par savjeta u vezi uzgajanja,a ukoliko budem postavio neka smjesna pitanja slobodno me napomenite i nemojte mi uzeti za zlo ...

Prvo me interesuje da li je moguce uzgajati biljku u kuci,da stoji u dnevnom boravku ,i da hvata svjetlost sa obicne sijalice za rasvjetu,ako ne sta bi bio vas savjet da sto jeftinije prodjem posto mi ne pogoduje bas pravljenje profesionalnog boksa...

Drugo me zanima da li je moguce tu istu biljku naprijemer skracivati tj sisati joj listove i grancice da bude neke veoma male velicine,ako jeste moguce volio bi da mi malo pojasnite taj proces...nasao sam nesto o tome na forumu al mi nista nije jasno...

Uglavnom imam u planu neke 2-3 biljke cisto eto da pokusam onako skratiti skroz da rastu sto manje i staviti u dnevni boravak ili u sobu kao ukras,pa ako to sve uspije da imam i nekih plodova na kraju....

Nadam se da cete mi pomoci i da mi necete neke stvari uzeti za zlo posto sam apsolutni poceetnik
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Prvo sto bi ti preporucio je citanje foruma, pogotovo dnevnik zavrsenih uzgoja a pod 1 sijalicom
u kuci nije moguce uzgojiti biljku, najjeftinije mozes proci je da napravis PC boks, i unutra
ubacih 4-5 CFL i par ventilatora. Nadam se da sam pomogao
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
dobro nam dosao na forum...a sad vrati se na citanje ;-)
pa ne bi svi ovdje kupovali hps komplete i cfl zarulje da se ista moze napraviti sa obicnim zaruljama
sto se tice growa posred dnevnog boravka, moze zasto ne ako zivis solo i nitko ti tamo ne ulazi (samo ces morati neki paravan napraviti da se svjetlo ne rasipa)...inace boxove ljudi rade zbog simulacije uvjeta koji su napolju, ali i zbog stealtha...dakle treba ti sunce, zemlja, voda i vjetar...prevedeno na growerski rjecnik trebas lampu, vrecu zemlje, vodu ces vec negdje naci i naravno ventilaciju
e sad sto i kako...back to the forum i pazljivo citaj...kad nesto naucis iskristalizirat ce ti se i pitanja
sretno ;-)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
civru je napisao(la):
... Uglavnom imam u planu neke 2-3 biljke cisto eto da pokusam onako skratiti skroz da rastu sto manje i staviti u dnevni boravak ili u sobu kao ukras,pa ako to sve uspije da imam i nekih plodova na kraju....

Nadam se da cete mi pomoci i da mi necete neke stvari uzeti za zlo posto sam apsolutni poceetnik

vidi, svako od nas je jednom poceo, znaci bio pocetnik, tako da... ako si vec citao forum ne kontam kako nisi dosao do zakljucka da to tako kako planiras ne ide, ne mozes drzati biljku/e u dnevnom boravku pod obicnim svetlom kao ukrasne biljke jer kanabis nije sobna niti ukrasna biljka... a kako moze pise ti na forumu, uzmi i citaj teme unutar Unutrasnjeg uzgajanja
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
imas na youtubeu sve o svemu, preoporucam ti da pogledas jednog starijeg travara Jorge Cervantesa :) svaki put se nazjezim kad gledam njegove videje, ako pogledas saznaces zasto :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.