DIY Super Soil ili kako napraviti svoju organsku zemlju za grow.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gazat

Aktivan Član
20.06.2023
83
349
53
Napokon je doslo vrijeme da zamjesam zemlju ovih dana.
Pa me zanima vase misljenje dali su neke stvari kompatibilne ili dali sam pretjerao u svemu.
Prvi put radim ovako nesto.

radim od 48l 1:1:1

16 treset (peat moss)

8 compost sa vikendice
8 glisnjak

8l vermikulit
6l vulkanski kamencici
3l rice hulls (humic acid)

azomite = 220ml
gips = 40g by 2 cubic feet
dolomit = 100
diatomska zemlja= 400
superugljen = 110ml (ugljen odstajao 2mj. u JADAM tekucim gnojivima. Fish i zeleno lisce)
wood ash = 110ml
neem meal = 220ml
bone meal = 220ml
alge prah HMmix = 220ml
dry banana prah = 110ml

to sve zaliti da LAB bakerijama i nek odstoji minimum 3 tjedan

micelij cu uzet iz suma ali i stavit u zemlju malo starog sto mi je ostalo. oko 50g+-
imam trichoderma u prahu.
i mozda pomjesat zlicu smiksanih zobenih paljuljica jer ih bakterije i fungi navodno jako vole.

Planiram uhvatit Springtails i isopod bubice i savit ih u zemlju. One su navodno najbolji par za odrzavat floru u terarijima a i neki no till groweri ih koriste.
i gliste naravno, da miluju korjenje.
Pa me zanima dali ce diatomska zemlja radit probleme.
imam i neem ulja za svaki slucaj

Gnojiva:
za VEGE fazu su JADAM zeleno lisce i Fish

za CVJET fazu cajevi od glisnjaka, homemade fungi dominated caj.
-FFJ od banana i LAB frepe od banana sa pepelom.
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Napokon je doslo vrijeme da zamjesam zemlju ovih dana.
Pa me zanima vase misljenje dali su neke stvari kompatibilne ili dali sam pretjerao u svemu.
Prvi put radim ovako nesto.

radim od 48l 1:1:1

16 treset (peat moss)

8 compost sa vikendice
8 glisnjak

8l vermikulit
6l vulkanski kamencici
3l rice hulls (humic acid)

azomite = 220ml
gips = 40g by 2 cubic feet
dolomit = 100
diatomska zemlja= 400
superugljen = 110ml (ugljen odstajao 2mj. u JADAM tekucim gnojivima. Fish i zeleno lisce)
wood ash = 110ml
neem meal = 220ml
bone meal = 220ml
alge prah HMmix = 220ml
dry banana prah = 110ml

to sve zaliti da LAB bakerijama i nek odstoji minimum 3 tjedan

micelij cu uzet iz suma ali i stavit u zemlju malo starog sto mi je ostalo. oko 50g+-
imam trichoderma u prahu.
i mozda pomjesat zlicu smiksanih zobenih paljuljica jer ih bakterije i fungi navodno jako vole.

Planiram uhvatit Springtails i isopod bubice i savit ih u zemlju. One su navodno najbolji par za odrzavat floru u terarijima a i neki no till groweri ih koriste.
i gliste naravno, da miluju korjenje.
Pa me zanima dali ce diatomska zemlja radit probleme.
imam i neem ulja za svaki slucaj

Gnojiva:
za VEGE fazu su JADAM zeleno lisce i Fish

za CVJET fazu cajevi od glisnjaka, homemade fungi dominated caj.
-FFJ od banana i LAB frepe od banana sa pepelom.
Pozdrav!
Ovo o čemu pišeš je sve top i sve radi, samo ne treba komplicirano kad može jednostavno. Nekog iskustva sa diy pripravcima imam jer isključivo samo to koristim već 10ak god. Moja kombinacija je dobar soil mix I to je osnova svega, LAB u startu, i Jadam MS, Kopriva i Banana, a može i gavez. pH ne mjerim već godinama i sve je za 5! Paziti na temperaturu je osnovno! Nikako ispod 16u zoni korjena.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Gazat

Aktivan Član
20.06.2023
83
349
53
Sa malim zakasnjenjem se javljam. Proslo je tjedan dana od kako sam zamjesao mix. Sve osim vulkanskih kamecica koje cu dodat kroz tjedan dana kad ponovo zalijem sa LAB bakterijama.
IMG20240122110051.jpg IMG20240122113900.jpg ova otvorena vreca je kompost s vikse star god dana
IMG20240122124121.jpg Super ugljen. Odstajao 4 mjeseca u JADAM plant i fish tekucem gnojivu. Cak i ne smrdi tako jako kao prvih mj dana.
IMG20240122131308.jpg Prvi dan
IMG20240128105510.jpg IMG20240128105634.jpg 6 dan
Za 3 tjedna kod prebacivanja u finalnu posudu dodat cu kokosa ako mi usfali na volumenu. + 50g mikorize sto stoji doma godinama. I to ce biti zednje mjesanje zemlje
Na dno mislim stavit grancice da gliste imaju svoj podzemni dom.
Necu sadit direktno, vec u nekoj jogurt posudici prvih 2+- tjedan. razblazit cu sa kokosom za svaki slucaj da bude prejak mix. za to vrijeme ce cover crop pocet rasti.
I onda se odavdje selim u Dnevnike sa najjeftinijim sjemenom RQS-Special Kush za probu.
Sator je 60x60x160 sa 100w LED
Ko zna sta ce sve biti od ovog experimenta. mislim da sam jednostavno zakomplicirao. Tako je obicno za prvi put.
A mozda i ispadne dobro pa dozivim 2, 3, 4, ciklus u istoj zemlji.