Medicinsko edukativni grow 3.0 - RQS - LED 465W/200W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Lijepi pozdrav zelena nacijo! ::listomahanje::

Eto mene me ponovno u novoj rundi da vam dosađujem! :D Neznam zašto, ali nekako se uvijek veselim dijelit sa vama svoja sranja tokom growa. Čak stoviše, skoro mi je draže vodit sami dnevnik nego sami čin growanja. :)

Zdravstvena situacija je i dalje nepromjenjena, uriniram prozirno, bez ikakvih poteškoća, a sljedeća kontrola mi je sredinom 11og mjeseca, pa ću vas i o tome uredno izvjestiti. :)
Pa da mi počnemo...

Sjeme: RQS - Critical Kush, Bubble Kush, Northern Light, Painkiller XL, Northern Light (auto)
Zemlja: BioBizz Light mix i All mix
Gnojivo: BioBizz Grow, Bloom, Top Max, CalMag
Potovi: 25L i jedan od 15L
Box: 120x120x200 i 80x80x160
Rasvjeta: Lumatek Zeus Compact Pro 465W i Lumatek Attis 200W
Ventilacija: Fi 100 i Fi 125 sa karbonjerosima + 2 stupna ventilatora
Trening: LST + HST

Ove godine, odnosno ovaj grow sam imao najslabiji germination rate ikada. Prvo sam piknuo 10 sjemenki na klijanje, gdje mi više od pola nije proklijalo, pa sam onda sa vremenom još dodavao sjemenke nebi li dobio željenu količinu da popunim boxove. Na kraju sam ih sve skupa stavio 18 komada, te sam od tih 18, dobio svega 8 komada. Malo sam bio razočaran tom činjenicom, pa sam pisao RQS-u, te su mi za iduću kupovinu dali vaučer od 15% popusta na ukupnu kupovinu. Ajde de, sve u svemu nije loše, još kad se uzme u obzir da ću ovako i onako pikirat šoping kada bude neka akcija. :)
Raspon starosti biljaka, odnosno prvi dani života su od 18.8. - 26.8. Danas sam baš i presadio 3 biljoze koje su imale 10-ak dana života.
Moja nova sreća od Lumateka mi prži na 50%, te je udaljen nekih 70ak centimetara od biljčica.
Temperatura mi je u nekom rasponu od 25-26 celzijevih sa vlagom od 50-60%. Sada napokon dolazi malo hladnija fronta, pa se veselim isključenju klime. Jebeno ljeto, već je dosadilo i bogu i vragu. :D

Evo i slimbe od setupa i ciganki:
image0 (2).jpeg image1 (2).jpeg

Etogac, to je to za sada! Baš se veselim ponovnom druženju sa svim postojećim korisnicima i onima koji će to tek postati. Veseljak vam šalje puno pusa i pozdrava! :vutra:
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Ništa se ne sekiraj rođeni, kad za to dođe vrijeme, zasjat će i ta zvijezda! :D
Al kao što vidiš, još nisu sve prebačene u finalne potove, tako da ih imam mjesta za držat u jednom boxu. :)
 

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
236
581
93
Lepo lepo, nego ja vidim imaš dve lampe pa se zapitao. Očekivao sam 200ku da vidim prvo za veg kad ono ovaj drugi veliki momak me iznenadio hehe
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Dobar dan bećari!

Hajde da im krenemo brojat dane vegetacije od one najstarije, pa sukladno tome dolazimo na:

17. DAN VEGETACIJE

Upravo sam presadio i zalio zadnju fotoperiodičnu biljozicu , te sam ih sve prerasporedio u veliki i mali box. U velikom će mi bit 4 fotoperiodone sa jednim automatikom, a u malom će se krčkat dva automatika. Ova jedna malecka koja se nalazi u malom boxu sa automaticima je fotoperiodna, ali je nešto bolesna i slabije se razvija, pa ni sam neznam šta da snjom radim... :)
Primjetio sam neku laganu diskoloraciju na ponekim listovima, pa si kontam da bi to jedino mogao bit već neki cal/mag nedostatak. Sukladno tome sam ga krenuo i lagano dodavat, pa ćemo vidjet kako će se situacija razvijat. Pošto sam ih presadio u allmix od biobizza još nisam krenuo sa gnojenjem, te mislim da ću taj trend nastavit još sigurnih tjedan dana.
Sutra ću topirat 3 fotoperidone na 5 katu, a u budućnosti si razmišljam o tome da kresnem i automatike na nekom 3-4 katu. Neznam, možda da čak ostavim na miru ova 2 automatika u malom boxu, a da se poigram sa ovim jednim u velikom boxu, pa čisto da vidim kako će to proć. :D U svom prvom i jedinom growu kad sam sadio automatike, topirao sam ih misllim na četvrtom katu, i nije bilo nikakvih problema. Sad sam primjetio na forumu da i nije više neka fora topirat automatike. :zvezda::
Temperatura mi se kreće od 24-27 celzijevih, a vlaga mi titra između 50 i 60%.

Mislim da bi to bilo to za ovaj puta, pa se čujemo idući ponedjeljak sa novim updejtom.

Topli pozdravi od Veseljaka!


image3 (2).jpeg image2 (2).jpeg image1 (2).jpeg image0 (2).jpeg
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Živili!

25. DAN VEGETACIJE

Situacija u boxovima je vrlo dobra, krenuo sam sa laganim LST-om, stim da sam topirao sve biljoze osim bubble kusha koji će isto za koji dan dobit udarac škarama. Znači automatike sam topirao na četvrtom katu i ne vidim nikakvih problema sa njima. Guraju bez beda, čak dapače, jedna mi je već uletila u preflower, a stara je 20 dana. Koda je malo uranila, šta ne? Kad da joj počnem računat flowering period? :)

image0 (2).jpeg

Ovaj jedan automatik mi ima nekakav dručačiji oblik rasta. Prvo je gurao u stabljiku, odnosno u visinu, pa tek onda na bočne grane, a sve su isti strejnovi Northern light AUTO-si. Eto, pa ti onda budi pametan. :)

image3 (2).jpeg image4.jpeg


Fotoperidone se drže kako i bog zapovijeda, sve dobivaju manje količine calmaga, te ću sad iduće zalijvanje krenut sa minimalnom količinom biogrowa, 1/4 doze ću puknut. Kontam si topirat još jednom ove tri poveće fotoperiodne, kako bi ih malo usporio, da ih bubble kush sustigne, a sukladno tome će i bit više vrhova. :D
Samo da napomenem, kako sam i ovaj grow kao i prošli ostao zapanjen sa Painkillerom (CBD), jer je toliko fleksibilna biljka da to nije NORMALNO. Stvorena je za igru, stvorena. :)
Temperatura se kreće od 24-27 Celzijevih, a vlaga oko 50%.
Lampe mi rade na 50%, na nekih 50ak centimetara, i mislim da im ništa više za sada ne treba.
Neznam šta bih još napisao, mislim da sam sve naveo što je bitno, a i na kraju slike pričaju za sebe.

image2 (2).jpeg image1 (2).jpeg

Etoga, pa do idućeg tipkanja di se vidimo sa novim pomakom u razvoju lepojki! :)

Živi mi bili, ljubi vas čika Veseljak! ::listomahanje::
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Ne vidis problem,ali je zapisala 10 dana + cak i do dva tjedna zna zaracunati;);)
Oprostit ćeš mi opa cupa jebeš mupa:D, ali želim samo shvatit što si točno htio reći... Pričaš mi kako sam si produžio datum harvesta za mogućih 2 tjedna u odnosu na to da ih nisam topirao? Ako je usitinu tako, sve što imam za reći je: ma ko mu klacka, ovako i onako će mi izać prije fotoperidonih!! :D:D
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Dobro jutro!

31. DAN VEGETACIJE

Jedan brzinski updejt prije posla. Guramo i dalje u pozitivnom pravcu, a biljoze su ko gr(o)movi! :D

Dan nakon posljednjeg updejta počeo me svrbiti onaj NL autos u velikoj lončanici koji se izdužio i nije mi se nikako uklapao u mali box po fizionomiji. Tako sam ja onda doneo odluku da ga zamjenim i presadim sa NL autosom koji je bio u maloj lončanici u velikom boxu. Tako sam i napravio, presadio sam malu u velku, a velku u malu, ali bože moj, bio je to pravi mali kaos. Presađivanje iz male lončanice u veliku je prošlo bez ikakvih problema jer se već lijepo ukorjenila i izašla mi je komplet sa zemljom van. No tokom presađivanja autosa iz velike lončanice je bilo veselo, mislim da mi se odlomilo pola korijena dok sam je ''čupao'' van, jer se naravno nije stigla lijepo ukorjeniti još. No finalni rezultat je taj, da je usprkos toj nedaći nastavila dalje gurati po svome. Legenda. Nisam mislio da će tako brzo uloviti tempo. :D
Sve su istopirane, i sad svakodnevno pržim po LST-iju. Kontam si da ću ih do idućeg updejta flipnit na 12/12, a autosi mi od danas idu na 18/6.

Dobivaju sada CalMag i po pola doze BioGrowa, a sad ću počet ubacivat i BioBloom u autose.

Temperature mi se kreću u rasponu od 23 do 27 celzijevih.
Vlaga mi je malo višlja, oko 75%, jebiga, tako je vrijeme vani.
Zeus mi i dalje roka na 50%, a Attis mi je na 60%.

Evo i par slikica da to ovjekovječimo:
image1 (1).jpeg image2 (1).jpeg image0 (1).jpeg image0 (2).jpeg image3 (1).jpeg


Eto toliko za sada, pa do idućeg uppdejta veseljaci moji! ::listomahanje:::wave:
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Dobar dan!

37. DANA VEGETACIJE - 2. DAN CVJETANJA

Etoga, došao je i taj trenutak da sam ih prebacio na cvjetanje, mislim, 37 realnih dana vegetacije tu nema, jer su izašle u periodu od prve do zadnje unutar tjedan dana, no to je manje bitno, boxovi su mi se popunili i vrijeme im je bilo da se uozbilje! :)
Odvrtio sam rasvjetu da prži na najjače, tako da smo uprli svih 665W LED-a kojeg posjedujem, pa se nadam da će mi nešto i vratit od toga. :)
Sa LST-ijem sam praktički gotov, slijedi još malo korektivnog usmjeravanja, pa kasnije mreža nakon što ih još rasčerupam malo odozdola da mogu zaljevat lijepo.
Generalno, trenutno kako sve izgleda, mislim da nekih pretjeranih problema tu nema, rastu lijepo, gutaju vodu, papaju laganu hranu, i baš su mi počele blistat otkako sam im dao 12 sati sna. :)
Neznam što bih još nadodao, podsjetite me ako sam šta zaboravio, a da je bitno. :)

Temperatura: 22C - 27C
Vlaga: 50 - 60%

BioGrow - 0,5ml/L
BioBloom - 0,5ml/L
CalMag - 0,4ml/L

Tu su neke slimbe:

image3.jpeg image2.jpeg image025.jpeg image0.jpeg image1.jpeg

To bi bilo to od mene za ovo javljanje. Nekako mi se ovaj updejt čini malo ''suh'', neznam zašto... :confused:
Možda zato što nema nikakve drame? Čak mi nijedna grana nije pukla, neobično... :D

Ajde, pozdravljam sve ljude dobre volje, te i one koji će to tek postati. :D:wave:
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Neka je tako, bez drame. :) Onda na kraju dnevnik bude kao prezentacija. Jedina stvar koju bi ti savjetovao je ta cijev, ako ce ti biti potrebna (ako bilje ne predju visinom). Imas za sitnu lovu, muffler se zove. Secret Jardin pravi. Radi perfekt i rijesava problem svijetla i leaka zauvjek... Zaglavis ga na upuh i ne zauzima doslovno nista mjesta, propusta zrak kao da ga nema a svijetlo ne ide kroz njega.

1695745493349.png
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Ma nemora on meni bit ko prezentacija, nek on bude i osrednji i uz neki problemček, samo neka budu kud i kamo rješivi. :)
Ma već sam nabasao na taj sistem i stvarno mi je preseksi. Nego, brijem da će mi to klimbatat i uvuć se u šator kad ga stegenm samo sa tom gumom od boxa. Malo mi izgleda i usko, možda svega 3cm debljine, šta ne? Isto tako sumnjam da ima istu protočnost kao crijevo od fi200 koje mi je sada gore a i dalje mi usuče box, iskreno neznam od kolikog bi promjera morao stavit crijevo da ventilacija poprati šator bez tetrapak efekta. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Šteko

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Dobar dan majstori!

37. DANA VEGETACIJE - 8. DAN CVJETANJA

Novi updejt, isto stanje, osim što su sve djevojke uletile u preflower. Počele su se lagano strechat, iako bi čak htio da mi i malo više krenu u visinu. Ovaj NL fotoperiodni je baš grmalj, deblja se najviše u stabljici. Malo sam pojačao gnojivo, što ću postepeno i dalje činiti. Neznam što bih stvarno nadodao, slike će biti kao i inače zakačene dolje, pa eto, prosudite sami. :)

E da, sad sam se sjetio zašto više nisam sadio autoflowere nakon prvog growa, odnosno, nakon što sam probao fotoperiodne biljke... Pa male su ko isprdci, treba ti duplo više autoflowera da bi pokrio količinu koje ti daju fotoperiodne, tako da se financijski sigurno ne isplate, a i imaš više toga za zaljevat i brinut se. Uglavnom, ovo je zasigurno moje zadnje druženje sa autosima, svaka čast ko ih voli, samo gurajte, ali po meni su smješne i nisu ni do koljena fotoperiodkama. :)


Temperatura: 23C - 27C
Vlaga: 50 - 60%

BioGrow - 0,5ml/L
BioBloom - 1ml/L
TopMax - 0,5ml/L (autofloweri)
CalMag - 0,4ml/L

Sličice:

image3.jpeg image1 (1).jpeg image0.jpeg image2 (1).jpeg
image0 (1).jpeg image1.jpeg image2.jpeg

Etogac, to je to za ovaj updejt, pa se čujemo idući ponedjeljak, nadam se sa pokojim cvjetićem na granama. :)

Živi mi bili! :wave:
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Pa tom se logikom i ja vodim, nekako mi se neda nabadat bezbroj ventilatora, kad jedan stupni odrađuje posao za sigurna dva. Jedino što nema osciliranja kod stupnih ventova, kao kod većine cliponova, ali nije mi se ni pokazalo kao potrebitim, tako da sam skroz zadovoljan sa ova dva stupna što imam. :)