Mentor Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
@dvadeseteGaSim

Tocke su moguce od tih kapi koje simuliras. Nemoj. Ostane kap na listu i onda se napravi mala "lupa" i spali tu u tocki.

simuliram kisu i prskam ih obicnom vodom svuda, i po listovima, zadnji put 2 sata prije nego krece dan (nadam se da tu nema greske, citala sam mnogo puta zato i ne pitam da to ljudi rade da podignu vlagu itd)

Listove ne diraj. Vlagu podigni tako da stavis mokru krpu u posudu vode na upuh. Ili unutra negdje gdje puse ventilator po tome. Kisa je ok, medjutim samo problemi najcesce.

@goran641

Imate li opciju da sve skupa biljke odignete na 10cm ili 20? Nesto tipa 4 male “klocne” pa na neku ploču. Upuh ne bi trebao toliko smetati, medjuti moguće je da i on pridonosi. Svakako ako ne možete odignuti sve biljke, zamjeniti mjesta svakako. Stavite jaču napredniju gdje je ova.

1646309340007.jpeg
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Malo sam skepticna ali evo kako izgledaju, neke vrhove kad sam svezala oni su ustvari pali i listovi zaklanjaju svjetlost ali one ce ici gore valjda? XD
Puno sam high i mozda postavljam glupa pitanja ali moram biti sigurna da je sve po PS-u. Evo slikica pa ako ne valja vici :)
Evo jedna prije vezivanja unknown.png Posle IMG_0527.JPG IMG_0528.JPG IMG_0529.JPG IMG_0530.JPG
 
06.02.2022
96
215
33
59
Pitanje o dizanju biljki-da li ih dižem da ih zaštitim od hladnoće dolje ili da budu bliže lampe ? Ako je ovo drugo lampu je na onim konopima sa kojim je mogu spustiti metar i dignuti 30 cm. Pod je parket. Spremam baš klocne za dizanje..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Nije lose da se odigne. Sto radi temperature koja je vjerovali ili ne samo 10 cm od poda i do 3 stupnja veca sto radi cirkulacije zraka. Sto radi kicme vase, biti ce Vam biljke blize rukama :) Razmak od lampi ostaje jednak :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
Hvala! Nesigurnost. I bio si u pravu za vlažnost. Pojačao sam. Bura je i suho vrijeme pa je sada vlažnost vani 35 %. Kada zatopli ide preko 50. Imam el. ovlaživač zraka za nas. Kako bi bilo njega upotrijebiti ? Normalno, ranije outdoor, bi čekao još 7 dana i izbacio ih vani. Ali bi i krenuo sa klijanjem za mjesec dana. Za sljedeći uzgoj morati ću te pitati gdje da nađem takve klocne koje sam vidio na par tvojih dnevnika. I još dosta opreme. Možda sam i previše pročitao pa mi se dosta toga miješa. Pogotovo sa autoflower. To je nekada za nas bila naučna fantastika. Ma i većina materijala na forumu. Zato smo pušili vutru načistaka. Slaba bila. A bio i jeftin turski hašiš
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Upalite ga, nastimate na 60 % i to je to :) Nece skoditi .Ako pogledate, imam ga i ja :) One klocne su stolice plasticne za djecu. Imate kupiti u IKEA i takvim trgovinama. DObre su sto im se mogu skratiti noge po potrebni bez nekog prevelikog truda a rade..

Ove moje se vode kao "pomoci kava stolic" :D

2 walleta.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
To je sve lako kada si u civilzaciji. Evo mi idemo ponoviti nešto namještaja iz Ikea i to traje 10 tak dana da nešto ne bi zaboravili. Pa onda oni voze do Splita a dalje se snalazimo ako je mala narudžba. Veću će dovesti. Ma već 4 godine čekam da kupim novi auto. Neću više čuti za polovni. Čekaj 10 mjeseci.. Znači moglo bi ovako nešto.. Još ga prilagoditi.. A ja ću se noću gušiti :)
 

Prilozi

  • DSC_2907.JPG
    DSC_2907.JPG
    141,3 KB · Pregleda: 14

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
haha. :D Ajde de. Moja preporuka je da si rijesite to odmah, jer em nije suho zlato em cete koristiti sigurno. Plus, barem od 2 litre tank. Manjeg cete morati 2 puta dnevno puniti. :) Kod mene je tank 6 litara.

img_0871_edited-jpg.422892
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
Idem ovih dana stalno sa autom, platio sam ga, pa ću baš probati naći u gradiću pored mene par tih stvarčica. Čitao sam nekoga odavde, starijeg člana, kako samo svaka 2 dana poviri i provjetri biljke. To mi je cilj za sljedeći put. Ovako ih 2 puta dnevno idem gledati. Malo nepovjerenje u sve žice plus da zadovoljim klimatske uvjete. Izgleda bolje bilo bez mene. Samo čovjek 2 puta zalio u 5 dana. Možda je malo više vode stavio ali se sigurno nije nasekirao kao ja. Sljedeće putovanje kod roditelja za cca 3 tjedna. Onda ne bi više trebalo biti problema sa vlagom...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Tako sam i ja. Medjutim, onda sam rekao da nema smisla pa sam kupio (35 eura) termometar vlagometar koji se spoji na wireless i onda biljezi zadnjih mjesec dana tocno i temperaturu i vlagu. Otvaranje boxa takodjer narusava atmosferu u boxu ako razumijete.

Desni ovaj

img_0824_edited-jpg.421627


ce6f8b9f-2d3c-4b3e-bbbe-6ad3468d5e9c-jpeg.421986
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
Kupujem ga sigurno. Imati ću puno vremena za proučiti sljedeći uzgoj. Malo sam pogledao Soma itd.. Ne mogu duže. Rasplakati ću se. Najbolje je da se na greškama ne uči. Ali šta je tu je. Već sam puno toga naučio i ohrabrio se. A odavno znam da treba pratiti samo jednoga. Ispalo je da si ti i stvarno mi se dopada kako i što radiš... Sada mi je ta tehnologija bliža mozgu i usavršiti ćemo je :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Hvala. U osnovi svega je u biti moja lijenost. Gledam samo kako da napravim sve da ja sto manje moram. :D A onda ujedno ako za rezultat imam jos nesto onda je to kao Head and Shoulder :D 2u1. U svakom slucaju, drago mi je da i tvoja generacija gura ovu pricu i to na ovakav nacin :) Samo pomalo i sve cemo skupa sloziti tako da cete imati daljinski upravljac i sve na njemu. Ili mobitelu. Dodje na isto :D
 
06.02.2022
96
215
33
59
Sa suprugom sam razgovarao ovih dana. Svima se više isplati da ljudi ovako uzggajaju nego da ide ilegalno Države od svih ovih sprava naplate porez a na ulici nema nikakvog prihoda. Da je legalno kao u Amsterdamu.. Ali to čekati nećemo. Znači prilagodi se ili muči po ulici. Nadam se da će više ljudi moje generacije to ukapirati. Imaju strah, hoće proći ultra jeftino, ne znaju se snaći na internetu. Ali ovo je jedini logičan slijed. Plus možda klubovi kao u Španjolskoj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and 024 grow

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Pa ne ide jeftinije od ovoga. Medjutim, koliko para toliko i muzike. Ne ide iz nicega u nesto. Rijetko ili nikako. Kod onog gore kojeg vec, mozda :D Kod nas ide tako da se opruzis koliko si dugacak :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641 and FatOne

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
IMG_0538.JPG Evo jedna sa spavanja. :) Dobile su po 4-5l vode.
unknown.png IMG_0541.JPG IMG_0540.JPG Naisla sam i na ovog gospodina.. Zuckaste boje Bauk. :whato::
IMG_0539.JPG IMG_0543.JPG Privezane, zategnute, veci listovi gurnuti ispod cvjetova.
IMG_0542.JPG Skupa sa suncanja. :)
Stavila sam ispod saksija ove gajbe od piva i lampu podigla na 50cm udaljenosti, temp dnevna 23-26, nocna 18-20 vlaga 50-70.. To je to za sad:) Pucaj ako sta treba dirati, mozda drugo po redu topiranje ili da ih pustim da pice ovako :) Vrhovima pravim sto vise svjetlosti i guramo dalje. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Mozes lampu i na 60. Jesi razmisljala nabaviti jedan stupni onaj ventilator pa ga postaviti okomito da puse izmedju lampe i biljaka?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dvadeseteGaSim

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Tako jedan ne bi trebao biti. Samo da se ne naleze :D Svakako ako ti nije problem, na neki papir ga pa nek ide kroz prozor. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dvadeseteGaSim
06.02.2022
96
215
33
59
Još jedan zez pri nabavci. Ventilator na filteru sa samo jednom, jakom brzinom. Užas što radi vlažnosti. Nisam ga koristio prvih 14 dana jer je gornji dio šatora bio skoro dopola otvoren. Pasivni ulaz plus veliki otvor daje dovoljne izmjene zraka. Problemi su nastali sa njim. Isuši za pola dana krpe, spužve jedino ne kante a ne digne vlažnost kakva je prije bila. Ni blizu. Sada ću staviti ovlaživač zraka na pasivni ulaz i uključiti ga. Noćas sam se vratio na stari sistem, bez ventilatora i onda su uvjeti normalni. Temp 25 C i vlaga oko 55 %. Jedino što miriše cijela prostorija. I šire :). Znači poslije ovog uzgoja sem cool tubai taj ventilator ide u Caritas. Ma mislim da bi sa auto biljkama mogao vegu izgurati bez njega. Ali žena se plaši da miris ne ode u namještaj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme