Mentor Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.02.2022
96
215
33
59
Mislim da da. Kabel se dobije odvojeno. Njega sam čekao u drugoj turi sa jednom širokom obujmicom pa sam ih umjesto trake i konopa sa njom dobro pritegnuo. Imam sreće da imam prostora i solo u kući da sam ovaj prvi dio mogao bez njega. Ali sada mi radi problem. Previše jako vuče za vegetaciju. Za 8 sati osuši najdeblju spužvu ali ni one puno ne pomažu. Sada je stavljen el. ovlaživač i na prvi pogled dobro izgleda. Digao je, u 5 minuta, vlažnost na 55 %. Viditi ćemo za dalje. A ljut sam je je razlika do 10 eura da imam ventilator sa 3 brzine i prekidačem za paljenje, gašenje. A ne cimanje utičnice kada gasim, palim... Može li mu se nekako namjestiti snaga uduva ? Čisto da nisam glup...
 
Poslednja izmena:
17.07.2018
27
53
13
28
Pozdrav, primetio sam nesto nalik izgorelim listovima, ne znam da li je do cfl svetla koje stoji na oko 8-9cm od vrha biljke, nedostatak kalcijuma ili mozda nesto trece. Ne deluje mi da je za sad previse lose, ali bolje da se to spreci u ranoj fazi.
Takodje prosli put sam je zalio sa 1.6l vode i supervitom, a pre toga sa 3dl vode i pola doze root complexa. Vodu uvek dovedem na Ph 6.5. Sta mislis da je najbolja opcija za sledece zalivanje?
20220305_004039.jpg 20220305_010534.jpg
 
21.05.2021
54
108
33
Mislim da da. Kabel se dobije odvojeno. Njega sam čekao u drugoj turi sa jednom širokom obujmicom pa sam ih umjesto trake i konopa sa njom dobro pritegnuo. Imam sreće da imam prostora i solo u kući da sam ovaj prvi dio mogao bez njega. Ali sada mi radi problem. Previše jako vuče za vegetaciju. Za 8 sati osuši najdeblju spužvu ali ni one puno ne pomažu. Sada je stavljen el. ovlaživač i na prvi pogled dobro izgleda. Digao je, u 5 minuta, vlažnost na 55 %. Viditi ćemo za dalje. A ljut sam je je razlika do 10 eura da imam ventilator sa 3 brzine i prekidačem za paljenje, gašenje. A ne cimanje utičnice kada gasim, palim... Može li mu se nekako namjestiti snaga uduva ? Čisto da nisam glup...
Može shema ti je na poklopcu ja dobio bez kabla pa iscupo u radioni iz stare brusilice, nulu nemoras dirat.. a mozes potenciometar kupit i naknadno spojit moj isto vuce ko lud, 320m3 u min prigusio sam ga sa majcom neka vrti na ispuhu nisam stigo narucit potenciometar a grow krenuo.. I eto vrtim kako jest u tome je problem jer mi box homelab 80x150x200 :fuck:
 
  • Sviđa mi se
  • Angry
Reactions: Bizzzo and goran641
06.02.2022
96
215
33
59
Spojio sam ja njega dosta brzo. I ispitao prije montiranja. Mislio, glavno da radi. Prvih 15 tak dana mi nije trebao jer sam imao optimalne uvjete bez njega. Pasivni upuh zraka i gornja polovica vrata otvorena. To im je dosta i previše zraka i rasle su odlično. Bila temp. 24-27 C i vlaga 60-70 %. I kada je već počelo mirisati, zatvorim šator i upalim ventilator i nastanu problemi. Temperatura na 21-22C a vlaga na 35-40%. I onda cimanje sa ovlaživanjem. Temperatura me ne brine. Sada sam stavio ovlaživač dječji unutra. Hvala na ideji sa majicom. Nekako ću izdržati još 10 tak dana do kraja vegetacije. Ali poludio sam. Sva sreća uvjeti nisu loši bez ventilatora i sa otvorenim gornjim djelom šatora a i nema problema sa komšijama. Probaj ga ne koristiti prvih 15 dana. Moje su sasvim solidno izrasle. ..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Ćete jos vas dvojica na kraju jedan drugom mentor postati ;) lijepo Vas tako za vidjeti :D evo link na jedna stari dnevnik moj. U njemu sam imao na aktivnom upuhu ručnik u odsjecenoj boci od 2.5l cole, na uputu direkt.


@Rile95

kolika je to tegla u kojoj je biljka?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Temperatura po noci? Temp po danu? Vlaga po danu po noci? Kakvu imas ventilaciju unutar boxa? Da li je pot odigunut od zemlje malo. Meni se cini da je kod tebe situacija da imas nisku temperaturu i slab okretaj zraka u boxu. Uslijed takvih uvjeta zemlja se sporo susi, korjen neznam da li da raste u sirinu ili u dubinu i onda razliciti problemi. CFL ne bi trebao smetati na toj udaljenosti. Mozes tipa dici na 15 cm, medjutim ovdje je nesto drugo problem imam osjecaj. Imas gore jos par pitanja pa napisi. Medjutim ukratko mislim da sam ti objasnio. na 12 litara zemlje bi trebalo dati oko 2 litre vode svakih 72 sata. Medjutim zemlja bi trebala nakon 72 sata biti suha kompletno da je lagano tegla. I onda kad das 2 l cca, dole iscuri 0.2l i miran si opet barem 72 sata. :) CIni mi se da ako ti das ovdje 2 litre nece jedno 14 dana trebati davati opet nista...Digni temp, pojacaj ventilaciju :)
 
17.07.2018
27
53
13
28
Temperatura po noci zna da padne do 18°C, a po danu je od 22.5 do 24.5°C. Vlaga po noci poraste do 60-65%, nekad i malo iznad toga. Po danu je od 45 do 60%, varira od vremena napolju. Trenutno radi samo jedan PC vent koji ubacuje vazduh i duva po biljci, vent za izduv od 195m³/h nisam palio, a imam jos jedan isti PC vent koji nije namesten. Zemlja se stvarno jako sporo susi, cak i sa 2-3dl kad sam zalivao trebalo je vise od 72h da se osusi. Onda cu od veceras da upalim i taj izduvni vent i da kupim grejalicu za tu sobu sto pre.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Ventilaciju svu koju imas popali još jučer. Odigni malo tegle od poda na neki stiropor! Sto se tice temperature, ne moras nuzno grijalicu. Postoje oni grijaci kabeli. Ja imam neki za gmazove. Ima ih u rifuzi za kupiti u elektro radnjama ili na oglasnicima :)

1646497865358.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
17.07.2018
27
53
13
28
Popalio sam sve, duva kao ludo:rasta: Ispod saksije imam neku okruglu podlogu/jastuce, nije direktno na podu. Grejalicu sam malopre kupio jer mi je svakako trebala, ali nasao sam i neku keramicku grejalicu od 50w u obliku sijalice koju samo navijes na E27 grlo, mozda bi to moglo da posluzi ako ne nadjem taj thermo kabli.
Arcadiaceramicheater50wRSBCH50Z.jpg
Sutra ili prekosutra cu morati da zalijem, mislio sam da joj ovaj put dam dozu root complexa, supervit i pola doze tnt-a, pa sledece zalivanje da ide samo voda. Sta ti mislis o tome?
Hvala na pomoci! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Pola doze od ovoga sto si naveo :) zavrni to sto si našao. Pazi samo s pozicioniranjem da nesto ne spali. Odlično da si ih odigao. Sad ćeš vidjet kroz par dana.
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Pozz mentore, biljcice napreduju, slike u edit-u brzo nego uz kaficu kuckam.. :) :joint2:
Kad im krene dan ide zatezanje, vezivanje LST-a, ono topiranje drugo o cemu smo pricali da uradim razlicito svakoj biljci pa testam i vidim ipak nisam odlucila, topiracu samo najgornje vrhove.
Podigla sam potove i primijetila da su dosta teski, tako da cu preskociti zalivanje danas pa sjutra onda, planiram im dati punu dozu Hesi Super Vit + pola doze Super Root s' obzirom da ce dozivjeti mali stres?

Power Zyme stize za par dana tako da ono tamo zalivanje bi trebale dobit cistu vodu sa Power Zyme pa cemo vidjet za dalje kad ce dobiti TnT, takodje htjela sam da pitam sa cime da ih prskam protiv pesticida i kad?
Planiram citavu prostoriju ocistit, dezinfikovat i slicno.. :)
Sta mislis o planu? Zadnji put su zalivene prije 48 sati sa 4l..
 
Poslednja izmena:
06.02.2022
96
215
33
59
Ljudi baš je borba sa vlagom i osjećam se prevarenim. Naime u uputstvima piše kako taj ventilator može regulirati temperaturu i vlagu. Velikim slovima na početku. A onda raščlanjuje koje verzije. Dobio sam osnovnu VK a uz nju bi trebalo biti U, U1, U2 itd koji svi imaju regulaciju temperature i vlažnosti. Još sam se hvalio supruzi kada sam to pročitao. A nisam baš glup pa sam nakon dosta pročitanog na ovim stranicama zvao njih telefonom za uputstva i rekao kakva mi oprema treba. Kao njihovog stručnjaka koji je non stop na raspolaganju. Jedini prijatan je bio lik iz dostave. Iz 3 puta sam dobio 100 eura robe koji mi ne treba ali ne i ono što mi stvarno treba., Moraju znati da sa tim ventilatorom i cool tube ne može se postići odgovarajuća vlažnost. Dva-tri puta ih obilazim, radim stres itd.. Izdržati ću još 10 tak dana, možda i kupim novi ovlaživač ali ovo je šit. Nema mreže, LST ništa najvjerojatnije, samo da prvu turu prežive. Od njih nikakve koristi. Hvala Bizzo i ekipo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
topiracu samo najgornje vrhove.
ok
Moje pitanje je, cemu radis svoj neki plan kad potoje tablice i uputstva? Drugo pitanje, zasto slike na stavljas ovdje na forumu nego uploadas negdje dalje?

1646578549060.png
Ljudi baš je borba sa vlagom i osjećam se prevarenim.

nedajte se smesti. Jednostavno uracunajte to u trosak skolovanja. Interes prodavaca je uvijek da proda vise. To sto neznaju sta i kako i koliko je druga prica.
Još sam se hvalio supruzi kada sam to pročitao.
E, ovo je najveca greska. Supruzi reci nesto pa da onda nije tako kasnije, auuuuuu :)

LST ništa najvjerojatnije, samo da prvu turu prežive.
Biti ce ti kasnije zao. LST barem, raširiti ih i rasporediti. A zavrsiti ce sigurno. Ovaj prvi period bez vlage kad prodje, kad krene cvjetanje vlaga vam vise ne treba. Bez sekirancije samo, HPS je to. Nista cudno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
Supruga je vrtlarka, proučila i ići ćemo na LST i mrežu. Samo da se sada riješim previše vode u pitarima... Rekao sam ti da su me dočekali puni tanjuri vode. A trebalo je napraviti i prvno gnojenje. I došao sam do toga da sam izvadio iz tanjura 2-3 litre vode. Sada je taktika, sljedeća 2-3 dana, samo lagano prskanje zemlje i ovlaživać. Malo sam danas i jučer upao u paniku. Sve puno vode a vlažnost za.. Malo sam isprebacivao biljke, našao, izgleda dobru poziciju za ovlaživač i pičim. Ubi me taj ventilator bez potenciometra koji piči punom snagom a ne izvlači višak vode iz tanjurića. Korijenje je već izašlo vani. Izgurati ćemo ovaj tjedan. Puno mi pomogao tvoj stari dnevnik. I kada si radio LST i mrežu..
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Ne prskajte nista. Ako je zena vrtlar, pitajte ju onda o intervalu zalijevanja. Dva dana nista pa zalijevanje. Zemlja se susi odozgor prema dole i korijen prati vlagu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Tablica kaze jednom tjedno. Jednako tako kaze tad jednom tjedno sta se daje. JEdnom tjedno je svakih 7 dana jel. Znaci ako zalijevas na 3 dana jel (danas drugi dan ali nije za zaliti) znaci da zalijes vodom, pa vodom pa gnojivo. Pa voda, voda pa gnojivo. Kuzis o cemu pricam? To ti se zove interval.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme