Mentor Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Nema za sta. Nemoj me krivo shvatiti, mejdutim kasnije kad se sve to uzbučka i nedaj vraže dodje neki problem, nećemo ti i ja i jos 3 mentora uspjeti ispraviti problem :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Naravno, znam da si tu da pomognes i da mislis najbolje.. :)
E sad htjela sam da pitam, pokvario mi se mali ventilator koji je duvao po biljkama pa sam uzela onaj stojeci s' tim da je on dosta veci (jaci) i vise se njisu listovi sad pa sam htjela da vidim oce li im to predstavljat problem, duva tacno izmedju njih?
Takodje potovi su opet dosta teski, nije kao da im treba voda.. Zalivene su prije 70 sati tacno.. Za 2 sata krece dan, pa sam mislila mozda da preskocim i ovo zalivanje?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Kažem ti ja. Od početka mi smrdi to svakih 48 sati kako si rekla. Ajd, nadam se doci ce višlje temperature? Medjutim tebi je temperatura niska. Ako imaš neki stari toplomjer, zabij ga u zemlju 5-6 cm pa čitaj temp :) cudi me doduše jer je Hps, medjutim moguće da si ga natakavala do sada hrpu, pa treba neko vrijeme. Identično je kod mene bilo dok nisam ubacio grijač za gmazove i odvlazivac…5-9 dana Izmedju zalijevanja.

stupni vent neka samo puse. Izmedju jel. Ajd pogledaj molim te kod mene kako zo izgleda. Jedan drug mudar je rekao “ako neznas nesta, nadjes nekoga tko zna i iskopiraj ga doslovno riječ do riječ” :)

 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Dolaze topliji dani za nekih 7-10 dana cca.. Do tada napolju max 10 stepeni. :/
Okej idem to da uradim instant, preskacem onda zalivanje i danas nema sta pa cemo da vidimo situaciju.. Trazila sam grijace danas, nigdje nisam mogla naci, moracu preko interneta naruciti pretpostavljam..

Za ventilator da ne brinem sto duva malo jace? Mogu da snimim pa da imas dobar uvid. Listovi se pomjeraju jako ali grane ne. Hvala na brzom odgovoru! :)

I da, nocna mi ide cak do 17, to je donja granica.. Max 19.. Danju 23 min - 27 max. Vlagu sam podigla na 70 konstantno sa novim ovlazivacem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Editirao sam gore post i stavio video. Preporuka da otvoris par završenih Dnevnika. Na YouTube. :) ili moj. Imaš tekst slike i video. :)

 
  • Love
Reactions: dvadeseteGaSim

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Citala sam stvarno dosta i hocu jos vise, OBECAVAM, nego panika me uhvati ovako kad u nesto nisam sigurna. :oops:
Da sad vidim, za nijansu jace minijaturnu se njisu listovi i izgleda identicno kao kod tebe. Hvala jos jednom!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
U svakom slucaju, kad nisi sigurna, kazu da je ponavljanje majka znanja. Odes pa pogledas opet. Znas kako kazu, prvi put kad si gledala, nisi bila ista ti kao sto si danas ili preksutra :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dvadeseteGaSim
06.02.2022
96
215
33
59
Ovo je spakirano u krugu od 20cm. Kada je izletilo... To je mreža za sušenje koja je 2-3 puta skuplja od grow net mreže. Otkrio. Na otpremnici pisala grow net mreža i do malo prije je nisam otvorao. Pisao sam im, sada kada će stići mreža i kako ćemo to zamijeniti, nemam pojma...
 

Prilozi

  • Sušara.JPG
    Sušara.JPG
    238,2 KB · Pregleda: 13

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
To je ok. Imam i ja. 3 komada. Sad kad imam masinu i trimam na mokro, odlicna stvar za susenje. Bez previse brige da ce ista ubudjati. :) Kod mene je doduse 60 cm promjer. 8 razina.

img_1196_edited-jpg.430745
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
Yes. Ali taman si mi prije neki dan ohrabrio da idem na LST i mrežu. A roba od Slovenaca do mene putuje od 5-7 dana. Kupio od njih onu skuplju mrežu koja se bez problema kači sa 4 strane Bile su od 35 kuna i te od 135 kuna. Nešto smislim, pisao sam im. Ali moglo je biti gadno.. Nemam pojma gdje se zakačio reflektor.. I kako sam vidio komad kartona da ga skinem sa biljki. A prosulo se 2 litra vode iz ovlaživaća :) Dobro je ispalo..
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Da. Dobro je prošlo. Ma ok, lst možete svakako. Mreža kad stigne samo ju nabavite. Možete kupiti i onu za krastavce, mahune, grah. Za vrt jel.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
Sada su zvali i hitno šalju grow mrežu. Stiže sutra, prekosutra. I vraćam im ovu sušaru. Iz principa. Ne zbog 200 kn. Toliko sam gluposti imao sa njima. I pristao na kompromise. Zadnje je bilo kada sam sve pripremio i išao otpakirati pitare od 5 su 3-4 bila polomljeni. Izljepio sam ih sa duck tape, koji mi isto nije trebao jer imam par km, ali to ništa. Onda sam im poslao fotke i pošteno rekao da pošalju 2 pitara. E sada ako se neki od ovih polomljenih i skrpanih raspadnu, biti će veselje. A zbog seta i opreme sam već kasnio 10 tak dana. Ovo mi je stiglo u trećoj narudžbi. I mislim posljednjoj. Zapravo sada ide 4. zbog grow mreže. Mislim da su spižđeni a ne nepošteni. Ali zvao sam ih 3 puta i rekao da sam početnik i da trebam pomoć. Da im radim recenziju dobili bi 2. Zbog odnosa sa našom stranicom neću ih imenovati i svađati se ali su mi samo odmogli. PITANJE. Vrsta žice za LST ?? Kako se vabi ? A kako su pitari oštećeni lako će svugdje da se kače. Nadam se :)
 
  • Angry
Reactions: Bizzzo

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
IMG_0563.JPG IMG_0562.JPG IMG_0561.JPG IMG_0560.JPG IMG_0559.JPG
Zarotirane su skroz da ovaj prazniji dio dobije centar svjetlosti, potovi i dalje teski, ne znam da li treba zalivati, mozda se po listovima vidi.. 92 sata od zadnjeg zalivanja. Kod jedne biljke je malo laksi da tako kazem.. Temp dnevna, 24 nocna 18 sa grijalicom jer ako nje nema padne na 16 (stupni vent ugasen nocu, takodje i za izlaz vazduha ugasen ne bi li digla temp.) Vlaga 60-75.

PITANJE. Vrsta žice za LST ?? Kako se vabi ? A kako su pitari oštećeni lako će svugdje da se kače. Nadam se :)
E, nadam se da mogu pomoci jer sam upravo prosla taj dio i nadam se da ne krsim pravila. :) Poenta je da ti zica ne smije ostetit biljku, da nije gola zica, da je obavijena gumom bi bilo ekstra (ovakvu mozes naci u bilo kojem ducanu za vodovod i te stvari jeftino) moze i da bude platnena, od trake. Samo je poenta da ne guli granu da tako kazem :) Ispravice mentor ako grijesim ali mislim da je to to :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and goran641

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
@goran641 Žica gumirana. 10-15 kn, 10m. Garden mate u ovom slucaju, svaka poljo/hobi trgovina ima svoju marku.

1646738077443.png

@dvadeseteGaSim

Nema sta. Tako kad nesta znas 100 % onda se ne moras ustrucavati. Milina je vidjeti kad netko nauci pa hoce na lijep nacin podijeliti info.

Btw, zalij ih danas. Neznam sta da to kazem. Mene najvise ta zemlja proganja. Niti se susi, niti im zraka...Ali ajde, nekako cemo. Nadam se temp da ide gore uskoro a i da ce sva ventilacija odraditi posao kod tebe. Jedino sto se ne sjecam je, da li si ih odigla od zemlje tipa 5-10 cm?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
Gledam te ja i pratim. I dobro ti ide, po mojim mjerilima. A ipak ih imam malo jer sam ih dosta uzgojio do te veličine. Onda rupa i vreća dobre zemlje i vani.Kada sam bio mali od toga smo radili praćke :) A pitam jer sam mislio da ih nisam vidio u običnim, vrtlarskim trgovinama. Za razne puzavice upotrebljavam plastificiranu žicu ali mi ona izgleda pretanka za LST. Ili bi sa njom morao obujmiti cijelu granu što mi ne izgleda zdravo. Znači pod vodonstalaterski materijal.. U outdooru su neki od nas radili kaveze od metalne mreže. Pričalo se da tako dobijaju na snagi i kvaliteti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Stoje na gajbama od piva znaci nekih pola metra sam ih digla, takodje sto sam zaboravila a sad se sjetih.. Korijen izlazi na povrsinu, zaboravih da uslikam.. Znaci bijeli korijen linijice se mogu vidjet po povrsini zemlje oko korijena malo (u ravni kocke tacnije potova u kojima su bile prije), da to zakopam ili da ostavim tako? Okej, po nekom redu bi trebale dobit Supervit+Root+Power Zyme, pogledala sam da se to moze tako dati ili sta ti predlazes kazi sta je najbolje pa tako radim.. Power Zyme nisu dobile ni jednom, TnT prije 15ak dana minijaturna doza. Ovako po listovima koje je tvoje misljenje? Uradicu kako kazes, malo me buni tablica inace i taj redosled kad treba dati...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
@goran641

Da. Imate i na elektricarskom dijelu elektro buzir. Mekani onaj. Ima nacina, gledajte da je jeftino i da je neka guma. Ona zicica za paradajt samo stetu radi.

@dvadeseteGaSim

Odlicno. I to ce pomoci da se malo brze zemlja susi. Sto se tice korjena, ne diraj. Mozes jedino ako imas jos zemlje negdje sa strane dodati gore koliko stane do ruba. Medjutim niti to nije potrebno.

LIstovi su ok. Nije ok rezim zalijevanja do sada. Topile su se u vodi i kontam da sada dolaze sebi. Mozes pratiti tablicu dalje, jedino sto ja neznam gdje si u tablici stala :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
"Btw, zalij ih danas"- to se, nadam se, ne odnosi na mene... I supruga mi kaži da bi danas mogle primiti vode, nema napokon vode u tanjurićima ali bi pričekao još jedan dan. Taman im sutra red za drugu turu gnojenja. Samo će ići u manju količinu vode. I sutra idem u nabavku. Danas od 7h čekamo Godoa.. Danas, sutra su i 3 tjedna pa ću opaliti par fotografija. E da. Ona problematična biljka ima veze sa vansjskom temperaturom, možda i vlagom. Sredina se lagano popravlja. Ali sam je stavio na jedan panj cca 5 cm. I pomoglo. Da je bila ranije malo odignuta, ne bi bilo problema. Znači obavezne hoklice za sljedeći put. A i one trake za grijanje. Za zlu ne trebalo. Prosječno bi sada trebalo biti i 10C više vani.
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Evo sad cu pokusati da priblizim..
Znaci presadjene su Februar 26. tada su dobile 5l ciste vode.
Mart 1. 3-4l svaka TnT 1/4 doze, Super Vit puna doza, Root pola doze.

Posle toga su zalivene 4. Marta jos jednom sa 4l vode i to im je zadnje zalivanje..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
"Posle toga su zalivene 4. Marta jos jednom sa 4l vode i to im je zadnje zalivanje.."
E tu smo negdje. Sa tim da sam ja višak vode sa gnojivom koji sam kupio iz tanjurića poslije dodavao. A bilo je 2-3 litra. Zato mi bitno da uđem u pravi interval zalijevanja a i gnojenja. Negdje pročitao dvaki drugi-teći dan ali poslije vidio da može i svaki treći-četvrti.. Uglavnom sam ih prošli utorak pa onda u četvrtak, prelio. Ma piše gnojivo na 10 litara i ja tako zamijesio... Duplo više nego im je trebalo. A nikako da se osuše jer ode i 4 l vode iz ovlaživača dnevno... Bizzo, će mi možeš staviti neku sličicu umjesto ovog G na profilu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dvadeseteGaSim
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme