Mentor Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
@Vutra1990

Sad gledam slike opet i vidim da imas cooltube. Znas li da se moze i bez njega? :)

AKo zelis mozes iskombinirati to vrlo lako. Za manje od 50 eura kupis stupni ventilator. Skines ga sa stalka i okacis ga da visi vodoravno i da puse izmedju biljaka i lampe. MH250 im nece smetati. Niti HPS ne bi trebao :) Ovako nekako.

img_0857_edited-jpg.422225
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Pozdrav Bizzo, ti si bio moj mentor prije nekih 5 godina ako se sjecas tako da te necu mijenjati haha :p Nadam se da me prihvatas :)

Biljcice su bile u ormaru do danas dok ih nisam prebacila u staroj ostavi, mogla sam nastaviti i u ormaru ali plan mi je da ih treniram itd. pa da dobiju na prostoru.
Takodje moram da naglasim da je ovo moj prvi indoor uzgoj i dobro dosla bi mi svaka kritika, sto god primijetis. Imam dosta `iskustva` od ranije, nije da bas nista ne znam... :) Evo sad malo o njihovom zivotu.

Temperatura je bila 26-27 po danu i 19-20 po mraku, vlaga od 40-70 varira, s tim sto sad kad su prebacene dok su `spavale` temperatura u ostavi je bila bas mala cak 12 pa sam ubacila grijalicu :D digla do 15 (nadam se da su zidovi hladni i da je zbog toga tako niska itd. sad kad bude zgrijala to lampa nadam se da nece oscilirati vise od 10 stepeni razlike) Vlaga je bila 60, biljcice su dobile po 5l vode 6.5 PH, iz malih posudica od 7-8l prebacene su 30l saksije.
Odradjen im je toping (znaci najveci vrh sam otkinula svakoj) prije 8 dana.

Sjeme: GG4# x4
Zemlja: Florabella
Oprema: 600W HPS Dual Spectrum
Gnojivo: Full Hesi SET
Dan: 25

U proteklom periodu hranjene su 2 puta sa:
Slavol
Hesi Root x2 10ml
Super Vit x2 2 kapi
U 21om danu zivota su dobile TNT 20ml.

E sad su dobro isprane, neka se malo oporave pa da krenemo sa jakom hranom i treningom. :)
Planiram raditi LST (i nisam sigurna je li kasno, nadam se da je to moguce i sad uraditi s obzirom da su stagnirale u ormaru) + SCROG.

Uzivajte u slicicama i hvala unaprijed na savjetima, druzimo se. :) Oprostite sto su slike sa svijetlom, ispravicu se sledeci put!
IMG_0502.JPG IMG_0503.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nije kasno. Sto si ispirala? Slobodno ih svezi sve. Vrh nagnij na stranu pomalo. Krenuti ce na sve strane bocne grane odmah. Nego, cemu flush? I drugo, hranis li prema tablici?
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Pa zbog presadjivanja, korijen im je probijao ove male posude i onda rekoh da ih ne maltretiram odma, zato sam dosta vode i stavila jer je i nova zemlja da se sjedini i to sve, plus cu dodati jos zemlje na vrh posto je spala malo. Ne hranim prema tablici jer ne znam kako tacno dok im se radi trening, da li to utice itd. To mi je i glavno pitanje..
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Flush se radi kad postoji neki problem s biljkom. Radi se sa minimalno 3 x vise vode nego sto imas zemlje. Da li si isprala novu zemlju ili onu staru? Koliko si vode koristila?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
5l vode je svaka zalivena i presadjena u 30l saksije u novu zemlju, staru zemlju je obuhvatio korijen tako da je ona ubacena u vece saksije sa novom zemljom (koja nije isprana samo sam je raskrcila ili kako se vec kaze)
Cilj nije bio da ih isperem samo malo vise vode su dobile zbog kolicine zemlje i tjt.
Temperatura je 23 sto nije dobro nikako, lampa radi vec 2 sata.. Vlaga 45. Malo cu to regulisati sa grijalicom.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ok. To je dobro. Onda nemas sada sta barem 10 dana davati nikakvo gnojivo. Imas 30 litara zemlje koja je nova i ima unutra za papanje. Znaci. savij ih sve LST. Nastavljas dalje s vodom zalijevanje barem 10 dana. Znaci ako zalijevas svaka tri dana tek tamo za 9 dana cemo vidjeti sta bi mogli. Sto se tice temperature, dnevna barem 27, nocna nemoj ispod 21. 22 idealno. Znaci razlika izmedju dana i noci po nekoj literaturi da bi bila idealna ne bi trebala biti vise od 5 stupnjeva. AKo biljke imaju dnevnu vislju (tipa 24) mogu cesto bez problema 30 stupnjeva podnijeti bez da se bune. Medjutim, ventilacija mora biti na razini :)
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Okej, kako ti kazes.. Znaci LST ide od sjutra pa saljem slike da vidis kako je ispalo. Znam otprilike sve to ali sam mislila da temperatura nece biti problem, da ce lampa odrzat ali izgleda da puse vani jako danas.. U najgorem slucaju cu ubacit staru klimu koja se ne koristi, samo mi je malo problem oko postavke ne mogu nikoga dovesti tu... :O
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
A cuj. Nije grow 11 mjeseci. :) To to ti je zivot growera. Imas a nemas. Ne smije nitko znati i sve ostale sheme koje dolaze s tim pa tako i tvoja situacija sad. Nije od glavu da bude temp kako sam rekao, ja samo pricam sta je idealno. Svakako probaj temp da ide blize 25 dnevna. Nocnoj nedaj ispod 20. Tu se sokira i pita se sta se desava pa gubi vrijeme, snagu i koncetraciju :)
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Shvatam, jasno sve kao dan.. Pokusacemo da im priblizimo sve kako treba.. Zanima me jos ovo gubi li se sta ako se malo produzi vegetacija jer imam neke planove necu biti tu u periodu kad bi ona trebala biti vec 15 dana u cvjetanju, tako da bih produzila za nekih 20 dana otprilike..
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Najčešće nema problema osim s prostorom. 15 dana vegetacije dodaje popriličan broj grana i zelene mase. Ako imaš prostora, ne bi trebalo biti problema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Da ima prostora, ma ima da napravimo JUNGLu! Hvala na brzim odgovorima i savjetima, pisem sjutra zz...

Sto mislis da li da drzim 20/4 ili 18/6 s obzirom da mi temperatura ide dosta nisko kad je noc pa eto da smanjim taj sok na neki nacin?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641 and Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
18/6 i kako je. Da su automatici druga stvar. Nadam se da ce temp uskoro gore.
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
IMG_0508.JPG IMG_0515.JPG Uradjen LST kako smo se dogovorili samo sto meni ne izgleda kako treba ali se ne razumijem, samo uporedjujem. :) (sad ne znam da li je bas okej s obzirom da vidim sliku s desna kako bi idealno bilo) unknown.png
Nisam sigurna da li sam prekasno radila topiranje pa se nisu bas rasirile ovako kao jelkica, ili sta je al to je to.. Moguce i da zbog lose ventilacije i ormarica, nisam pametna. :eek:
Nocna temperatura je 17-20, dnevna 22-28 vlaga 40-80 kako kad podizem je sa nekim ovlazivacem. :)
Danas cu se pobrinuti oko ventilatora za simulaciju vjetra, mislim onaj mali obicni cu stavit da puse po njima?
Takodje filter: Vent Systems VK 125 TC | Ø 125mm | 355 m³/h | 80W ce biti danas stavljen.

Ovako izgledaju danas: unknown.png sad ti procijeni da li im fali sta, treba li im hrane ili ipak da zalijevanje danas odradim sa Supervit + Root mozda i TNT?

::lulamira::Bilo kakakv savjet bi mi dobrodosao!


 

Prilozi

  • 1646221857954.png
    1646221857954.png
    330,4 KB · Pregleda: 36
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nije to nikakav problem. Svaki dan moras pomalo. E da, pripremi jedno 20 metara zice barem. Evo ti primjer jedne biljke. Znaci svaka grana komad zice i vodi u smjeru gdje ona ide prirodna. I tako ju rasiri na sve strane. Nakon 2 dana ces vidjeti koje opet grane trebas svezati. U principu bi svaka grana trebala imati svoju zicu :D Izbusi hrpu rupa po rubu tegle ako vec nisi. I kroz njih onda vezi.

1646226166252.png
 
06.02.2022
94
207
33
59
E tu sam negdje, kao na gornjoj fotki. To me sačekalo nakon puta. Baš se raširirila. Izgleda kako ovdje mogu stavljati fotografije pa mogu li to uraditi? Elem, od početka jedna biljka ima čudno, kao bolesno lišće. Pošto sve imaju iste uvjete jedina mi misao da je genetska greška koje se dešavaju kod jednokratnih hibrida što autoflower bilje jestu. Da probam objaviti staru fotku pa ću slikati nove.

Ubacio bih i treću gdje su sve 4 zajedno ali da vidim što će biti sa ovom objavom..

Hvala Bizzo ! Imam sitne probleme sa snalaženjem na Forumu. Nego imam par pitanja. Prvo da li ostaviti onu boleščjivu biljku pa viditi što će biti ? U plastičnoj čašici je jedna za rezervu ali kasni 7 dana. Drugo, LST za autoflower. Vidim žice koristite, ja sam kupio-dobio onu mrežu za koju imam pretpostavku da je za to. I treće-toping i autoflower. Našao sam dosta oprečnih misli. I četvrto, opći utisak. Da idu vani bio bih zadovoljan ali mi ovo prvi indoor..
 

Prilozi

  • 7 dana.JPG
    7 dana.JPG
    422,4 KB · Pregleda: 31
  • 15-16 dan zdrava.JPG
    15-16 dan zdrava.JPG
    384,5 KB · Pregleda: 33
  • Bolesna.JPG
    Bolesna.JPG
    431,5 KB · Pregleda: 32
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pozdrav. Ubacite sliku gdje su skupa. Takodjer, taj termo/vlago metar nije bas najpametnije da stoji direkt na zemlji tako. Ja mu ne bih vjerovao u to sto daje kao rezultat. Moguće je kako kažete da se radi o mutaciji, medjutim, da li se tako ponaša od početka? Sumnjam na to da im je u biti vlaga daleko niza nego sto pokazuje vlagometar tu na zemlji direkt. Sto se tiče nove, ostavite ju, medjutim, hajde da prvo stavimo taj metar negdje gdje ce polazati realne vrijednosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
94
207
33
59
Problematična biljka- od prvih listića vidio sam da izlaze kupususatiji. Pa drugi koji su izlazili prije moga odlaska na put. A sada kada su narasli pošteno se vidi. Vlažnost-izgleda kada si baš pored mora, kao ja, da je vlažnost sama po sebi visoka. Kada sam došao i prvi put otvorio šator bila je 74 %. Dosta toga se desilo u ovih 6 dana i imam u planu namjestiti termometar u visini biljki. Školski :) A vlažost pada jer čekam da se malo osuši zemlja kako bi danas dodao tjedni mix gnojiva. Sačekala me friško zalivena zemlja, kako sam mu rekao, do pojave vode u tanjuriću. Jedan problem kod ove biljke vidim, pored pasivnog ulaza zraka je ?! E da. Dijagonalno su iste sorte. Jedna dijagonala Ice cool, druga Creem Caramel. Za ostale, zemlja Lightmix, nažalost malo potonula, Cool tube i iznad ventilator i filter. Udaljenost biljki od svijetla cca 1 m. Gnojenje. komlpet gnojiva od 3 vrste sa tabilicama za tjedne količine u growu i cvijetanju. Žarulja 400 w hps.
 

Prilozi

  • Sve 4 15-16 dan.JPG
    Sve 4 15-16 dan.JPG
    428,5 KB · Pregleda: 14
Poslednja izmena:

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Nastavljam LST danas kad krene dan pa saljem slikice da vidis kako je ispalo. :)
Danas sam naisla na neke tackice zute, stvarno minijaturno mozda par listova ali me zanimalo konkretno sta je evo slike IMG_0523.JPG
Interesuje me takodje da li da sisam ove listove pri dnu, negdje ima i naznake da moze biti solidan vrh ali sam citala da to crpi biljku tako da ko pita taj ne skita ::volimj:: IMG_0521.JPG Npr kod ove prve biljcice bih rekla da treba al onda me ove druge zbune IMG_0522.JPG IMG_0520.JPG ?

Mucenje sa temperaturom, nije bas idealno ali sta je tu je.. Napolju je 3-10 stepeni.. Dnevna 21-25 nocna 17-19 vlaga po danu je 40-70 varira, s tim sto nocu ide i do 80, simuliram kisu i prskam ih obicnom vodom svuda, i po listovima, zadnji put 2 sata prije nego krece dan (nadam se da tu nema greske, citala sam mnogo puta zato i ne pitam da to ljudi rade da podignu vlagu itd) takodje isto dobro pitanje sto mi sad pade na pamet ::umirem:: preko dana da im kvasim vrh zemlje sa prskalicom to im nece smetati jel' tako da bih i podigla vlagu malo? :ajnstajn:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme