Mentor Himalaya Gold

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.04.2016
12
3
3
Zivio mentore, evo mene natrag. Napokon se vrijeme stabiliziralo pa je prije par dana moj projekt zapoceo. Znaci, ovako to izgleda: nabavio pakovanja Moby Dick i LSD po 5kom (nazalost, za critical nije bilo sredstava :D ), stavio na klijanje (3-3 sjemena) prije 2,5 dana, te su skoro svi isklijali, odneseni do originalnog sajta i presadjeni u teglice. Jos jedna lokacija je pronadjena, mjesta pociscena, gnojivo u peletama i zemlja osigurani, tako da je sve spremno za prvu fazu.
Stoga bih imao 2 pitanjca koja me najvise more. Prvo je u vezi zalijevanja.. Teglice su od nekih 0.5/0.7L - koliko bi bilo optimalno vode po danu, i ima li mogucnosti da se zalijeva u razmaku od vise od jednog dana? Dok je sve jos u pocetku, pokusat cu svaki dan dospjeti do njih pa ih zaliti, ali me zanima kolicinski, da ne bih pretjerao ili ih osusio.
Drugo.. nametnici. Stavio sam ovako fiksno polovice plasticne flase od 0.5L na teglice dok biljke ne izrastu vanka - nije nista ni pocelo a vec imam fobiju od puzeva i ostalih zlocinaca od citanja outdoor dnevnika. Pa bih molio savjet na koji nacin da ih zastitim prva 2-3 tjedna, i sto da skockam po tvojoj preporuci za buduce - neopitroid, actara, puzomor...? Opet, ne bih da pretjeram s kemijom, ali sta se mora, mora se :D Imam dojam da bi moglo svasta naletiti, puzeva ima podosta, lipanj dolazi, a divljac je domaca zivotinja tu gdje sam ja. Znam za savjete iz vodica, sve sam prosao, pa cu vec sutra srediti pepeo/pijesak, malo nafte uokolo i dlake.

Eto. Ongoing process je u jeku, budem ti predocio i pokoju sliku ucas.
 
Poslednja izmena:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Prvo je u vezi zalijevanja.. Teglice su od nekih 0.5/0.7L - koliko bi bilo optimalno vode po danu, i ima li mogucnosti da se zalijeva u razmaku od vise od jednog dana? Dok je sve jos u pocetku, pokusat cu svaki dan dospjeti do njih pa ih zaliti, ali me zanima kolicinski, da ne bih pretjerao ili ih osusio.
Njima na pocetku ne treba previse vode i ja koristim samo prskalicu da samo malo navlazim zemlju,kod je tebe to malo drukcije posto si ih odma stavio na sajt i pokusaj ih svaki dan obici. Pazi dobro da ti prvih dana nisu na jakom suncu jer ce ih spaliti a vode sipaj dok ne procuri na dno. Nadam se da si izbusio rupice na posudama i moj ti je savjet prvih par dana da ih drzis kuci na prozoru ili u nekom improviziranom boxu jer je tesko kontrolirati vlagu zemlje u tako malim potovima u outu
Drugo.. nametnici. Stavio sam ovako fiksno polovice plasticne flase od 0.5L na teglice dok biljke ne izrastu vanka - nije nista ni pocelo a vec imam fobiju od puzeva i ostalih zlocinaca od citanja outdoor dnevnika. Pa bih molio savjet na koji nacin da ih zastitim prva 2-3 tjedna, i sto da skockam po tvojoj preporuci za buduce - neopitroid, actara, puzomor...?
Sve trebas imati spremno i bori se sa svime sta je potrebno da obranis biljke pogotovo dok su tako male,moras biti dva tri koraka ispred njih. Mislim je o tome toliko toga napisano da je samo potrebno malo odvojiti vremena
 
10.05.2016
4
0
1
Pozdrav mentore evo ovako, pre 11dana sam posadio 5x SuperSkunk, fem seme. Lepo napreduju u box (ne znam tačne dimenzije, izmericu uskoro), lampe hps i mh250w. Ne mogu trenutno da slikam, ali trebalo bi do vikenda da budu slike zanima me samo šta misliš sta da radim, lst, super top, fim ili šta? Ja sam mislio lst. I da li da čekam da ih presadim u posude od 10l ili mogu i sad? Inače još uvek su u posudama od 0,5l.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Sto se tice treninga trebaju mi dimenzije boxa,pa da vidimo sta mozemo raditi a sto se tice presadjivanja trebaju mi slike biljki jer 11 dana mi nista ne znaci.
 
Poslednja izmena:
10.05.2016
4
0
1
Mislim da je 60x60x160 ili 60x90x160, trebalo bi za dan ili dva da ih presadim u vece posude, pa se nadam da cu tad moci da ih slikam, ako ne tad onda za vikend
 
10.05.2016
4
0
1
Pa tako sam nešto i ja mislio, ali zbunilo me to što na opisu boxa piše da je za 4-7 biljki. Da l je moguće da su u stanju da napisu razne gluposti, samo da prodaju opremu?
 
10.05.2016
4
0
1
Proverio sam box, ipak je 60x90. Aa i ja mislim da ce biti bolje ako idem sa manje biljki, ali kad su već krenule, jbg sta je tu je najverovatnije cu neke prebaciti out, samo da malo ojacaju i da se vreme prolepsa. Kapiram da im za to jos uvek nije guzva.. Je l imas mozda iskustva sa ovim?
 

Prilozi

  • 20160524_025854.jpg
    20160524_025854.jpg
    292,3 KB · Pregleda: 10
  • 20160524_025844.jpg
    20160524_025844.jpg
    253,6 KB · Pregleda: 10
  • 20160524_025803.jpg
    20160524_025803.jpg
    227,6 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Bilo bi super kad bi bacio jednu dvije u out ;)
AN osobno nisam nikad koristio ali masa kaze da je odlicno gnojivo tako da cu se i ja s njima sloziti :)
 
09.03.2013
24
3
3
Pozdrav Himalaya Gold..potrebno mi je mentorstvo pa bih te zamolio za pomoč...;)
u vezi automatika koje sam posadio iz regularnih auto sjemenki u plasteniku...u početku su bile odlične i napredne..odvojio sam muške od ženskih i sve napravio kako treba valjda...ali u polovici odprilike kada su več hedovi bili napredni i falilo je možda 2 tjedna da se završe jednostavno su počele divljat ...kao da su počele ponovno vegetirat..na kraju se ni hedovi nisu popunili i naravno počela se pojavljivati plijesan na skroz šupljim hedovima....zanima me zašto se to dogodilo?za plijesan znam zašto ali zašto su podivljale? hvala!!!
 
09.03.2013
24
3
3
nemam sliku..alo to nije bila jedna stabljika nego 15kom.. :(...
hvala na odgovoru mada sam kasno shvatio da pitam na krivom mjestu...novi sam tu pa se baš ne snalazim..al..ok...
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Gle tesko je ista reci bez slika
Mozda je visoka temp odradila svoje u plasteniku i stresirala ih dobro pa nisu mogli napuniti hedove kako treba pa si pomislio da se vracaju u vege
 
10.04.2016
12
3
3
Zivio mentore,
Izvini što se ne javih kako sam obećao (mada ne vjerujem da ćeš mi to uzet za zlo). Od klijanja biljaka prošlo je već nekih skoro 50dana (22. 5.), tako da od mog grow dnevnika ništa :)
Imao bih samo jedno bitnije pitanje. Naime, zalio sam ih obilnije prošli ponedjeljak, nalaze se na lokaciji koja je direktno pod suncem od 8-9 do 19-19:30, te sam otputovao i vrlo vjerojatmo se vraćam sutra, prekosutra. Misliš da bi im se mogla desiti veća šteta u ovih nekoliko vrućih dana?
Inače, napreduju polagano jer kao što znaš morao sam ih uzgajati direktno na lokaciji, i to tokom podosta kišnih dana, bile su se i izdužile jer je baš onda priroda nabujala i prva lokacija je skoro potpuno pretvorena u hlad, što je pak otvorilo mjesta za odličnu lokaciju na čistom otvorenom, zaklonjenu onom visokom travom sto raste i do 1,5 metara. Tko mi kriv kada lokaciju tražim prije nego je i došla sva prirodna punina :D
Nadam se da ih je sve to bar ponešto očvrsnulo da i ovo izdrže.

Pardon na ogromnim slikama, preko mobitela pišem. To su 3 LSDa slijeve i 2 Mobyja desno, prva slika je Moby. Ima jedan dva izgrižena lista ali bojim se tretirati ih ičime ponovno, dobile su samo jedno špricanje fitolifea i actare (za actaru nisam siguran jesam li slozio dobru mjericu, pretpostavio sam da je ona mjerica od dinafema u kojoj dolaze sjemenke točna pa sam smjesao 0,2g u pola litre vode u na polovici 6. mj). Misliš da bi mogao još jedan tretman Actarom?
Okolo je posipan pužomor i nešto pseće dlake, ali me više od divljači (koja ne vjerujem da tu bude gazila) brinu manji nametnici, što bi mogao srediti protiv njih?

Zemlja je smjesa rahle zemlje s površine šume i Potgrounda, na dnu svake je pomiješana s po 10L Hortyflor briketa. Odozgo sam samo malo nagrnul zemlju s lokacije jer sam se preračunao u dubini.

Eto, tako stoje stvari do mene, zahvaljujem se na pomoći.

Živio.

Ps: mislio sam ih trenirati u širinu (bar u ove strane gdje ima mjesta zbog blizine) ali sam odgadjao topiranje jer nisam siguran gdje je dobro mjesto za počinjanje, a sada kako mi se čini je možda i prekasno?
Pokušat ću da nabavim žicu za scrog, ali ako ništa od toga, barem priželjkujem topiranje jednog mobyja. Znam par dnevnika gdje su topirali prekasno pa se stabljika raskolila, pa bih rado čuo što ti kažeš.
 

Prilozi

  • DSC_0162.JPG
    DSC_0162.JPG
    371,7 KB · Pregleda: 28
  • DSC_0160.JPG
    DSC_0160.JPG
    340,8 KB · Pregleda: 28
  • DSC_0156.JPG
    DSC_0156.JPG
    364 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Joj covjece kolike te postove pises :D
Za taj dan dva im nece biti nista,pa neki ljudi nejdu po tjedan i vise na sajt
Actaru mozes slobodno koristiti
Sto se tice topiranja mozes slobodno jer dok je biljka u vegama mozes slobodno kidati
Biljke se nisu nesto jako razvile ali nije ni toliko strasno,bit ce nesto :)
Ako imas zelene plantele ili nekog drugog gnojiva za vege nebi bilo lose da im napravis jednu porciju
Actare ti na 5l ide 1gr koliko me trenutno pamet sluzi
 
19.07.2016
51
40
18
Himalaya,
buduci da si indor i LED,bi li prihvatio maltretiranje?? :D
box V70,D50,Š50
LED 30x3W+digital(za reklamne panele,mogu dodati koliko zelim,ovo je za prvu ruku)
Ne zelim pocinjati bez mentora,prvi put se pamte:)
 
19.07.2016
51
40
18
šok prvi!
klon je jos na standby,malo je uvenuo ali nije kriticno,no da ne prepustim sve slucaju stavio 3 sjemenkice na klijanje(navodno automatik).
Sjemenke sam stavio u subotu navecer,danas na dvije od 3 se pojavila klica velicine 2mm,a citam da se ekipi pojavljuju tek nakon 7-10dana...
Jesam li ja sretne ruke ili je nesto drugo posrijedi?
trebam li ih prebaciti u zemlju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme