Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.12.2020
56
111
33
29
Evo slika neka boksica ujutru idem foliju da uzmem mislio sam only toplotnu sto stavljaju za grejanje vidim da je dosta ljudi koristi .Umalo da zaboravim upaljene su 3 sijalice 6500k po 9 wati planirao sam svake nedelje po jednu da ubacujem
 

Prilozi

  • IMG_20210209_163723.jpg
    IMG_20210209_163723.jpg
    335,8 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20210209_163729.jpg
    IMG_20210209_163729.jpg
    225,3 KB · Pregleda: 11
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Drago mi je da si opet tu, to je najvažnije a opremu ćeš postepeno nabavljati, u skladu sa mogućnostima :thumb:
Super si box napravio i sve ostalo pripremio. Tu foliju kolege na forumu su preporučili, kao što i sam kažeš, pa ne sumnjam da je odgovarajuća.
Što se tiče sjemenki iz paketa, uvijek postoji šansa da bude ili hermi ili mužjak.
U tom slučaju bih ti preporučio i drugu da presadiš u manji pot i odmah staviš na 12/12. Nemaš potrebe trošiti supstrat toliki, znači i drugu u 4-5l presadi. I lakše će ti stati obje u box.
Zemlju moraš isprobati, nadam se da će odgovarati biljkama, Ph je odgovarajući. Vidjet ćemo kako će dame odreagirati:)
Što se tiče panela, bilo bi dobro da koju i 3000/3500 sijalicu ubaciš da spektar malo izmiješaš. Sijalice po 9w su odlične i možeš tako sedmičnu po jednu dodavati.
Nadam se da će makar jedna biti ženka i neće ti trebati 6-7 sedmica vege, taj box ćeš brže popuniti :)
I ako ti je u planu uzeti taj box i dalje, možda stigne na vrijeme da i drugu, ako bude ženka, samu odradiš u boxu.
Šta si planirao od gnjojiva uzimati?
 
29.12.2020
56
111
33
29
Drago mi je da si opet tu, to je najvažnije a opremu ćeš postepeno nabavljati, u skladu sa mogućnostima :thumb:
Super si box napravio i sve ostalo pripremio. Tu foliju kolege na forumu su preporučili, kao što i sam kažeš, pa ne sumnjam da je odgovarajuća.
Što se tiče sjemenki iz paketa, uvijek postoji šansa da bude ili hermi ili mužjak.
U tom slučaju bih ti preporučio i drugu da presadiš u manji pot i odmah staviš na 12/12. Nemaš potrebe trošiti supstrat toliki, znači i drugu u 4-5l presadi. I lakše će ti stati obje u box.
Zemlju moraš isprobati, nadam se da će odgovarati biljkama, Ph je odgovarajući. Vidjet ćemo kako će dame odreagirati:)
Što se tiče panela, bilo bi dobro da koju i 3000/3500 sijalicu ubaciš da spektar malo izmiješaš. Sijalice po 9w su odlične i možeš tako sedmičnu po jednu dodavati.
Nadam se da će makar jedna biti ženka i neće ti trebati 6-7 sedmica vege, taj box ćeš brže popuniti :)
I ako ti je u planu uzeti taj box i dalje, možda stigne na vrijeme da i drugu, ako bude ženka, samu odradiš u boxu.
Šta si planirao od gnjojiva uzimati?
Znaci odma koknem na 12/12 I cekam pol da pokazu ? O gnojivu nisam mnogo razmisljao mislio sam plantelu list da Im dajem posle 2 nedelje a za cvetanje cekam tvoj savet kad bude vreme .Ujutru uzimam jednu od 3000 k da ubacim .
Hvala ti drug legenda si za dan dva cu dnevnik da otvorim da vide I ostali ko je najaci mentor hehehehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Hvala na tome ali zato i služe mentori i ostale kolege znalci na forumu a nama je drago da možemo pomoći novim growerima :thumb:
Znaci odma koknem na 12/12 I cekam pol da pokazu ?
Tako je a koliko će im trebati da pokažu pol vidjet ćemo zajedno, zavisi od mnogo toga a najviše od genetike. Može ti i u 20-om danu pokazati pistile/jaja a može i 10-ak dana poslije.
Što se tiče gnjojiva, ako si u mogućnosti, uzmeš od Hesija komplet i tebi to može dugo trajati a ako uzmeš još jedan box i dvije biljke istovremeno, moći ćeš sa tim kompletom od Hesija 4 biljke završiti.
A ako želiš Plantellu onda uzmi list i cvijet i dodatak slavol koji kolege hvala na forumu. To troje bi bilo sasvim dovoljno:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Padredepitabulla
29.12.2020
56
111
33
29
Hvala na tome ali zato i služe mentori i ostale kolege znalci na forumu a nama je drago da možemo pomoći novim growerima :thumb:

Tako je a koliko će im trebati da pokažu pol vidjet ćemo zajedno, zavisi od mnogo toga a najviše od genetike. Može ti i u 20-om danu pokazati pistile/jaja a može i 10-ak dana poslije.
Što se tiče gnjojiva, ako si u mogućnosti, uzmeš od Hesija komplet i tebi to može dugo trajati a ako uzmeš još jedan box i dvije biljke istovremeno, moći ćeš sa tim kompletom od Hesija 4 biljke završiti.
A ako želiš Plantellu onda uzmi list i cvijet i dodatak slavol koji kolege hvala na forumu. To troje bi bilo sasvim dovoljno:thumb:
To sam I ja mislio ili hesi komplet ili ovi plantelu I slavol posto vidim svi koriste . Da ne zaboravim sad stoje na 40cm od panela nadam se da nisam pogresio .Hvala jos jednom buraz car si
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358

Previše ti je tih 40cm, spusti na nekih 30-35cm a provjeri i sam rukom na kojoj udaljenosti prži. Sve će ti biti jasno:)
Za šta god da se odlučiš bit će dobro, Hesi ima sve osim CalMag-a ali on ti i ne treba uvijek. Ali ne znamo kakva ti je ta zemlja ali možeš uzeti melasu u prodavnici pa nju isto možemo dodavati.
Hesi jeste skuplji i po meni je najbolji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Padredepitabulla
29.12.2020
56
111
33
29

Previše ti je tih 40cm, spusti na nekih 30-35cm a provjeri i sam rukom na kojoj udaljenosti prži. Sve će ti biti jasno:)
Za šta god da se odlučiš bit će dobro, Hesi ima sve osim CalMag-a ali on ti i ne treba uvijek. Ali ne znamo kakva ti je ta zemlja ali možeš uzeti melasu u prodavnici pa nju isto možemo dodavati.
Hesi jeste skuplji i po meni je najbolji.
Vazi sefe videcemo za par dana dok krenu malo javljam se kroz dva tri dana .Pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
29.12.2020
56
111
33
29
E drug zaboravio sam nesto da te pitam . Kako regulises ph vode vidim po forumu neki hvale limuntus neki jabukovo sirce ,a neki spominju onaj ph minus preparat za bazene , sta je po tebi najbolje?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Taj preparat za bazene nipošto, nikako ne bi bilo dobro. Jabukovo sirće ostavi za salatu. Limun obični ili ako uzmeš Hesi neće ti trebati :) koliki ti je Ph vode, jesil mjerio?
 
29.12.2020
56
111
33
29
Taj preparat za bazene nipošto, nikako ne bi bilo dobro. Jabukkovo sirće ostavivza salatu. Limun obični ili ako uzmeš Hesi neće ti trebati :) koliki ti je Ph vode, jesil mjerio?
Oko 8,5 okvirno lakmus papirom mereno .Hesi bi uzeo ceo komplet al mi se trenutno ne daju pare bas gledao sam kad si mi odgovorio na pitanje o djubrenju u nekom grow sopu oko 70e .Uzecu ga definiticno ali za sledeci grow taman dok uzmem ovaj veci boks.Nego sto se ti e limuna iscedim sok iz njega u vodu ili mogu I parce da isecem I drzim dok be opadne ph? Buraz legenda si majke mi odvajas svoje vreme da pomazes ludacima kao sto sam ja svaka ti cast :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Znači visok je, bez obzira što taj lakmus i nije baš pouzdan i ne znam koliko će ti biti koristan za poslije. Inače se dodaje toliko kapi dok ne spustiš, 2-3 pa izmjeriš.
Ma ne moraš drug Hesi uzimati, uzmi što ti odgovara. Plantella list i cvijet, slavol i uzmi melasu i gotovo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Padredepitabulla
29.12.2020
56
111
33
29
Znači visok je, bez obzira što taj lakmus i nije baš pouzdan i ne znam koliko će ti biti koristan za poslije.
Ma ne moraš drug Hesi uzimati, uzmi što ti odgovara. Plantella list i cvijet, slavol i uzmi melasu i gotov

Znači visok je, bez obzira što taj lakmus i nije baš pouzdan i ne znam koliko će ti biti koristan za poslije.
Ma ne moraš drug Hesi uzimati, uzmi što ti odgovara. Plantella list i cvijet, slavol i uzmi melasu i gotovo
Uzecu onaj digitalni merac on je oko 15 tak eur nije mnogo . Ne rece mi nista za limun brt da cedim sok iz njega ili parce da ubacim pa da merim posle par minuta kad ostoji ? Upravo mi se javio drugara iz Spanije dolazi za mesec dana otprilike pa ce mi poterati mix nekih autoflowefa .
Taman da izguram sa ovima malo da vidim kako ce da mi ide I da se ispraksujem malo ahhaha
 
  • Haha
Reactions: Сјај

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
355
466
63
Pozdra mentore, evo update:
Biljke se cine ok. Zalio prije dva dana sa 300 ml. vode + 3 ml. slavola (reguliran ph)
Da li da zalijem danas ili sutra i da li da poprskam malo po liscu, ili da ih opet zalijem ili i jedno i drugo?
Hvala!

biljka br 1 (prve dve slike)

1DSC_7475c - Copy.JPG 1DSC_7476c - Copy.JPG

Biljka br. 2


2DSC_7474c - Copy.JPG 2DSC_7478c - Copy.JPG
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Ja sam pristalica zalijevanja više ali ako hoćeš oboje, kako sam ti već rekao, 2 dana poslije zalijevanja našpricaš biljku i onda dan poslije ponovo zaliješ. Ostani još jedno zalijevanje na 300ml jer ćeš sada špričati. Drugo zalijevanje ćeš ići na 450ml i onda bih izbacio špricanje, samo zalijevanje:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.