Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.12.2020
56
111
33
29
Bolje je zalijevati manje i ako se osuši svaka dva dana, opet zaliješ. Tako pripremiš biljke za cikluse zalijevanja koji se kreću između 3-4 dana ali treba biti malo i "suše", te nije dobro ako je supstrat uvijek mokar. Kada supstrat bude suh, zaliješ i tako do kraja jer sve ostalo dovodi do problema u razvoju kao što možeš kod svoje dame vidjeti.
Primjeni tako kako sam ti rekao i vidjet ćeš da će krenuti :thumb:
Vazi drug cepam dalje kupio sam joj i neki preparat za list najbolje sto su imali u polj apoteci bar tako su rekli po njima je bolji mnogo od plantele list . Nisam joj jos davao nista za svaki slucaj .Kad sam presadjivao sipao sam preko 20litara zemlje neke iz prodavnice pa kontam da joj jos nije potrebno . Kacim ti sliku da vidis sta je . Na nemackom je upustvo pa sam morao kao ludak na translatu sa kucam hahahhah .Dal da joj uopste dajem ovo sta mislis ? Za cvet cu uzeti nesto od Plagrona onaj Green Sensation i jos nesto videcu ima vremena
 

Prilozi

  • 20210313_122609.jpg
    20210313_122609.jpg
    200 KB · Pregleda: 9
  • 20210313_122614.jpg
    20210313_122614.jpg
    212,9 KB · Pregleda: 8
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
@pecpec može drug, upadaj :thumb:

@Padredepitabulla nemoj nikada drug uzimati te savjete za ozbiljno jer oni ne znaju za šta ti gnjojivo trebaš :)
Ne znam kakvo je to gnjojivo ali uvijek treba oprezno sa nepoznatim ili ostavi to gnjojivo za nešto drugo.
Ako hoćeš domaću varijantu, uzmeš dvije plantelle, list i cvijet, i slavol i ne treba ti ništa više, neku zemlju preporučenu na forumu i mirna kuća :thumb:
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
381
778
93
35
Mentore,jel treba da dodam TNT, 66 dan Vege,koristim root,pz i supervit svako drugo zalivanje po 3l vode.Kako da ove cvetove označene podignem tj da izduzim ?
Snaga svetla je oko 220w mada su sijalice iz proslog growa.
Da li možda trebam da odvezem granu da se ona ispravi?
Planiram Jos jednom da topiram sve vrhove kada mi biljke porastu Jos 20cm,jel da topiram samo ove koje su izložene svetlu ili sve?
IMG_20210313_144759.jpg IMG_20210313_144737.jpg IMG_20210313_144007.jpg IMG_20210313_144645.jpg IMG_20210313_144611.jpg IMG_20210313_144528.jpg IMG_20210313_144458.jpg
 
Poslednja izmena:
08.11.2020
86
60
18
34
E pa ovako :) box 80x80x170,sijalica hps silvana 400w,cooltube i vent za njega.filter i vent,potovi 10l easytogrow ali ne koristim bure rucno zalivam,2 growa koristio hesi sad presao na advanced grow i bloom + bigbud!treba mi pomoc oko temperature tj neki savet i oko advenced djubriva kako sta ako znas :)i kako da cuvem semenke posto odpr 2 mogu po grovu da iskoristim mada sam ja jednu do sada po grovu WW i coko haze


e da zaboravio sam unutar boxa merac vlaga temp i stubni vent prosto 45w
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
13.03.2021
2
4
3
33
Postovanje,

Mozes li da me mentorises u gajenju jedne, prve biljke ikada? Procitao sam neke tutorijale o indoor growingu, zelim samo jednu biljku koja ce mi vjerovatno biti dovoljna za godinu dana. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Mentore, evo polivene nakon 4 dana, samo Slavol, bez Plantele. Proslo 6 dana od prebacivanja 12/12. Biljka br 2 je cini se izbacila pistile.
Biljke su odlične i ja bih samo Slavol opet ponovio, imaju dovoljno dušika za prelaz u cvjetanje. Moraš paziti na udaljenost biljke od svjetlosti, ne treba nam light burn sada. Pistile su počele izlaziti ali poslije zalijevanja samo slavolom idemo još jednom sa Plantellom list pa ćemo vidjeti dalje.

Mentore,jel treba da dodam TNT, 66 dan Vege,koristim root,pz i supervit svako drugo zalivanje po 3l vode.Kako da ove cvetove označene podignem tj da izduzim ?
Ako želiš da podigneš te vrhove koji su ispod trebao bi napraviti jedan dobar lst i tako sve grane poravnati. Kada uradiš lst onda možeš poslije par dana još jednom topirati i kada narastu vrhovi prebaciti na 12 /12. TNT ideš 5ml/l i mogao bi da kreneš sa zalijevanjem jednom dodaci (root, zyme, supervit) a drugo TNT, dok ne dođe cvjetanje. TNT-a možeš za početak pola doze ili 2/3 doze pa ćemo vidjeti dalje. Imaš odličnu opremu, moramo voditi računa o visini biljaka radi HPS-a, zato poslije topinga idemo odmah na 12/12 jer računaj da će ti se biljke dosta izdužiti a samim tim i ispuniti box, što nam je cilj :thumb:

Mozes li da me mentorises u gajenju jedne, prve biljke ikada? Procitao sam neke tutorijale o indoor growingu, zelim samo jednu biljku koja ce mi vjerovatno biti dovoljna za godinu dana. :)
Naravno da može drug, upadaj :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: selectio

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
353
462
63
Biljke su odlične i ja bih samo Slavol opet ponovio, imaju dovoljno dušika za prelaz u cvjetanje. Moraš paziti na udaljenost biljke od svjetlosti, ne treba nam light burn sada. Pistile su počele izlaziti ali poslije zalijevanja samo slavolom idemo još jednom sa Plantellom list pa ćemo vidjeti dalje
Pazim na udajenost, ali rastu :). Sad su na pola metra udaljenosti.
Ako sam dobro razumeo, za 3 dana samo Slavol, a nakon toga Slavol + Plantela list?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Može se desiti jer je strechanje počelo i svaki dan rastu brzo ali svaki dan treba i da kontrolišeš :) u strechanju zatežeš biljke svakodnevno i ravnaš, to ne zaboravi. Samo Slavol sljedeće zalijevanje a poslije Slavol+Plantella list.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: selectio
13.03.2021
2
4
3
33
Dakle nakon par sati cackanja po forumu shvatio sam da je kolicina informacija ogromna. Prvo pitanje, da li mogu da odgajim jednu biljku u mojoj sobi bez grow boxa ako je uz prozor ( znaci sunceva svjetlost samo ) i ako ventiliram sobu svakodnevno i zalivam kad treba? Ako je moguce ( ne smeta mi ako ce ovaj nacin da mi da duplo manje grama na kraju ) koliko se zapravo biljka osjeca kad poraste, da li ce cimeru smetati ako recimo drzim vrata uglavnom zatvorena?:watch:
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
advanced sensi grow i bloom + bigbud
Ja koristim Advanced Nutrients i ne trebaš mi nikakve tabele postavljati. To što imaš je ok ali nedovoljno za neke rezultate. Od Hesija možeš fosfor možda kombinirati ali bloom ti ne treba jer imaš osnovno gnjojivo od AN. Jesi li mislio nešto još uzimati?

Dakle nakon par sati cackanja po forumu shvatio sam da je kolicina informacija ogromna. Prvo pitanje, da li mogu da odgajim jednu biljku u mojoj sobi bez grow boxa ako je uz prozor ( znaci sunceva svjetlost samo ) i ako ventiliram sobu svakodnevno i zalivam kad treba? Ako je moguce ( ne smeta mi ako ce ovaj nacin da mi da duplo manje grama na kraju ) koliko se zapravo biljka osjeca kad poraste, da li ce cimeru smetati ako recimo drzim vrata uglavnom zatvorena
Slabo će to biti tako, patnja biljci, tebi a i meni a neće biti nekog Bog zna šta doprinosa
Mentore, uradio sam lst koliko sam mogao, ali nemam vise gdje. Ima novih izdanaka koji bi prema gore, ali nemam gdje s postojecim listovima.... đungla
Zaklanjaj listove, to može uvijek i zateži grane svaki dan pomalo, nema da ne može :)
 
08.11.2020
86
60
18
34
nisam planirao nista dalje ako imas jos sta dobaci pa da vidim da kupim!kako si mislio da ubacim phos?imas ti neku tvoju tabelu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Ja kombinujem Hesi i AN ali od Hesija samo Bloom kao osnovno gnjojivo ili TNT ako zatreba u Vege(root, zyme, auler vit) a od AN ostali dodaci za cvjetanje, između ostalog i Big Bud, kao što možeš da vidiš na slici ispod
IMG_20210314_190216.jpg
Ako ćeš koristiti i već koristiš Sensi Grow i Bloom onda ti treba:
Za vege- B52, Voodoojuice/ Piranha /Tarantula
Za cvjetanje-Big Bud, Bud Candy, Overdrive, Sensizym, Rhino, Carboload...
Sve zavisi koliko si u mogućnosti.
 
08.11.2020
86
60
18
34
Ja kombinujem Hesi i AN ali od Hesija samo Bloom kao osnovno gnjojivo ili TNT ako zatreba u Vege(root, zyme, auler vit) a od AN ostali dodaci za cvjetanje, između ostalog i Big Bud, kao što možeš da vidiš na slici ispod
Pogledajte prilog 392055
Ako ćeš koristiti i već koristiš Sensi Grow i Bloom onda ti treba:
Za vege- B52, Voodoojuice/ Piranha /Tarantula
Za cvjetanje-Big Bud, Bud Candy, Overdrive, Sensizym, Rhino, Carboload...
Sve zavisi koliko si u mogućnosti.
iskreno jos 2000 ne vise!zaboravio sam imam i super vit to mu nesto dodje kako b52!mislis da mi nece biti prejaka hrana ako dodam phos na sensi bloom
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Od Hesija možeš fosfor možda kombinirati
Napisao sam možda jer nisam siguran kako bi išla ta kombinacija i jer nemaš ništa drugo.
Po meni je bolje da si kupio Plantellu, list i cvijet, te slavol još i ništa ti više ne bi trebalo. Ovako si duplo više novca potrošio na Sensi dvokopomponentno gnjojivo i Big Bud, nego što bi za ove tri komponente zajedno a ovo troje je dovoljno za odlične rezultate. Ne mora biti brendirano gnjojivo da bi bilo masno na kraju.
I u mentorskom nemaš potrebe da citiraš ili me taguješ. Samo napiši :thumb:
 
08.11.2020
86
60
18
34
mogu da uzmem plantelu cvet i list od prijatelja ali za sad trosim ovo!advanced mi preporucio prijatelj koji se bavi time u spaniji pa sam zato uzeo!sto kazes ti platio sam 5puta vise!reci mi koliko sam dobar od 1 do 5 prava WW 120gr jedna druga tura 100g coko haze,sad sam stavio amneziju i gsc!koliko mogu da stavim na 80x80 i gde cuvas menke?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Ma možemo mi i sa tim završiti što imaš ali kakvi će rezultati biti na kraju vidjet ćemo.
Na prostoru od 80x80 možeš ovako kombinovati, ili 5x5l potovi, ili 4x7-10l, ili 2x15l potovi ili jedan pot od 20-30l.
Sjemenke ja držim na sobnoj temperaturi, možeš u frižideru isto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.