Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.11.2020
86
60
18
34
Drug radim kako mi kazes!vidis da te sve slusam sto si mi rekao do sad :) ovo do sad je neko iskustvo iz proslog growa!a za super vit mi tako rekao prodavac a i pise tako na bocici
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
353
462
63
Mentore, gledam jutros i ocigleno da im godi toplina. Biljke su zivnule i izduzile se.
Rekao si plantela list. Celu dozu?
Spominjao si u prethodnim postovima i lolipop?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
18.04.2020
31
43
18
33
Pozdravljam i kapa dole na pomoći koju i ja trebam.

Naime biljka djeluje izbjeljeno a za šta smatram krivim LED pa sam odmakao svjetla i sada pratim... No po slikama možda je posrijedi nešto drugo (magnezij, nitrogen itd) što moje amatersko oko ne može detektovat pa svaka pomoć je dobrodošla. Takodjer, slika 3 donji listovi su se blago uvili.

Što se tiče biljke,

Početak grow
1 sedmica
1x1800 lumen
Razmak od 10cm

2 sedmica
3x 1800 lumen razmak od 10 cm
I kada sam pomislio da gori

3 sedmica
Sijalice 2x1800 lumena(3000k)
2x 1100 lumena (4000k)
Razmak na 22 cm

Zanimljiv detalj se dogodio po odmicanju svijetla (na 22cm) a to je da biljka sada okreće listove prema svjetlu kao da se moli.

Što se tiče hrane,
Hranio prije 2 dana sa plantelom za zelene biljke sa omjerom 15ml na 2 l vode. Za sada planiram nastaviti hraniti 1x na sedmicnoj bazi a zalijevati običnom vodom svaki 2 do 3 dan u manjim količinama.
I ovdje je savjet dobrodošao u smislu da li češće trebam hraniti i da li da ubacimo plantelu cvijet ili nešto drugo.

Zemlja i voda (bez klora) na 6,5 (mjereno)
Temp 22~24
Vlaga 40~50
Pot size 10L

Manja u pozadini čeka presadu ovih dana i po boji listova djeluje veoma bolje sa zagasito zelenom bojom.

Unaprijed hvala kolege.
 

Prilozi

  • IMG_20210318_162850__01.jpg
    IMG_20210318_162850__01.jpg
    826,3 KB · Pregleda: 29
  • IMG_20210318_170126__01.jpg
    IMG_20210318_170126__01.jpg
    684,5 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20210318_171505.jpg
    IMG_20210318_171505.jpg
    650,3 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Pozdrav,mozemo nekako doci u kontakt. Voleo bih par saveta,imam nekih nedoumica. Oko cvetanja,3 nedelja je . Inace clan sam grupe odavno,ovo mi je 3 grow. Ali prvi put dolazim na ovakav problem. Ako treba slika,slikacu. jer tesko mi je da objasnim,pa mozda bi bilo i lakse. Pozz
Slobodno u mentorskom objasni uslove u boxu, šta si davao biljkama, gnjojivo, zemlja i postavi sliku :thumb:

Pozdrav mentore ,danas je 41 dan vegetacije ,mislila sam sutr zalit sa 2 litre svaku ,dal da povisim doze biobizza ,sta predlazete ,sta se tice treninga?evo par slika postavljam.Sta mislite koliko ce jos trebat do cvjetanja?
Slobodno povećaj na 2l jer vidiš da ima godi, rastu jako lijepo. Povećaj samo za pola mililitra, nemoj više. Te više vrhove "polako" svaki na stranu savij prema kojoj i raste, nema razapinjanja:)
Drug radim kako mi kazes!vidis da te sve slusam sto si mi rekao do sad :) ovo do sad je neko iskustvo iz proslog growa!a za super vit mi tako rekao prodavac a i pise tako na bocici
Slobodno daj kap na litar i zalij, tu nema nikakvih opasnosti i idemo zajedno do kraja i da damu lijepo ispratimo do kraja sa lijepim atributima, u smislu hedova naravno:)


Mentore, gledam jutros i ocigleno da im godi toplina. Biljke su zivnule i izduzile se.
Rekao si plantela list. Celu dozu?
Spominjao si u prethodnim postovima i lolipop?
Nisam ni sumnjao da ćeš ti to srediti. Lolli možeš 10-i dan ili par dana poslije odraditi, kako ti odgovara. Plantella list puna doza i to bi trebalo biti to, plantella cvijet stupa na snagu. Evo link pa pogledaj sa lolijem kako ide




Zanimljiv detalj se dogodio po odmicanju svijetla (na 22cm) a to je da biljka sada okreće listove prema svjetlu kao da se moli.

Što se tiče hrane,
Hranio prije 2 dana sa plantelom za zelene biljke sa omjerom 15ml na 2 l vode. Za sada planiram nastaviti hraniti 1x na sedmicnoj bazi a zalijevati običnom vodom svaki 2 do 3 dan u
Dobrodošao u mentorski :thumb:
Zašto plantella već tako rano? Spržio si biljke drug i to nije dobro. Tu ti leži problem a i to sa svjetlom nisam baš najbolje razumio. Koja je jačina sijalica, vrsta jer tih 10cm, pa 22cm udaljenosti svjetla od biljke mi ne štima. Imaš li Slavol? Ako nemaš zbavi ga jer sa plantellom je odličan.

@San Pedrita ništa ne otkidaj, listovi su ti deformisani zbog prevelike vlažnosti zemlje. Imaju oni svoju funkciju i dalje:)
 
18.04.2020
31
43
18
33
Dobrodošao u mentorski :thumb:
Zašto plantella već tako rano? Spržio si biljke drug i to nije dobro. Tu ti leži problem a i to sa svjetlom nisam baš najbolje razumio. Koja je jačina sijalica, vrsta jer tih 10cm, pa 22cm udaljenosti svjetla od biljke mi ne štima. Imaš li Slavol? Ako nemaš zbavi ga jer sa plantellom je odličan.


Hvala na brzom odgovoru Mentore.

Plantelu sam samo jedno i to prije 2-3 dana u min kolicina jer sam mislio da je nedostatak dohrane zbog listova. Tek sam počeo ali očigledno da trebam stat...

Što se tiče sijalica
1 sedmica 10cm odstojanje {1x18w =1800L /3000K}
2 sedmica 10cm odstojanje {3x 18w= 5400L/ 3000K}
3 sedmica 22cm odstojanje {2x18w (3600L/3000K) te 2x 9w (2020L/ 4000K)}

Slavol nisam primjetio u trgovinama :/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
14.06.2020
7
6
3
28
Slobodno u mentorskom objasni uslove u boxu, šta si davao biljkama, gnjojivo, zemlja i postavi sliku :thumb:


Slobodno povećaj na 2l jer vidiš da ima godi, rastu jako lijepo. Povećaj samo za pola mililitra, nemoj više. Te više vrhove "polako" svaki na stranu savij prema kojoj i raste, nema razapinjanja:)

Slobodno daj kap na litar i zalij, tu nema nikakvih opasnosti i idemo zajedno do kraja i da damu lijepo ispratimo do kraja sa lijepim atributima, u smislu hedova naravno:)



Nisam ni sumnjao da ćeš ti to srediti. Lolli možeš 10-i dan ili par dana poslije odraditi, kako ti odgovara. Plantella list puna doza i to bi trebalo biti to, plantella cvijet stupa na snagu. Evo link pa pogledaj sa lolijem kako ide





Dobrodošao u mentorski :thumb:
Zašto plantella već tako rano? Spržio si biljke drug i to nije dobro. Tu ti leži problem a i to sa svjetlom nisam baš najbolje razumio. Koja je jačina sijalica, vrsta jer tih 10cm, pa 22cm udaljenosti svjetla od biljke mi ne štima. Imaš li Slavol? Ako nemaš zbavi ga jer sa plantellom je odličan.

@San Pedrita ništa ne otkidaj, listovi su ti deformisani zbog prevelike vlažnosti zemlje. Imaju oni svoju funkciju i dalje:)
evo slike,ukratko. Imam led sijalice tipa 6 po 15W . od svega 5 su 3000k i jedna u sredini 2400k kako sam nasao . manje vise bitno. Nego ovde na slici videces na samom hedu na tu jednu celu biljku mozda i na drugu krenulo malo ali ova sve vise postaje takva,kao da izgori dal od hemije ono sto je belo postane braon skroz,izgleda kao da izgori , inace koristim hesi pro idem na 4.5l jedna kap super vit,zatim na 1lvode-4ml bloom-a,onda boost koristim upola doze za sada posto sam u trecoj nedelji cvetanja sledecu nedelu cu pojacati za duplo,njega u svako drugo zalivanje. Upola doze: 1l-1ml. i power zym kojeg koristim od samog pocetka,ali njega dodajem u svako zalivanje ali upola manja doza. Na flasici pise 2ml u svako drugo zalivanje ja ga dodajem u svako ali po 1ml na litar. Samo mi pojasni ovo na plodu molim te ne znam dal mi je hemija jaka ili ne . Za 3 biljke napravim u flasi od 2l vode, stavim svu hemiju sto ide sto sam ti sad nabrao. i zalijem 3 biljke sasvim korektno,ne treba im vise ni manje. ono taman.
 
14.06.2020
7
6
3
28
evo slike,ukratko. Imam led sijalice tipa 6 po 15W . od svega 5 su 3000k i jedna u sredini 2400k kako sam nasao . manje vise bitno. Nego ovde na slici videces na samom hedu na tu jednu celu biljku mozda i na drugu krenulo malo ali ova sve vise postaje takva,kao da izgori dal od hemije ono sto je belo postane braon skroz,izgleda kao da izgori , inace koristim hesi pro idem na 4.5l jedna kap super vit,zatim na 1lvode-4ml bloom-a,onda boost koristim upola doze za sada posto sam u trecoj nedelji cvetanja sledecu nedelu cu pojacati za duplo,njega u svako drugo zalivanje. Upola doze: 1l-1ml. i power zym kojeg koristim od samog pocetka,ali njega dodajem u svako zalivanje ali upola manja doza. Na flasici pise 2ml u svako drugo zalivanje ja ga dodajem u svako ali po 1ml na litar. Samo mi pojasni ovo na plodu molim te ne znam dal mi je hemija jaka ili ne . Za 3 biljke napravim u flasi od 2l vode, stavim svu hemiju sto ide sto sam ti sad nabrao. i zalijem 3 biljke sasvim korektno,ne treba im vise ni manje. ono taman.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Nisam čuo da neko ne može Slavol pronaći, dobro bi došao i svugdje je dostupan, potrudi se malo :)
Ako ti se pojavilo prije davanja Plantelle onda ne može ništa drugo biti nego zalijevanje. Kako si ih zalijevao do sada?
Ne možeš sijalicu od 18w držati na 10cm, ni na 22cm, prenisko je. Podigni ih slobodno na 40cm najmanje i onda prsti kako će ići dalje


Na flasici pise 2ml u svako drugo zalivanje ja ga dodajem u svako ali po 1ml na litar. Samo mi pojasni ovo na plodu molim te ne znam dal mi je hemija jaka ili ne . Za 3 biljke napravim u flasi od 2l vode, stavim svu hemiju sto ide sto sam ti sad nabrao. i zalijem 3 biljke sasvim korektno,ne treba im vise ni manje. ono taman.
Imaju jasne doze kojih se treba pridržavati. Bar što se tiče Hesija. Ali kod tebe u suštini ne postoji nikakav problem i dobro ti ide. Pistile su ti počele da dobijaju smeđu boju i to je sasvim ok, ništa ne gori, ne paniči bespotrebno:)
I ne citiraj me u mentorskom, nrma potrebe
 
14.06.2020
7
6
3
28
Nisam čuo da neko ne može Slavol pronaći, dobro bi došao i svugdje je dostupan, potrudi se malo :)
Ako ti se pojavilo prije davanja Plantelle onda ne može ništa drugo biti nego zalijevanje. Kako si ih zalijevao do sada?
Ne možeš sijalicu od 18w držati na 10cm, ni na 22cm, prenisko je. Podigni ih slobodno na 40cm najmanje i onda prsti kako će ići dalje



Imaju jasne doze kojih se treba pridržavati. Bar što se tiče Hesija. Ali kod tebe u suštini ne postoji nikakav problem i dobro ti ide. Pistile su ti počele da dobijaju smeđu boju i to je sasvim ok, ništa ne gori, ne paniči bespotrebno:)
I ne citiraj me u mentorskom, nrma potrebe
da ali ti pistili sto su smedje boje postali,otpadaju sami sa ploda. Izvini zbog ovakvog upadanja. Pojacao sam bio dozu i nisam gledao nekoliko dana 3 dana recimo i pogledao i video ...
 
18.04.2020
31
43
18
33
Nisam čuo da neko ne može Slavol pronaći, dobro bi došao i svugdje je dostupan, potrudi se malo :)

-Moram :)

Ako ti se pojavilo prije davanja Plantelle onda ne može ništa drugo biti nego zalijevanje. Kako si ih zalijevao do sada?

-Jeste prije Plantele a zalijevanje svaka 3 dana a prethodno provjeravam da je zemljište relativno isušeno.

Ne možeš sijalicu od 18w držati na 10cm, ni na 22cm, prenisko je. Podigni ih slobodno na 40cm najmanje i onda prsti kako će ići dalje

-
Vazi (bude update)

P.s.

Kada po tebi mentora da pocnem sa dohranom i koliko puta sedmično ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
18.04.2020
31
43
18
33
Ne mogu drug otpadati nego savijanjem iste formiraju hed na kraju. Sve ti je ok :thumb:



Od početka sam mislio. Kako si zalijevao? Imam osjećaj da si je previše topio vodom
Od početka upravo tako. Svaka 3 dana umjereno oko nje bez natapanja. Na dnu saksije nije bila lokva nego par kapi. Nisam zemljište opterecavao vodom. Ugl kad god zalijem bude umjereno i voda se odma upije.
Nema lokvi, blata niti buđi.

U dubini zemlje znam provjeriti i do 15 cm da vidim vlažnost prije zalijevanja.

Trenutna slika što bi rekli u dubini 15cm se vidi vlažnost zemljišta.

Večeras sam mislio zalit jer tek sam tamo utorak.
 

Prilozi

  • IMG_20210318_192618.jpg
    IMG_20210318_192618.jpg
    734 KB · Pregleda: 12
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
353
462
63
Nisam ni sumnjao da ćeš ti to srediti. Lolli možeš 10-i dan ili par dana poslije odraditi, kako ti odgovara. Plantella list puna doza i to bi trebalo biti to, plantella cvijet stupa na snagu. Evo link pa pogledaj sa lolijem kako ide

Ne znam sto da kazem na ovo? Svaka cast, velemajstorski!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Hvala na tome :thumb:
Vidjet ćeš kakve će tvoje dame na kraju biti, do sad su čista desetka ali dok se hedovi formiraju i dok dobiju vrhove, bit će prave rakete a biljke zvijeri
 
  • Sviđa mi se
Reactions: selectio

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Znači visok je, bez obzira što taj lakmus i nije baš pouzdan i ne znam koliko će ti biti koristan za poslije. Inače se dodaje toliko kapi dok ne spustiš, 2-3 pa izmjeriš.
@San Pedrita imaš u mentorskom link kako kalibrirat Ph metar i morate malo i sami čitati jer je već napisano.
Par kapi limuna dodaš u vodu i ponovo izmjeriš za skidanje Ph. Za u buduće da znaš, prvo dodaš gnjojivo pa mjeriš Ph
 
Poslednja izmena:

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
353
462
63
Mentore, meni je proslo vec 10 dana od 12/12.
Koliko sam razumeo lolipop je otkidanje svih listova do visine od nekih 10, 15 cm? Cemu uopate lolipop? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Naše biljke trebaju svjetlost za stvaranje hedova. Ako se dozvoli prirodni rast (bez obrezivanja na bilo koji način), bit će dijelova biljke koji će dobivati manje svjetlosti (obično donji dijelovi biljke). Ova područja ne samo da će proizvesti manje hedove, već će i zaustaviti proizvodnju u drugim dijelovima biljke koja dobivaju više svjetla, smanjujući tako veličinu i kvalitetu tvoje konačne žetve.

Lolli u osnovi uklanja područja koja primaju manje svjetlosti. To omogućuje tvojoj biljci da svu svoju energiju usmjeri na razvijanje gustih, ukusnih hedova na područjima koja će primati više svjetlosti i u konačnici donijeti veći i kvalitetnije materijal.
Ja skidam obično oko 50%, pola grane ostavim a možeš ti i 2/3 grane skinuti. Sve zavisi od tvojih želja. Za početak bih ti preporučio da uradiš kao i ja.
Vrijeme je za lolli :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: panorama
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.