Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Mentore da li da sačekam da izrastu vrhovi Jos 5-6 dana suviše su mali,ne bih zeleo popcornove
I da li mogu ako mi ponestane TNT-a ,da ubacim plantelu list par zalivanja i u tranziciji Jos 2 Ned sa propratnim Hesi vitaminima hesi pz,sv
IMG_20210326_130657.jpg IMG_20210326_130640.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
02.03.2021
73
104
33
Sorry mentore sto se ne javljah, zasad se cini da sve ide po planu, pa da ne smetam.
Evo danas im je 18 dan i topirane dvije vece ova manju mi bilo zao rezat pa cu je ostaviti.
Slucajno dobio jos jedan manji sator pa ce mi on sluziti kao vege box.
A evo i slike.
Potovi su od 13 l mali mi se cibe al dobro.
Kako se tebi cine, meni izgledaju zdravo zasad al ne znam s obzirom na umjetne uvjete dal je to dobro srednje il loše.
Ugl. Hvatam iskustvo pa da znam sto kako gdje, jer sadnja vani mi se cini puno lakse nego indoor al dobro. Makar cu moci i u zimu saditi.
Ugl. Thx na mentorstvu. Jako cijenim ljude koji su spremni pomoci IMG_20210326_140301.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
Pozdrav JSM,
Evo update.

Zalivanje ide kako kojoj treba i pratim. Straw i dalje malo kasni. Ostale na 3 dana, neke nekada i na 2...
1616769011100.png

1616768857500.png

1616768891400.png
1616769200400.png

Kako sada sa prihranom? Mislio sam da ih prskam sa Vita Race malo?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Mentore da li da sačekam da izrastu vrhovi Jos 5-6 dana suviše su mali,ne bih zeleo popcornove
I da li mogu ako mi ponestane TNT-a ,da ubacim plantelu list par zalivanja i u tranziciji Jos 2 Ned sa propratnim Hesi vitaminima hesi pz,sv
Ništa sada ne diraj jer će se vrhovi izdužiti prilikom prebacivanja na 12 12. Kada ih prebaciš i dalje ćeš raditi lst i spuštati vrhove na istu visinu, tako da ćeš na taj način to riješiti, te nakon 10 dana od prebacivaanja odradimo lolli i sve grane odozdo skloniš i nema popcorna. Možeš ubaciti plantellu list umjesto TNT-a ali daji nju posebno. Jel bilo kakvih nametnika u boxu?

Sorry mentore sto se ne javljah, zasad se cini da sve ide po planu, pa da ne smetam.
Nikakav problem drug, samo neka se živo i zdravo, to je najbitnije :thumb:
Vidim da si pročitao i primjenjuješ isto, ne može da ne valja. Šta zatreba mentor je tu.
Super biljke topirane, zdrave. Samo me posjeti šta koristiš od nutrijenata da mogu samo imati uvid ali nastavi tako kako radiš. Potovi su ti dovoljni po meni i možda preveliki za taj box ali uvidjet ćeš i sam poslije:)
Kako sada sa prihranom? Mislio sam da ih prskam sa Vita Race malo?
Biljke izgledaju zdravo i drago mi je da je sve ok. Ne znam za to prskanje ali ti odluči sam. Kad si mislio na 12/12?
Možeš im iz tabele koju si mi stavio ponoviti isto jer vidi se da im godi. Sredio si ih majstorski i doveo u super stanje. Ali i svaku posebnu služiš i ne godilo im:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Misko21

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
12/12 flip se desio 08.03. i sada čekam da mi potvrdiš kada treba krenuti sa Bloom. Cvetovi su se na nekima vidno formirali an nekima i ne jos. A znam da je Race opcionalno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
02.03.2021
73
104
33
Pa onaj biobizz koristim,al u vegi necu nista z grow,samo voda jos jedno 10-15 dana dok ispune box a onda cu na 12/12 pa cu nakon toga krenut s biobizzom.
Topmax i bloom imam..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
A znam da je Race opcionalno.
Samo primjeni drug, nema tu šta ali tek sam vidio sad da ima tu pistila i da je cvjetanje pa ne znam koliko je to dobro. Al ne sumnjam da znaš šta radiš.
Za dame kod kojih su formirani cvjetići bih već krenuo sa bloom-om al ne vidim dobro da li su sve procvjetale, ako jesu svima onda bloom. A ako nisu formirani cvjetići i pokoja je pistila, onda možeš za grow jednom dati

Pa onaj biobizz koristim,al u vegi necu nista z grow,samo voda jos jedno 10-15 dana dok ispune box a onda cu na 12/12 pa cu nakon toga krenut s biobizzom.
Topmax i bloom imam..
Super onda ide to sve samo na vodi, onda možeš jednom ili dva puta u prelazu nešto za vege dati ako budeš imao jer im tada treba dušika kako bi bile spremne za cvjetanje. Ako nemaš ništa za vege onda će biti kako će biti ali trebao bi onda već onda razmišljati o prebacivanju na 12/12 od 20 do 25 dana jer toliko bude otprilike hrane u zemlji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skimmer

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
Naravno da ne znam šta radim. Ali jasno sada, uzeću bloom i krenuću sa 2ml plus zyme 1ml. Da ne stavljam grow i root više? Na 3 biljke su cvetovi formirani a na dve malo kasne ali ima pistila.
 
02.03.2021
73
104
33
A dobro onda nabavit cemo nesto za grow.
Kad sam ovo kupovao mi je lik rekao da nema za grow od biobizza vec samo plangron ili tak nesto
Ja to nisma nikad koristio jer u ovih 11 g sam samo hesi koristio u outu.
Pa mi sve to nekak novo i strano al ok skuzit cemo vec.
Ej na zemlji koja je btw. Neka kupovna pise da je kao profi(mislim da je to kao i vecina samo marketing) al pise da ima fertilizer dovoljan za 6 mj. Al dobro vidjet cemo, ja ti to po boji listova odredim (tako me moj otac ucio)
Ako su svjetlo zeleni dodaj nesto za rast ak su tamnozeleni onda samo vodu a kad pocne cvijet onda samo nesto za cvatnju.
Ugl javim ti se opet ak budem problema ili za 10tak dana kad ju prebacim na 12/12
Ej ja ne kuzim ovo oko kiselosti vode i bla bla bla, ja zalijevam kisnicom i nemam pojma koji ima ph jer to mi nikad nije ni trebalo. Jel moram narucivati nesto od te aparature?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Naravno da ne znam šta radim. Ali jasno sada, uzeću bloom i krenuću sa 2ml plus zyme 1ml. Da ne stavljam grow i root više? Na 3 biljke su cvetovi formirani a na dve malo kasne ali ima pistila
A znam da je Race opcionalno.
Na ovo sam mislio kada sam ti napisao da znam šta radiš a i tvoje biljke govore isto. Root izbacuješ i uvodiš bloom i green sensation, za te veće bih išao punu dozu blooma a za te sa kojom pistilom bih pola doze blooma, green sensation pune doze

ima fertilizer dovoljan za 6 mj. Al dobro vidjet cemo, ja ti to po boji listova odredim (tako me moj otac ucio)
Ako su svjetlo zeleni dodaj nesto za rast ak su tamnozeleni onda samo vodu a kad pocne cvijet onda samo nesto za cvatnju.
Ugl javim ti se opet ak budem problema ili za 10tak dana kad ju prebacim na 12/12
Ej ja ne kuzim ovo oko kiselosti vode i bla bla bla, ja zalijevam kisnicom i nemam pojma koji ima ph jer to mi nikad nije ni trebalo. Jel moram narucivati nesto od te aparature?
Nažalost za naše biljke prosječno bude kako sam ti ranije naveo ali vidjet ćemo. Bilo bi dobro uzeti nešto za vege, mogao si i Plantellu list uzeti, to ti je sigurno najjednostavnije i ako zatreba naravno.
Sa tom vodom kojom zalijevaš godi damama i ne trebaš onda ništa štimati. Bit će dobro ako tako i ostane, zato ta kiselost i Ph ti nisu ni interesantni.
Javi se kad bude šta trebalo :)
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Ništa sada ne diraj jer će se vrhovi izdužiti prilikom prebacivanja na 12 12. Kada ih prebaciš i dalje ćeš raditi lst i spuštati vrhove na istu visinu, tako da ćeš na taj način to riješiti, te nakon 10 dana od prebacivaanja odradimo lolli i sve grane odozdo skloniš i nema popcorna. Možeš ubaciti plantellu list umjesto TNT-a ali daji nju posebno. Jel bilo kakvih nametnika u boxu?
Nisam primetio,ali nadgledam.Planiram 1.aprila da flipam imam nekih 100ml TNT možda uspem da izguram i 2ned cvetanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Dobro je ako ih nema ali prati i dalje. Bit će ti to dovoljno TNT-a, količinski imaš za 20l vode što će biti dosta dok ne dođe cvjetanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Misko21

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Ma milina drug za vidjeti, ne može biti bolje :thumb: nastavit ćeš i dalje sa Lst-om i ima da se dame rašire, to je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pecpec
15.03.2021
33
25
18
27
Pozdrav mentore, neki problem je nastupio s jednom od biljaka, nisam pronašao niti jednu temu sa istim problemom da je riješen.
Sinoć sam primijetio da se listovi lagano savijaju prema gore, dignuo lampu na 40cm, a jutros vidim da se još više savijaju te je jedan list dolje počeo žutjeti.
Temperatura ne prelazi 31C; Vlaga 45%-55%.
Jučer zalio sa 200ml po cijelom potu ph 6.
 

Prilozi

  • 20210327_104148.jpg
    20210327_104148.jpg
    718,2 KB · Pregleda: 23
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Dama uživa i zato se pružila prema svjetlu, nisi ni mogao ništa o "svom problemu" naći jer ga nema. Sve pet :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pixell
09.11.2019
36
40
18
28
20210327_165728.jpg
Pozdrav mentore. Zalivena sa 250ml vode+slavol.
Panel mi je na 35 cm visine, a biljka mi nekako izgleda preniska, nabijena, ne znam da li da podignem panel ili ti kazes da je ok?
I pokusavam da dam novim granama prostora i sklanjam lisce, ne znam da li se vidi na slici.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Slobodno odmakni lampu, trebala bi se izdužiti, 40cm bi trebalo da je izduži. Primjeti se da je treniraš, kada se malo izduži primjeni LST trening i krenut će u širinu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: San Pedrita
08.11.2020
86
60
18
34
za ovo sam skroz zaboravio da te pitam.pustao sam 7 nedelja vege prosla dva growa,sad sam planirao 6 moze tako ili da se vratim na 7?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Zavisi od razvoja biljke, ako je sve ok 5-6 sedmica bi bila dobra vege i za dobru biljku, generalno čekaš veličinu biljke sa kojom si zadovoljan i prebacuješ na 12/12
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pecpec
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.